Skocz do zawartości
JODLA

PhosGuard KATASTROFA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem, co jest grane z tym PhosGuard albo, co zrobiłem źle, ale chyba niema nic prostszego niż wsypanie czegoś do woreczka i zawieszenie go przy wylocie z odpieniacza. Wczoraj wieczorem włożyłem to do sumpa, woda zrobiła się bardzo lekko mleczna, pomyślałem, że to ma tak być i rano będzie w porządku niestety poranek był tragiczny dla mnie i moich zwierzaków a mianowicie woda jak mleko nic nie widać no i niestety ogromne straty hepatus, żółtek i jeżowiec nie przeżyły a były u mnie od dwóch lat po prostu pełna załamka, szybko włożyłem węgiel i zrobiłem podmiankę 50L niestety solanka bardzo krótko się mieszała, bo około 2 godzin, ale sądzę, że zrobiłem lepiej niż bym czekał z podmianką na przykład do jutra. Po wyjęciu woreczka okazało się, że kuleczki są o połowę mniejsze po prostu się rozpuściły, dawka według instrukcji 250ml na 300-400l i tego się trzymałem a tu taka masakra, nie wiem, co dalej robić skała pokryta białym nalotem, który ciężko zdmuchnąć pompą na szczęście reszta zwierzaków jak na moje oko nie ma żadnych złych objawów korale w porządku błazny, babka i krewetki zero objawów złego samopoczucia. Co o tym sądzicie i co radzicie w tej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko zrobiłeś jak należy (ten produkt był do wody morskiej ???) dokumentuj straty,zdjęcia,świadkowie, może jakiś expert od ubezpieczeń, i zgłaszaj problem zaczynając od sklepu gdzie kupiłeś produkt.Pnij się "do góry" może coś da.Miałem kiedyś podobny problem i tak zrobiłem a po miesiącu dzwonek do drzwi i miła niespodzianka-prezent od firmy z przeprosinami !!! Jakie było moje zdziwienie--- OGROMNE.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przeplukales pozadnie jak pisze w instrukcji? Stosuje te srodek od kilu miesiecy i z podobna sytuacja jeszcze sie nie spotkalem. Nawet brak reakcji na korale tuz po podaniu. Jest bardzo wydajny, ale i "zracy" srodek przez pierwsze dwa zalania woda RO uwalnia sie duzo ciepla i wystepuje zmetnienie. Pukam w RO az ustepuje wtedy dopiero do skarpety. Dawka wedlug niepisana zasady akwarysty morskiego.Na poczatek wszystko przez pol tego co podaje producent!

Mam nadzieje ze to nie przez wadliwa partie. Srodek niebezpieczy tylko w przypadku niskiego Ph co w akwarium morskim raczej niemozliwe


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, przepłukałem go kilka razy w RO aż do momentu, kiedy przestał pylić, po czym do worka i do sumpa. Moim zdaniem coś jest nie tak w moim przypadku, bo dziś rano granulki były, co najmniej o połowę mniejsze niż przed włożeniem do sumpa, co wyraźnie wskazuje na to, że się rozpuściły. Nawet gdybym nie przepłukał, co oczywiście zrobiłem zgodnie z instrukcją to myślisz Grzegorz, że w prawie 300L były by w stanie zanieczyścić do tego stopnia, że woda była biała jak mleko. Czy zauważyłeś, że u Ciebie granulki też robią się mniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie robia sie mniejsze, jedyna roznica jaka widze to jak je wywalam ze sa zolte. Wiem ze to juz nie ma nic do rzeczy ale w ktorym sklepie kupowales? Nie jestem chemikiem zeby znac dokladnie zasade z czego i jak oni to produkuja ale wydaje mi sie ze jakas trefna partia sie trafila

Jezeli sie rozpuscily rob zdjecie akwarium, granulek i wyslaj fotki do producenta. http://www.seachem.com/Contact/Contact.html


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem na ebayu od fish-4-u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze na ebay, nie chodzi mi akurat o ta sytuacje, ale czesto cenowo wcale nie jest taniej. Zakup w wiekszym, renowmowanym sklepie daje wieksze mozliwoesci reklamacji, latwiejszy kontakt. Sklep chcac miec atrakcyjane ceny dla klientow i upusty od zrodel musi miec dobre relacje z dystybutorem czy producentem. Jest bardziej skory do przyjecia zazalenia i pchniecia sprawy dalej niz sprzedawca z ebay, allegro, czy amazon.

Nie robie reklamy dla tego sklepu bo nic z tego nie mam, ale jezeli ktos mnie pyta czy to na priv Grzsiek gdzie robisz zakupy zawsze polecam ten sklep. www.reefstore.co.uk. Od prawie trzech lat sie nie zawiodlem, zamowienie zlozone przed godzina 14 daje gwarancje odpioru produkty na nastepny dzien. Za zakupy powyzej 50funtow niezaleznie czy jest to 25kg soli czy wiegiel przesykla jest za free.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po krótkiej wymianie wiadomości z firmą Seachem doszliśmy wspólnie do wyjaśnienia problemu a mianowicie błędem było to, że kulki phosguard nie były ściśnięte w worku tylko latały sobie luźno, ponieważ worek był dosyć duży i miały luz a mocny przepływ wody tak mocno nimi poruszał, że się ścierały, co doprowadziło do katastrofy w moim baniaku.

W rezultacie firma ma zmienić etykiety na produkcie, ponieważ nie ma nic na ten temat w instrukcji na opakowaniu, a co najważniejsze dla mnie firma bez żadnego problemu przyznała, że to ich wina, że nie ma na opakowaniu takiego ostrzeżenia i proszą o podanie listy poniesionych strat i adres, na który mogą wysłać kilka produktów, jako prezent. Uważam, że Seachem zachował się bardzo przyzwoici, szybko i rzeczowo odpowiadali na moje wiadomości a cały problem został pozytywnie załatwiony, no i może mój przypadek pozwoli komuś uniknąć błędów, które ja nieświadomie popełniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja ide scisnac worek:D bo u mnie luzno lataja tyle ze sypie 50ml i wymieniam co kilka dni. Szkoda zwiezakow ale zachownie firmy profesjonalne.

Wielkie dzieki za update w sprawie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heppy end-em tego nie można nazac, ale dobrze że przyczyna poznana, używałem tego środka i niezwracałem uwagi na wielkosc woreczka, teraz już będę.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek z Rową. Wyczyściłem pompę, która była wcześniej przytkana spaghetti. Rowę wrzuciłem w nocy, rano patrzę a w baniaku mleko. Na szczęście obyło się bez strat. Skarpeta w której była rowa wyglądała dziwnie. Wypłukałem z niej mnóstwo syfu. Jak widać zbyt mocny przepływ w absorberze PO4 może być niebezpieczny nie tylko u Seachema.

pozdro


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki to ściskajcie wory!!!!:bump1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma w takim razie do tego ta sytuacja,że Rowę czy Ecofhos miałem luźno w filtrze przepływowym i latały sobie tam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, to ja też lecę "ścisnąć". Ciekawe co na to żona powie. :bump1

PS. Ostatnio jak rozmawiałem ze Skibą, powiedział że PhosGuard popalił mu korale przy zalecanej dawce, także to co mówił Grzegorz (dawka na pół) ja stosuję u siebie jak najbardziej (no może za wyjątkiem Chemi Pure Elite :) )


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Phosguard jest super mocny i naprawde wydajny. Inamr nie wiem z czego jest Ecophos ale Phosguard i Rowa to dwa rozne materialy. Moze u Ciebie latalo to lozno filtrze, ale nie masakrowalo workiem:tongues jak u kolegi Jodly.

Rownie skuteczna Rowe przestalem stosowac ze wzgledu na cene no i to pylenie. Dyskutowalo sie plukac nie plukac,ale madrzy ludzie mi powiedzieli zeby tego nie robic bo rowa wychwytuje bardzo duzo tymi czastkami ktore powoduja zmetnienie. Ale draznilo mnie to i obawa ze ten pylek ze zwiazanym PO4 zacznie zalgac w skale i piachu. Poki co z Phosguardem odpukac jest OK. Lycha stolowa do skarpetki co 4-5 i VSV


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.