Skocz do zawartości
Qlfon

Czego nie zrobiłbym(-abym) lub co zrobiłbym (-abym) inaczej...

Rekomendowane odpowiedzi

#313573 krzlew :

wysokość stelaża zależy tez od wysokości sumpa jak bym miał na 65 to niewyciągane kubka

....a wysokosc sumpa zalezy (przynajmniej powinna) od wymagan odpieniacza i glebokosci szafki. Jezeli moj do prawnodlowego dzialania potrzebuje 28-30cm to wystarzy jak zrobie sumpa na 35cm wysoki. Bez problemu zdejme kubek i przy 45cm glebokosci bede mogl swobodnie manewrowac odpieniaczem.

Mam podobne preferencje jak Qlfon, siedzac wygodnie we fotelu chialbym miec wzrok w polowie wysokosci akwarium. Dla mnie niski stelaz i akwarium to latwiejsza obsluga, lepsze doswietlenie i oszczednosc energii. Obecnie gorna krawedz akwarium mam na wysokosci 135 i mimo sredniego wzrostu bez pomocy stolka nie siegne wszedzie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoje slodkie mialem na wysokosci 100 cm co razem z akwa dawalo 150 do gornej krawedzi akwa i powiem wam ze to 240 wydawalo sie wieksze niz 300 ktore bylo na wysokosci 70 cm. tylko 30 cm roznicy a odczucia byly zupelnie inne :D

To takie moje male odczucia ale na nic nie namawiam :googleye


kryzys w baniaczku przyjme wszelkie zycie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pierwsze co przychodzi mi do głowy poza spostrzeżeniami przedmówców to powinieneś uważać na lampę którą chcesz kupić. Jaka by niebyła nie powinna być za wąska. Jak kupiłem 8x80 ATI i wisi nad zbiornikiem głębokości 63 cm. Jest stanowczo za wąska co skutkuje słabym ubarwieniem ryb gdy podpłyną do szyby, a wiemy że jak ktoś jest w pokoju ryby lubią pływać przy przedniej szybie. I pamiętaj mniej pośpiechu = lepszy efekt i więcej kaski zaoszczędzone.

PS. Dodałem zdjęcie by pokazać ten efekt na naso.

Pozdrawiam


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.