Skocz do zawartości
strugas

Strugasowa solniczka w Guildford 650l w obiegu.

Rekomendowane odpowiedzi

no no no :)

prawie już :)

tylko jedno pytanie - jak będziesz dolewał wodę do dolewki (przypuszczam że zbiornik na dolewkę to ten : )

Bo wydaje mi się trochę za wysoki, chyba że o czymś nie wiem :)

#318463 strugas :

5153-zalanie (1)_(800_x_600).jpg

ps. nie będzie przegród w sumpie ?


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#318540 spirou :

no no no :)

prawie już :)

tylko jedno pytanie - jak będziesz dolewał wodę do dolewki (przypuszczam że zbiornik na dolewkę to ten : )

Bo wydaje mi się trochę za wysoki, chyba że o czymś nie wiem :)

ps. nie będzie przegród w sumpie ?

Przegrody mam tylko nie wkleiliśmy jeszcze dyskutujemy nad wymiarami nie ma się co śpieszyć, woda będzie dolewana bezpośrednio z ro i bok szafki jest zdejmowalny.

Pozdrawiam.


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbne zalanie baniaka

Od piątku baniak został zalany kranówką jak na razie wszystko pracuje normalnie pompy tylko warczą trochę ale pracuję nad patentem na wyciszenie i jak będzie gotowe to nie omieszkam się nim pochwalić.


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak zrobiłem :) zalałem próbnie kranówką by się sylikon odtlenił i zobaczysz po tygodniu będzie woda pięknie pachnieć octem


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert piekny ten niebieski, ale nie ma co sie juz marszcyc, wklejaj komory, odkrec uchwyty z lamp bo ordynarne i nie grzej kranowy na darmo bo szkoda pradu. Patent na tunze masz zajebiaszczy, wiec jak sie sprawdzi daj znac zeby inni mogli spac spokojnie. Pierwszy weekend po zlocie jedziemy po skale.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te lampy JBL to masz chyba troche za dlugie jak na Twoje akwarium i te uchwyty strasznie szpeca moze trzeba bylo pomylsec o innej lampie ktora by Ci podeszla pod to akwarium??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#318876 Piotr1 :

Te lampy JBL to masz chyba troche za dlugie jak na Twoje akwarium i te uchwyty strasznie szpeca moze trzeba bylo pomylsec o innej lampie ktora by Ci podeszla pod to akwarium??

Dzięki Piotr za uwagę ale na fotkach jest wiele rzeczy które trzeba poprawić i nie powinny mieć miejsca w baniaku ale okres zalania i przygotowania był naprawdę gorący postaram się to wszystko ogarnąć i poukładać tak jak powinno być.:)

Lampy są ok. tylko są położone na roboczo tak jak Grześ wcześniej pisał muszę zdjąć uchwyty i będzie dobrze zapodam fotki jak będzie gotowe. Wymiar lamp z uchwytami jest dokładnie taki jak baniaka 120 cm. Na wcześniejszych fotkach widać jak one wyglądają, Grześ obmyślił modyfikację której jeszcze nie zrobiłem po nowemu będzie o wiele delikatniej nad baniakiem a przede wszystkim świetlówki będą bliżej lustra wody i przy oglądaniu nie będą dawały po oczach,a i lepsze światełko dla zwierzaków.

Pozdrawiam.


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Grzesiek to fachura, daj foto jak juz wszystko na spokojnie poprawisz:-)


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeróbka lampy

Moja lampa została przerobiona i w tej chwili wygląda o niebo lepiej jeszcze się zastanawiam nad wymianą metalowych podpórek.

może jakieś pomysły dzięki i pozdrawiam.


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wątek, czuć napięcie jak w dobrym filmie.

Będę się wzorował na twoich doświadczeniach kiedy najdzie mnie zmienić mojego ReefMax-a na większe ( czuje że tak się stanie)

Powodzenia


"Pozwolić przywiązaniu, by odeszło z jego życia, Jedi musi."

JODA

http://fishhunter.webnode.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :kapelusz

Chciałbym dzisiaj przedstawić kolejny etap prac przy moim baniaczku, i tak po wylaniu kranówki i wymyciu wszystkiego dokładnie przyszła kolej na dokończenie sumpa.

Wymiary sumpa zewnętrzne 90x54x35cm wysokość.

1. pierwsza komora sumpa od prawej spływ wody rewizja 25x54x27cm,wysokość pierwszej przegrody

2. druga komora żywa skała inne media w miarę potrzeb 47x54x24cm, wysokość drugiej przegrody

3. trzecia komora pompa powrotna dolewka 18x54x24cm, wysokość drugiej przegrody.

5153-ro (1).jpg5153-ro (2).jpg5153-ro (3).jpg

Po konsultacjach z promotorami i prześledzeniu forum zdecydowałem się nie dawać kolejnych przegród do zatrzymania bąbli z odpieniacza, kłopot z utrzymaniem w czystości, zawsze w razie potrzeby można dać na odpieńku skarpetę lub buble stop.

Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów::googleye

w pierwszych planach spływ rewizja i powrót miały być w kominie ale podjąłem decyzje że powrót pójdzie za baniakiem na zewnątrz szafki praktycznie w linii prostej bez żadnych oporów na kolankach i plątaniny rur w szafce, i teraz mam pytanie jako że wcześniej został wywiercony otwór na powrót wody czy zaślepić go czy pozostawić jako rezerwową rewizję i w przyszłości wyk. jako przepływ dla mediów węgiel itp. optuję przy drugiej wersji ale dobre rady mile widziane. Z góry dziękuję.

Dla wszystkich którzy są w trakcie planowania i przed podjęciem decyzji o budowie systemu parę fotek jak wygląda miejsce pracy przyszłego morszczaka: zanim będzie ładnie, z racji tego że nie mam pomieszczenia gospodarczego muszę wszystko wykonywać w salonie rozkładać i chować wszystko z powrotem na miejsce trenuję cierpliwość tak przydatną w tym hobby.W moim przypadku ciągnie się to z małymi przerwami od połowy sierpnia ub. roku żonka zadowolona :cursin zawsze wychodzi do koleżanek na kawę jak ja zaczynam zabawę.

5153-ro (4).jpg5153-ro (5).jpg5153-ro (6).jpg5153-ro (7).jpg

Jak ja bym chciał już żeby wyglądało tak jak na ostatniej fotce bez gaszenia światła:satisfied

CDN.


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada to wszystko juz bardzo ladnie:)

tez bym chcial byc na tym etapie:( ale to dopiero za jakis czas.Twoj projek bardzo mi pomaga w podejmowaniu decyzji co kupic i jak wykonac wielkie dzieki, swietna robota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie ładny baniak.:googleye


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super sie zapowiada czekam na dalsze zdjecia i pozdrawiam serdecznie


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Sump sklejony schnie a właściwie to już wysechł przyszła kolej na zamontowanie elektryki i nałapanie wody z ro do umycia wszystkiego na gotowo do zalania. Jaka radość już leję się woda z ro co to oznacza każdy chyba wie.:yes

Wszystkie elementy są poskładane na gotowo aczkolwiek hydraulika jest na razie na taśmie teflonowej na wcisk, również elektryki nie chowałem do końca po rozruchu na pewno wystąpi wiele poprawek oby jak najmniej :)

i kilka fotek tak dla potomnych myślę że następne będą już na słono.:)


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełen profesjonalizm, coraz ładniej to zaczyna wyglądać.


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wszystko przemyslane czekam na kolejne zdjecia


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Ciąg dalszy budowy systemu który jest praktycznie gotowy do zalania i posolenia po próbie na kranówce przyszła kolej na ostateczny montaż wszystkich elementów. W tym miejscu oddaję pokłony dla bardziej doświadczonych kolegów którzy radzą żeby się nie spieszyć i nie robić wszystkiego od razu na gotowo, ja po wstępnym poskładaniu całego systemu przerabiałem go wielokrotnie i zawsze coś było do poprawienia. Cierpliwość cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość :D

Wszystko poskładane posilikonowane umyte w wodzie RO gotowe do zalania.

5153-proba (1).jpg5153-proba (10).jpg5153-proba (12).jpg5153-proba (13).jpg5153-proba (15).jpg5153-proba (2).jpg5153-proba (4).jpg


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cd. foto relacji.....5153-proba (5).jpg5153-proba (6).jpg5153-proba (8).jpg5153-proba (9).jpg

Praktycznie mogę uruchomić mój system ale z racji tego że czekają mnie mini wakacje w Norwegii i potem wyjazd do Polski to wstrzymałem się ze wszystkim na jakieś dwa tygodnie, myślę że w międzyczasie Grześ:D poczyni kroki w celu wymiany swojego baniaka i razem pojedziemy po żywą skałę .:D

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających i czytających moje wypociny:kapelusz


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robercik mam nadzieje ze UV nigdy nie bedzies musial odpalac. Po wode przyjezdzaj kiedy chcesz.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#326281 Grzegorz Dyzma :

Robercik mam nadzieje ze UV nigdy nie bedzies musial odpalac. Po wode przyjezdzaj kiedy chcesz.

Ja też tak myślę ale wolałem wszystko zamontować na pustym baniaku ja jestem jak ruski:clowning przygotowany na wszystko

wodę będziemy zbierali po moim powrocie:waving


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wyczekiwana godzina 0 nadeszła

:)

W końcu po wielomiesięcznych przygotowaniach nadeszła długo oczekiwana chwila, czyli solimy i odpalamy baniak,

17.03.2011 woda z ro nałapana i solimy:

5153-posolony (1)_(800_x_600).jpg

5153-posolony (2)_(800_x_600).jpg

19.03.2011 od ponad miesiąca umówiony wyjazd po skałę i tutaj :) nie mogę jechać muszę do pracy, jakieś głupawe szkolenie obecność obowiązkowa, ale na kogo jak kogo na Grzesia i Marcina można liczyć sami jadą ponad 600 km. w obie strony i zanim wróciłem z pracy proszę bardzo skała wyszorowana i już w baniaku, nawet fotek nie mam.

Marcin i Grzesiu jeszcze raz wielkie :kapelusz dodałem po meeeega plusie do Waszych kont jeszcze raz szacunek.

A i Grzesiowy nowy koralik zwiedza i ocenia nowe akwarium tylko że w swoim plastikowym baniaczku:clowning

5153-posolony (3)_(800_x_600).jpg

5153-posolony (4)_(800_x_600).jpg

Szkolenie prowadzone przez Grzesia mega ful wypas:clapping

5153-posolony (5)_(800_x_600).jpg

5153-posolony (6)_(800_x_600).jpg

5153-posolony (7)_(800_x_600).jpg

Cdn.


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy fotek ze startu

5153-posolony (9)_(800_x_600).jpg

5153-posolony (10)_(800_x_600).jpg

5153-posolony (11)_(800_x_600).jpg

5153-posolony (12)_(800_x_600).jpg

U góry widać zalety czarnego tła gdyby odpowiednio przyciąć fotkę głębia jak w oceanie.

5153-posolony (14)_(800_x_600).jpg

po dwóch dniach odpieniek wywala coś takiego.

5153-posolony (15)_(800_x_600).jpg

Widok ogólny skała nie poukładana czyści się i co jakiś czas usuwam syfek.

Teraz cierpliwie czekać czekać i zmiana priorytetów w czytaniu forum.


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Skałka wygląda naprawdę dobrze. Teraz powoli będziesz topił korale.

Będziesz układał skałkę czy budował coś na PCV? Ten błękitny odcień to w rzeczywistości czy fotki przekłamują?

Pełna profeska trzymam kciuki


"Pozwolić przywiązaniu, by odeszło z jego życia, Jedi musi."

JODA

http://fishhunter.webnode.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac ze grzegorz dyzma rece maczal:)starcik wypas 3mam kciuki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.