Skocz do zawartości
Kris_77

wysokie akwaria

Rekomendowane odpowiedzi

hej

znacie/macie linki do opisów wysokich akwariów - powyżej 80 cm ?

poza akwarium chingchaia...

nikt? nic? :)

wiem, że większość woli długie baniaki - że światło i operowanie zniechęca ale pomyślcie o takiej tafli :D średnio 2 razy wyższej niż mamy u siebie :D czad!


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu mam marzenie :) może się kiedyś spełni... a do tego czasu muszę być jak najlepiej przygotowany :D

a i nuda na forum - nic się nie dzieję - to choć wirtualnie - pofantazjować możemy :D


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris oczywiscie ze 80 cm akwarium zrobisz tylko szklo 15 mm,

w zaleznosci jak szerokie jak długie i kto sie podejmie :).

Jeden gosc zrobil mi 75 cm z 12 mm długie na 90 cm i szyba jak poziomice przystawiles była lekko wygieta :D ,ale wszystko ok do dzisiaj stoi w Krakowie 5 lat tylko dno słabo oswietlone .


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam akwa 160*70*70 i nie nazekam ze dno slabo oswietlone,chyba ze ktos chce oswietlenie 4*80w to nic dziwnego


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#312393 KIDULT :

a jaki masz PAR przy dnie?

dobrze by bylo jak bys przyjechal i zmiezyl


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#312350 Kris_77 :

po prostu mam marzenie :) może się kiedyś spełni... a do tego czasu muszę być jak najlepiej przygotowany :D

a i nuda na forum - nic się nie dzieję - to choć wirtualnie - pofantazjować możemy :D

To fakt brakuje pomyslowosci i czegos nowego bo za duzo oklepanych baniakow.

To co wydaje sie inne moze byc naprawde super.

Polacy jada prawie tylko na prostokatach.

Lepiej fantazje przekladać na czyny , u mnie niezbyt wygórowany i nie jedyny priorytet zycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt brakuje pomyslowosci i czegos nowego bo za duzo oklepanych baniakow.

To co wydaje sie inne moze byc naprawde super.

Polacy jada prawie tylko na prostokatach.

Lepiej fantazje przekladać na czyny , u mnie niezbyt wygórowany i nie jedyny priorytet zycia.

cały świat jedzie na prostokątach :) i jest to zrozumiałe

raz - że łatwiej oświetlić, dwa - że nie ma jak długie odległości dla ryb, trzy - nikomu nie chce się nurkować, żeby podnieść ślimaka :D

światło i nurkowanie mnie nie przeraża - zastanawiam się jednak, czy dobrze by było dużej ilości pokolców czy innych większych ryb pływać w dużym litrażu - ale w kostce o krótkich bokach...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idąc takim tropem Tofik - musiałbyś (i ja również) usunąć ze swojego akwarium hepatusa :)

bo ja tu mówię o dużych litrażach a więc np o boki kostki 120-130 cm

w takiej dużej kostce niby pływania pod dostatkiem - tym bardziej dookoła... ale ryby jakoś tak mają, że pływają zawsze wzdłuż przedniej szyby :D może to kwestia karmienia... szukają pana z mrożonkami - może gdyby dawać pokarm codziennie z innej strony akwa, przy innych taflach a nie tylko przednią to by pływały dookoła :D a wtedy odległość nie ma granic :D


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze w Polsce nie brakuje wysokich baniakow. Tylko naleza one do zapracowanych ludzi ktorych stac prawie na wszystko. Na forum zagladaja jako goscie by miec podstawy i wiedziec czego chciac kiedy przyjedzie firma obslugujaca.

Jezeli chodzi o forum to chyba wiekszosc klubowiczow nie wychodzi poza 120cm dlugosc i max 60cm wysokosc. Baniak do 500l to pewne optimum i max naszych "przecietnych":) mozliwosci lokalowych, finansowych i z praktycznego punktu widzenia (oswitlenie, obsluga)

Ja tak samo jak Kris mam marzenie o wielkiej szybie. Tak chociaz z 80cm na stelazu 50-60cm o dlugosc sofy przed przed baniakiem do wiecznego wylegiwania:strutin

PS. dla mnie dlugi baniak to przynajmniej 150cm


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa podobne litraże:

200 x 100 x 70h - 1400 litrów

120 x 120 x 100h - 1440 litrów

pierwszy - ma eleganckie wymiary - jest długość, głębia, wysokość dająca się łatwej doświetlić i łatwa w obsłudze

drugi - 20 cm więcej głębi daje efekty, 30 cm w górę daje mega efekty - tylko ta długość... mi nie przeszkadza, ale nie wiem jak rybom :)

założę się, że 95% wybrałoby opcje nr 1 :D


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Kris, ja zrozumiałem, że masz na myśli baniaki typu kolumna czyli 60*60*150 :) taki kiedyś wydziałem w restauracji. a ty mówisz o szerszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wyobrażam sobie baniaka 50x50x150h - po prostu się nie da :)

przy wysokości 100h musi być miejsce na zanurkowanie z każdej strony...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak oni je obsługiwali, to było w jakiejś restauracji jak byłem w Niemczech.

No z tym, że to nie morskie było :), z tego co się doczytałem, jedynie, to karmienie odbywało się z piętra wyżej "przez podłogę"

Szczerze sama kolumna jako akw była ciekawy widokiem, ale pod względem akwarystycznym mało ciekawe jak dla mnie, owszem ryby pływały od góry do dołu ale dla mnie to dziwny widok był :D

Z tymi wymiarami to mogłem coś pokręcić, bo miarki w oczach nie mam, ale na pewno nie było to więcej jak 80cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Kris-77

Od jakiegos czasu mam "na oku" szkielko 140x100x70

Jeszcze zbiornik funkcjonuje ale jak sie uda bedzie moje

Tylko jak TO urzadzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#312590 DarekB30 :

Kris-77

Od jakiegos czasu mam "na oku" szkielko 140x100x70

Jeszcze zbiornik funkcjonuje ale jak sie uda bedzie moje

Tylko jak TO urzadzic ?

100 cm to już fajna głębia i na bank bym na środku zrobił do końca przesmyk niczym nie zastawiony... czyli 2 wyspy - a można je zrobić na wiele wiele sposobów


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mi się robi takie jak w opisie - 270 dł x 40 szer x 70 wys - będzie w przyszłym tygodniu. Takie sobie wymarzyłem - i wszyscy na forum stukają mi po głowie - może być ciężko - zdaję sobie z tego sprawę - ale to tak jak pisze Grześ długość sofy do nicnierobienia ale na kilka rybek i spsów wystarczy a myślę że będzie wyglądać pięknie - jak się nie uda to wrócą paletki z sypialni one na pewno dadzą radę ale jestem dobrej myśli - pozdrawiam


akwarium 270x40x70 / sump 170x30x50 / MBK 200 DIY Tunze WG DARKA / cyrkulacja 4 x 6000 / obieg New Jet 3000 / grzałka 350 w Atman / 8x T5 DIY + Ledy nocne / 100 kg żywej skałki / 20 kg piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Z tym stukaniem w głowę coś chyba jest, ja mam 150x50x50 i chętnie już bym zmienił środkowe 50 na co najmniej 60. Dzięki temu forum nie kupiłem akwa x 40 cm. głębokości (teraz bym się chyba własną pięścią zabił ) . Bycie dobrej myśli fajne jest, ale czas pokaże. Pozdrawiam i mam nadzieję, że opiszesz po czasie swoje odczucia :bump1


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ralph, będziesz przeklinał te wymiary. Ja się zdziwiłem jak postawiłem swoje pudło, że 50 cm głębokości to mało, więc przy 40 cm i taaaakiej długości nie wyobrażam sobie tego "kanionu". Ale oczywiście to Twoja wizja. Następne akwa będzie miało co najmniej 70 cm głębokości (celuję w 200x70x70).


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@premiero, 75 głębokości, 75:waving


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że opiszę jak tylko skałę włożę i zaleje - wiem, że głębia jest piękna ale z tych i innych przyczyn nie mogłem pozwolić sobie na te 10 cm więcej - niestety nie było takiej możliwości. pozdrawiam


akwarium 270x40x70 / sump 170x30x50 / MBK 200 DIY Tunze WG DARKA / cyrkulacja 4 x 6000 / obieg New Jet 3000 / grzałka 350 w Atman / 8x T5 DIY + Ledy nocne / 100 kg żywej skałki / 20 kg piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.