Skocz do zawartości
krzysiek26

AB2000\1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zauważyłem ze moja pompa w odpieńku zaczyna słabnąć,tzn jak by podawała z czasem coraz mnie powietrza,dziś ją przeczyściłem,i za abrdzo nic to nie dało,nie wiem czy to wina wirnika czy jak może już się wytarł,albo jak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kurde właśnie nawet przewierciłem dziś trochę większym wiertłem dyszę,i nic,dalej tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie miałeś zaników pradu? nawet króciutkich? mi Skiba kiedyś tłumaczył, w wersji dla blondynki :clowning, że tam są jakieś uzwojenia 6 czy cztery... nie pamiętam. ale jak są spadki/zaniki prądu, to często się "palą" i nawet jak jedno się "spali" to wydajność pomy spada drastycznie i przy odpieniaczu, cóż trzeba nową...

jednego roku , gdy prąd dość często "skakał", musiałam wymieniać chyba cztery razy AB. Dlatego m.in. tak tych pomp nie znoszę.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#311489 krzysiek26 :

hmm zaników chyba nie:) choć kto wie:)

wiesz, u mnie AB 2000/1 padała, jak tylko światło mrugnęło kilka razy. dosłownie chwilka, nawet się zegary nie zresetowały, ale AB wystarczyło. i to jest dla tych pomp zdecydowanie gorsze niż jedno a dłuższe wyłaczenie prądu. Zresztą chyba jak dla każdego sprzętu, tylko wszystko przy tych "skokach" chodzi/chodziło ładnie, wszystko oprócz AB :clowning


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no możliwe ze kiedyś tam jakieś i zaniki były,ok dzięki za odp:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam AB od czterech lat i nic sie nie dzieje, czyszcze ja tylko raz na 2-3 miesieca i dziala jak burza.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest napisane co i co jaki czas robic z ta pompa jesli chodzi o jej serwis we wlasnym zakresie:

http://www.theaquariumsolution.com/maintaining-mc-and-ap-skimmers-aquabee-pump


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar, @Piotr1, więc ja najwyraźniej miałam mega pecha, ale z rozmów i z kilkoma forumowiczami i z osobami handlującymi tymi pompami, wtedy wynikało, że nie jestem odosobnionym przypadkiem.

Mam jedną AB 2000/1 stareńką-z wężykiem na powietrze z tyłu- i ta chodzi jak czołg. Mam też taką 4-letnią i ta również chodzi pięknie.

Natomiast chyba przełom 2008/2009 gdy kupiłam do drugiego odpieniacza, to "leciały" po 3 m-cach, rekordzistka z tych "nówek" pociągnęła chyba pół roku. Ale te dwie starsze do dziś mają się dobrze, i w odróżnieniu od nowych koleżanek są ciche. Te nowe trochę buczały i nic nie pomagało.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie wypuscili wadliwa serie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem AB wersje z wezykiem z tylu tez nagle padla.. pochodzi kilka sekund i staje,

termik wywala.. jak ktos wspominal najgorsze dla pomp jest krotkie wylaczenie, nie tylko dla tych

ale tez innych...maja problem ze startem i sie pala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.