Skocz do zawartości
Nicol

Przepłukanie piasku

Rekomendowane odpowiedzi

Szykuje mi się przeprowadzka ze starego akwarium do drugiego - nowego. Chciałabym wykorzystać ten moment na przepłukanie piasku - czy taki zabieg jest bezpieczny ( czy jeżeli będę to już robiła to płukać w RO)?


300 litrów + 100 sump

ATI 6x54W DIMM

WP 40

WhiteSkim200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bio Active Live Aragonite - Natural White mam go od około 1,5 roku w ilości 25 kg, warstwa około 1,5 - 2 cm.


300 litrów + 100 sump

ATI 6x54W DIMM

WP 40

WhiteSkim200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze wyjdzie to w praniu jak go ruszysz. Na dokladne przeplukanie wody z podmianki pewnie Ci zabraknie. Gdyby mnie czekala taka akcja naprodukowalbym wody RO i plukal ile wlezie. Dwa ostatnie zrobilbym w wodzie z podmianki. Wsypal za pomoca lejeka i rurki.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam,tez musialem kiedys przeczyscic piasek...jak to zrobisz,zobaczysz jak fajnie wyglada gnojowka...piach mozesz dac do wiadra z woda z akwarium (pewnie partiami),bardzo mocny power head z wata i mieszasz reka,zostawiasz,znowu mieszasz,wymieniajac wate jak tylko zacznie sie przytykac...mysle ze jak zaczniesz rano to po poludniu w miare dokladnie uda Ci sie go wyczyscic...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swój jakiś czas temu odessałem i wypłukałem pod bieżącą wodą i taki włożyłem.Nic się wtedy nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrozikulus - A wiesz że to narożne??? :clapping


300 litrów + 100 sump

ATI 6x54W DIMM

WP 40

WhiteSkim200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest istotne ile tego tam na dzień dzisiejszy jest?? - wiem jedno że jest tego warstwa 1,5 - 2 cm. Oczekiwałam pomocy w kwestii przepłukania piasku a nie pytałam ile będzie ważyła warstwa 1,5 - 2 cm piachu.


300 litrów + 100 sump

ATI 6x54W DIMM

WP 40

WhiteSkim200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o to czy masz 5 czy 105 kg tylko o to na jaka wysokosc jest piasek , a jak napisalas 25kg w 210 delcie to tak na oko powinno byc wiecej niz 1,5-2cm . Dokładnie to chodzi o to czy nie masz DSB bo jesli tak to piach raczej do wywalenia :clapping


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli piasek bedzie smierdzial jajkami lub cuchnal naprawde niemilosiernie wyplukaj go w kranowie. Potem zalej RO zostaw na na kilka dni podmieniajac wode. Pompka cyrkulacyjna i filtr z weglem aktywnaym napewno pomoga


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem przeciwnikiem przekładania piachu z jednego akwa działającego do drugiego... zdaję sobie sobie sprawę, że za chwilę pojawią się posty ze ktoś tak robił i wszystko gra. ale czy naprawdę? może i tak, ale nie pojawiły się potem jakieś "dziwne" problemy? może od piasku a może nie... ja z tych ostrożnych i wolę zagrozenia eliminować.

Piasek albo nowy, albo stary ale ja bym go "zabiła" :clapping

wypłukac n-razy w RO i do piekarnika z nim-wysuszyć.

i wedle wyboru, albo wrzycamy czyściutki martwy piaseczek-który i tak nam się ożywi w akwarium, albo nowe paczuszki livesand.

takie moje zdanie.

:strutin


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc


300 litrów + 100 sump

ATI 6x54W DIMM

WP 40

WhiteSkim200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nicol,ja u siebie plukalem piasek z poprzedniego akwa dwuletniego,fakt zapaszek zwalal z nog,przeplukalem go dwa razy w kranowie ,KILKANASCIE RAZY w ro- i do nowego akwa,kiedys mialem na nim plage dinoflagelates ,ale szczerze za bardzo sie tego nie obawialem ,coz dzis jak na razie bialutki i czysciutki,czas to pokaze czy cos sie "odrodzi" ,jak nie chcesz kupywac "zywego" to wez kup zwylky aragonit[tylko nie za drobny] i odrobine piasku z dojrzalego akwa dla zaszczepienia bakterii,do tego jeszcze jakies inne ich szczepy,to juz zalerzy od ciebie i finansow,pozdrawiam grzegorz :clapping


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.