Skocz do zawartości
kotangch

Skromne początki.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć na forum zalogowałem się już jakiś czas temu, ale dopiero teraz zaczynam realizacje swojego akwarium, tak wiec do rzeczy. Zakupiłem Koralie Nano 1600, salimeter i odpieniek tunze 9002, po akwa podjadę na dniach będzie to 60x30x35 (63l). Jak to wszystko będzie w domu to zamawiam 10kg LR, 9kg LS i sól. Mam tez mala prośbę, a raczej pytanie, czy jest ktoś z okolic Świdnicy (dolnośląskie), kto mógłby mi oddać wodę z podmianek na start.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak skompletuje cały sprzęt to na pewno się przypomnę, dzięki.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam taki sam odpieniacz i nie mogę sobie poradzić z mikrobąbelkami wylatującymi od spodu,jestem ciekaw czy Twój tak samo będzie miał.


Nano Rafka 84l,Tunze 9002,Koralia nano,Aquael2600,FZN3, 2x55w PC,EHEIM 100W trochę miękkich,błazny,mandaryn,babka,krewetki,ślimaki,kraby,10 kg LS,10kgLR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rombi, nie wierzę, to Ty??? PTP? :clapping

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się sporo opinii na temat tego odpienka i raczej cieszy się dość dobrym zdaniem, mam nadzieje ze się nie zawiodę. Mam pytanie odnośnie oświetlenia, mianowicie jakie świetlówki zestawić ze sobą, żeby i koralom było dobrze (miękasy, zoa i może jakieś lps-y), i żeby efekty wizualne również były ładne. Myślałem nad połączeniem aqua medic reef white 15000 i aktynike również aqua medic'a, co o tym myslicie. I jeszcze pytanie odnośnie cyrkulacji, co dołożyć do tej korali nano 1600l/h, żeby była odpowiednia cyrkulacja.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#313449 seb :

Rombi, nie wierzę, to Ty??? PTP? :)

Pozdrawiam

seb

...niezle sie usmialem...cytat jak z filmu ,ktory nie powstal "Rambo,czy to ty...?..."...Basterek pewnie zaraz kawalami posypie...sorry za off top a szczegolnie za to ze ze swietlowkami Ci nic nie doradze...nie znam ich...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedle życzenia Iceberg :)

Ojciec spotyka syna na ulicy i pyta :

- gdzie idziesz synu ?

- no do ciebie tato.

- przecież ja tu jestem, nie poznałeś mnie ?

kotangch, sporo jeszcze czytania przed Tobą, co do świetlówek ... chyba nikt z nas nie ma takiego samego zestawu :)


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reefwhite 15kk połącz z ReefBlue, będziesz zadowolony:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#315623 seb :

Reefwhite 15kk połącz z ReefBlue, będziesz zadowolony:)

I tak zrobię.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletowanie sprzętu idzie jak krew z nosa, na odpieniacz czekam już 2 tygodnie i dzisiaj okazuje się, że co najmniej przez kolejne dwa tygodnie się go nie doczekam (normalnie poziom obsługi klientów w jednym ze sklepów internetowych mnie po prostu poraża)!!! Może jest jakiś inny odpieniek który byście mi polecili do takiego akwa w zamian za tunze 9002?


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To calkiem fajny odpieniacz. Mam go od ok roku i spokojnie daje rade. Oczywiscie pierwsze co zrobilem to zastapilem oryginalny zawor powietrza zwyklym z jakiegos filtra wewnetrznego bo szybciej naskorek z palcow stracisz niz to wyregulujesz :)


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz już (a raczej dopiero) w domu, razem z nim przyszła koralia nano 1600l/h i salimeter AM. Coraz bardziej skłaniam się nad zrobieniem panela, żeby upchnąć w nim cały ten bałagan. Lampe też mam już w domu 2x24w, w zestawie są 2 świetlówki 10000, ale zamienię je na AM 15000 i AM aktynikę jak polecał seb. Dzisiaj zakupiłem RO 50gpd. No i tak powoli pre do przodu z tym wszystkim, mam nadzieje, że góra za miesiąc będzie już się skała płukała w szkle.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że kupisz żywy piasek żywą skałę i sól razem!!!!! Ja bym najpierw kupił sól, rozrobił wodę w solniczce i dopiero po 2 dniach kupował i wkładał żywą skałę i piach. Ktoś w którymś poście pisał że widział w sklepie, że po 15 minutach dolewali do akwa solankę. Może i tak ale oni mają w obiegu w sklepie 10 000 litrów i jak doleją wiadro to tak jakbyś do 100 litrowego akwarium dolał pół szklanki świeżej solanki. na 63 litry pójdzie ci ponad 2 kg więc kup sobie przynajmniej 4kg soli no chyba ze kupisz większy baniak to wtedy będziesz potrzebował więcej soli. No a jak ci się uda od kogoś dostać wodę z podmiany to jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saykor tak właśnie mam zamiar zrobić, zalać akwa wodą z podmian od kolegów (kilku z forum obiecało, że coś się kapnie z podmianek), w sumie wczoraj chciałem kupić wszystko oprócz piachu i skały w erybce, ale coś mają nie tak na stronie(termometr cena w koszyku 0, a sól -(minus) 77PLN i zrezygnowałem, może dzisiaj zamówię. Nie wrzucę do akwarium skały, dopóki nie będzie pełne dobrze przygotowanej solanki, czy to wody z podmian.....

Zakupy zrobione, dokupiłem jeszcze jedną koralie nano 900l/h, grzałkę jager 75w, sól TM bio actif 4kg. i świetlówki AM aktynikę oraz 15000 reef white.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafka zrobiona, osmoza zainstalowana, cały sprzęt skompletowany. Brakuje tylko szkła, ma być wysłane we wtorek. Myślę, że w następny weekend zaleje baniaczek.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa ustawione i zalane, jutro ma przyjść skała i piach to wrzucę pierwsze foty jak ją ułożę jakoś względnie. Koralie doprowadzaj mnie do szalu przez swoje buczenie, chodzą już przeszło tydzień a i tak je słychać, w nocy doprowadzają mnie do szału.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała wrzucona, jakby ktoś miał jakieś obiekcje jak ją lepiej ułożyć, to proszę o podpowiedzi. Woda mocno się zmąciła, nawet nie widać odpieniacza i drugiej korali na tylnej ściance.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda się troszkę wyklarowała, jutro chyba wsypie piach. Jak na razie nie widzę życia w skale.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie sie zapowiada


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to, nie widzisz zycia ? A te algi wapienne ?

Nic wiecej nie potrzebujesz na skale. Korale sobie sam kupisz. Gdybys mogl od poczatku utrzymac dobre warunki w akwarium to nawet glonow bys specjalnie nie mial. Ta skala daje mozliwosc szybkiego przejscia przez dojrzewanie. Przynajmniej malo co zdechnie i nie bedzie brudzic wody.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani pisząc 'życie' miałem na myśli wieloszczety jakieś krabiki itp. , jeżeli chodzi o algi wapienne to nie mogę narzekać, jest nimi porośnięta cala skala. Zasypałem piach. wklejam fotkę.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze skaly wyjda jeszcze wieloszczety itd.

Piachu nie zalowales :clowning


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaje fotki, trochę się woda wyklarowała i widać coś więcej. Zmieniłem troszkę ustawienie skały.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Martwi mnie ten piasek. Jest go albo za duzo albo za malo, choc mysle ze to pierwsze. Jesli nie robisz DSB to maxymalna grubosc piasku to 2cm.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.