Skocz do zawartości
jaczal

Jaki ukwiał wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po niedzieli jadę do Warszawy kupić ukwiał dla moich 2 Amphiprion Ocellaris i pojawił się problem. W jednym sklepie jest Heteractis crispa, a w drugim Heteractis Magnifica. Ten pierwszy wydaje mi się na fotce ładniejszy. Mam pytanie, który byłby lepszy dla moich Nemo i do mojego zbiornika?



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Czy akwa nie za młode na ukwiał ?


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, jak rozumieć młodość. Testy od miesiąca powtarzalne, woda klarowna, glony rosną na ekranie filtra. A co najważniejsze korale które mam cały czas mają przyrosty i pięknie się w dzień 'otwierają'. Przyrostów nie ma tylko zoa. ale pieknie wybarwione i otwarte. Brak objawów złego samopoczucia. A nemo nie ma schronienia. Jakoś głupio.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#312729 jaczal :

Witam,

po niedzieli jadę do Warszawy kupić ukwiał dla moich 2 Amphiprion Ocellaris i pojawił się problem. W jednym sklepie jest Heteractis crispa, a w drugim Heteractis Magnifica. Ten pierwszy wydaje mi się na fotce ładniejszy. Mam pytanie, który byłby lepszy dla moich Nemo i do mojego zbiornika?

Żaden, przy tak małej ilości żywej skały Twój zbiornik ledwo raczkuje.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej poczekaj jeszcze z 6 miesięcy z ukwiałem, no chyba że chcesz dołączyć do grona forumowiczów pytających w dziale szpital czy ten ukwiał już zdechł lub dlaczego po śmierci ukwiała wszystko padło. Błaznom ukwiał nie jest potrzebny do życia i spokojnie poczekają ew. możesz im zafundować sarcopython, na 90 % go zasiedlą a z ukwiałem to różnie bywa :clapping Niektórzy czekają miesiącami aż błazny zechcą wejść w kontakt z ukwiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, z ukwiałem lepiej nie ryzykować. Zrób jak radzi Kolega jjablonski albo jak masz stabilne parametry kup jakąś euphyllie, mój ocellaris w niej mieszka i wygląda jakby się kąpał w ukwiale:) A jak pięknie kontrastuje z zielonymi mackami:D


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także odradzę ukwiał. Co do euphylii, to też tak trochę odradzam, moje błazny chętnie się w euphylii tarzają, jedną już wykończyły, wydaje mi się, że druga zaczyna mieć problemy. Ale ja mam dorosłe osobniki (czytać duże) Sarcopython zdecydowanie lepiej będzie znosił miłość błaznów.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po niespełna dwóch miesiącach od startu zbiornika wlozylem Entacmea quadricolor RED dla moich "Nemo"

Zamieszkały w nim po dwóch dniach a dwa tygodnie temu podzielił się:clapping

Pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja mam heteractis magnifica już kilka miesięcy ale nemo nie zamieszkało i ze swojego doświadczenia doradził bym quadgricolora bo moje ciągnie do czerwonego.


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wypowiedzi szczególnie tym, którzy podpowiedzieli jaki ukwiał kupić.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zdecydowałem jaki, ale kupuję. Jestem raczej pewien, że jeśli będzie w dobrej kondycji i transport mu nie zaszkodzi to będzie OK. To, że mam mało -prawie w cale- żywej skały nie świadczy o braku życia w zbiorniku. Z nocy na noc coraz bardziej obawiam się wkładania ręki do wody, jak widzę co w niej pełza, pływa i biega.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masa osób Ci odradzało, może warto by wziąć pod uwagę ich zdanie... Po co zabijać zwierze?


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jaczal- zdecydowanie to Twój wybór, forum ma doradzać, podpowiadać jak bywało w różnych przypadkach. Ale były też przypadki, że nic się nie stało i ukwiał rósł dobrze przez długi czas.

Wypowiedzi tutaj dają tylko informację, że jest to poruszanie się na granicy.

Powodzenia.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdecydowanie.

Jednak nie jestem pozbawiony szacunku dla życia... Na tym forum już nie jeden opis umierających zwierząt czytałem i były to wołania o pomoc przez zaawansowanych. Najczęściej nikt nie był w stanie im pomóc. Wszystko zależy od szczęścia i rozwagi, bo i tak nie dorównamy przyrodzie.

Czy po pół roku będę miał pewność, że w wodzie nie ma nic, co zaszkodzi zwierzakowi?

Czy za pół roku kupię zdrowe zwierzę?

Jeżeli nic mi w zbiorniku nie zdycha, a wręcz przeciwnie - rośnie. To muszę wprowadzać stopniowo coraz więcej życia, aby następowała równowaga systemu.

Jedna rybka i jeden koral nawet za rok nie ustabilizuje systemu. Wręcz przeciwnie, wciąż będzie huśtawka. Za dużo pokarmu- za mało pokarmu.

Według mnie najważniejsza w tech chwili jest filtracja, a ta widzę, że jakoś w miarę przyzwoicie działa. Nie mam jeszcze przyrostów glonów tak jak sobie wyobrażałem i o tym czytałem, ale też nie mam zbyt wiele życia w zbiorniku, wiec skąd glony mają brać pokarm do wzrostu.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pół roku, jeśli wytrwasz, będziesz miał akwarium po dojrzewaniu. U Ciebie jeszcze sie ono nie zaczęło.

A co do "Na tym forum już nie jeden opis umierających zwierząt czytałem i były to wołania o pomoc przez zaawansowanych. Najczęściej nikt nie był w stanie im pomóc. "

Powiedz jak można pomóc komuś kto sam wie wszystko najlepiej i koniecznie musi sie sparzyć ?

Cos mi się wydaje że niedługo będzie kolejny post na dziale szpital lub targowisku z wyprzedażą sprzętu po katastrofie :clapping

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.