Skocz do zawartości
Yendruu

Jak często czyścicie sump ??

Rekomendowane odpowiedzi

Czyszczenie ścianek i sprzętu w sumpie, odsysanie syfku itp. Jak często to robicie ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec ja u siebie to

1 czyszczenie scianki frontowej codziennie wieczorem

2 sumpa nie mam wiec nie mam co czyscis :) (zarcik) kubek od odpieniacza w lato to ok x 1 w tyg ale teraz jak kaloryfery chodza i zmienia sie poziom wody odpieniacz dziwnie pracuje i musze caly czas patrzec na kubek :/ bo tak z 2-3 tyg to minimum.

3 nie mam podloza wiec syfek odsysam jak zob ze mam juz tyle ze warto lapy moczyc ok raz na 1,5 -2 tyg

Niejeden a czemu nie zaczeles tego posta od tego jak jest u ciebie ?? Chyba sie nie krepujesz? :):)

Pzd all


kryzys w baniaczku przyjme wszelkie zycie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyby co 2-3 dni, u mnie dojrzewanie pelna para wiec jakos sie nie przejmuje nalotem, sump 1 na miesiac, podloze strzykawka i codziennie odsysam syfa (piachu nie mam) :)


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Podobnie jak Inmar z tym ze jedna podmiana to odsysanie sumpa a nastepna skal i piachu...kubek co trzeci dzien,caly odpieniacz co miesiac,pompy co jakies dwa miesiace,pompy cyrkulacyjne raz na pol roku...szyby w zaleznosci jak sie brudza ale lepiej czyscic czesto czyste niz dopuscic do tego by zarosly i skrobac...czasami tez wyczyszcze overflow i rury...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#314863 woodcrafts :

Niejeden a czemu nie zaczeles tego posta od tego jak jest u ciebie ?? Chyba sie nie krepujesz? :):)

Pzd all

Ha ha no prawda jest taka że nie wiem jak dbać o sump. Ostatnio jednak oglądając zdjęcia kilku baniaków zauważyłem, że ze mnie jest straszna fleja..

Co prawda robię gruntowne czyszczenie sprzętów tak raz w miesiącu ale np ścianek sumpa nie czyszczę na błysk.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie odkad czesc skly trzymam w sumpie to im rzadziej grzebie tym stabilniejsze niedobre parametry. Z dna odsysam tylko wtedy jak juz wyjmuje odpieniacz i robie wieksza borute, ale zebym ja jeszcze szybki czyscil:nono


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie czyszczę sumpa :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.