Skocz do zawartości
Paralel

Jak przymocować sinularię...?

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie... jak przymocować zaszczepkę sinu....? Jakikolwiek ucisk (gumką, żyłką itp.) powoduje jej oddzielenie i rozpad na małe kawałki... Jest jakiś sposób żeby przykleiła się w całości do skałki...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj miejsca gdzie jest słaby prąd, weź kawałek firanki, nałóż na korala i zawiń pod skałką. Ewentualnie małymi pokruszonymi kawałkami skały obłóż dookoła na skałce na której będziesz szczepił. Niektórzy szczepią w grysie koralowym w pojemniczku, a później przesadzają w miejsce docelowe.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znane mi metody z tego forum: Gumka, wykałaczka, igła lekarska, klej Kropelka itp........

Ja też kiedyś wsadziłem jedną szczepkę w dziurkę w skale i "obudowałem" jej trzon skałką, po kilku dniach już przyrosła.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... no no Panowie... Widzę że metody tortur na koralach opanowane zostały do perfekcji :)

Dzięki za podpowiedź... Spróbuje kamienowania grysem :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tych metod i rzeczywiście sinularia średnio znosi takie "tortury". Nie żeby zdychała tylko złazi, wyłazi, urywa się.

Wciskanie w skałkę daje efekty, ale trzeba być cierpliwym bo lubi "wychodzić".

Najlepiej i najszybciej przyrastały mi do kawałeczka skałki obwiązanego sznurkiem spożywczym.

Najłatwiej przewiązać delikatnie bez docisku przez rogałęzioną sinularię aczkolwiek pojedyńcze gałązki też sie udaje.

Nie polecam mocowania sinularii do dużej skały bo rośnie szybko i zaczyna parzyć sąsiadów, a wtedy trzeba ciąć.

Właśnie wczoraj ciąłem jedną ( i na małą skałkę ją ) bo zaczęła mi parzyć gorgonię.


180 l. 2 x JVP-101. Led DIY 90W. LPS, SPS. Całość obecnie (jak jest słońce) napędzana z fotovoltaiki.

60 l. Ocellarisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obkładanie/tworzenie schronu jest niezłym pomysłem!

Gumka najgorszym z mozliwych.

Skutecznie montowałem sinu. przyszpilając ją - ważne żeby nie bokiem ciała do skały a w miejscu cięcia. Wtedy w tydzien przyrasta.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś widziałem te filmy.. Trochę jak oprawianie świniaka plastikowym nożem... :) a ja naiwny się pie.. yy.. pieściłem z tymi galaretkami żeby przypadkiem gdzieś jej nie uszkodzić...

Myślę że temat sposobów przyczepiania sinu do skałki jest już dla mnie jasny...

Dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.