Skocz do zawartości
hubertk

Tubastrea karmienie najefektywniejsze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeszukałem i przeczytałem wszystkie posty na temat tubastrea na naszym forum, ale cały czas mam pewien niedosyty związany z brakiem informacji całościowej :). Tak, zbudowałem klosz z butelki odciętej zaopatrzyłem go w wężyk i nawet kijek żeby się dobrze nim manipulowało.

Moja tubastrea jest w kształcie kuli czy piłki jak kto woli i ona się pięknie otwiera cały dzień i noc. Karmię ją po zgaszeniu światła. Moje pytanie jest jaki wg was jest najefektywniejszy dla niej pokarm, bo teraz robię zupę a artemii i mam wrażenie nawet pewność, że odżywiają się te główki na górze, a te u podstawy niestety nie. Pomyślałem sobie, że może jakiś inny pokarm drobniejszy w jakiś sposób mógłby poruszony przez klosz odżywić także te niedożywione.

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja i też tak czynię, tylko wężyk ma końcówkę wtopioną w zakrętkę butelki i kiedy naciskam spust strzykawki z góry "wylewa się" zupa, ale w jaki sposób karmić te na samym dole wiesz jakby u podstawy piłki. Jak wynika ze schematu, który znalazłem w sieci każda z główek jest jakby niezależnym bytem czyli każda powinna dostać jeść bo nie mają wspólnego żołądka :)

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strzykawka z wężykiem lub rurką od dozowników grotecha albo taka rurką jak są przy balonach, bez kloszy z butelki.

artemia 1:1 moina lub wrotka czerwona

i od czasu do czasu FM Ultra LPS grow and color.

karmienie przy wyłączonej cyrkulacji.

i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem z butelką, ale moim zdaniem mało efektywny sposób.Teraz używam dużej 

strzykawki z wężykiem.Ręka do akwa i heja, polip za polipem 3 razy w tygodniu i wiem,

że kazdy słonecznik jest najedzony. Dodam tylko, że regularnie mi się rozmnaża i

 to z szybkością Aiptasi :).


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jak odgonić wiecznie głodnych jej towarzyszy :)?

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja na odwrót. mam stosunkowo niewiele główek (od niedawna... rozrastaja sie) i każdej do mordki wkładam po jednym krylu w calosci(roznej wielkosci) i smacznego. z chwilą wciągnięcia "batonów" z powrotem włączam cyrkulację w baniaku.

#312320 Natan :

albo towarzysze albo tuba :) niestety taka prawda.

prędzej czy później krab czy krewetka dostanie się do jedzenia wewnątrz polipa przy okazji go rozrywając.

wpierw suto karmie krewetke czyszczaca tak ze nie ma ochoty sie nawet ruszyc :D (mimo wszystko nie przeczę, że bez krewetki o niebo lepiej żyłoby się niefoto!)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie krewetki jakoś nie wkurzają tubki:clapping A mam ich w sumie pięć, więc albo ja mam takie szczęście,

albo to jest takie przysłowiowe robienie wideł z igły.Pewnie, że krewetki czasem wejdą na słonecznik, 

ale jest to na tyle sporadyczne, że nawet nie ma czym się przejmować.U mnie tak to właśnie wygląda.


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#312767 rogalov :

U mnie krewetki jakoś nie wkurzają tubki:clapping A mam ich w sumie pięć, więc albo ja mam takie szczęście,

albo to jest takie przysłowiowe robienie wideł z igły.Pewnie, że krewetki czasem wejdą na słonecznik, 

ale jest to na tyle sporadyczne, że nawet nie ma czym się przejmować.U mnie tak to właśnie wygląda.

normalnie urodzony optymista :clapping i tak Ci nie wierzę :strutin pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od wielkosci zbiornika

u mnie w reefmaxie kreweta wyrywala tubie zarcie z paszczy , obecnie po przesiadce na wieksze kreweta trzyma sie z dala od tuby


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft Wierzyć nie musisz, ale jak kiedyś będziesz przejazdem w Belfascie to zapraszam na karmienie tubki i sam się przekonasz.:clapping


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sa chore albo jeszcze nie skumaly ze to jedzenie:clowning. U mnie krewetka nie daje tubka zyc. Wciaga nawet z reki kiedy karmie ryby. Rogalov tak na serio wierz mi z to tylko kwestia czasu kiedy u ciebie tez zaczna jesc


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz mam nadzieję, że się mylisz,ale jeśli naprawdę bedą natarczywe to niestety czeka je eksmisja.

Tuba to mój ulubieniec w baniaku, więc niech krewetki się mają na baczności:googleye


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czasem docierają do mnie coraz bardziej słowa Natana, że albo niefoto albo...

tylko nie chcę tego do siebie jeszcze dopuścić

Dzis widziałem jak czyszcząca dłubie w niekarmionych jeszcze tubach... szlak mnie wtedy trafia grrrrrrr


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.