Skocz do zawartości
MiQ

odnośnie moderowania

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wyraziłem się dosyć jasno :) Nie chodziło mi o poprawianie szyku zdania - chociażby z tego względu, że czasem na prawdę nie wiadomo, co autor miał na myśli :). Poza tym - miejmy sumienie, toć to stało-etatowi moderatorzy, 24/h dobę musieliby tyrać. A kto by im szkodliwe płacił :). Poprawianie miałoby być tylko dla błędów ortograficznych.

cris6 - nie do końca tak jak mówisz, bo byś nie mógł wysłać żadnego posta, który zawiera wyrazy nie znajdujące się w słowniku, a takich jest cała masa. Poza tym skrypt nie odróżni kontekstu zdania (niebieskie morze, a może nie).:waving


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie i tak to korygowanie bledow to troche jak walka z wiatrakami, ale coz, idea jest szczytna, tylko coraz wiecej moderatorow do tego zadania potrzeba :waving


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#316191 premiero :

Nie wyraziłem się dosyć jasno :) Nie chodziło mi o poprawianie szyku zdania - chociażby z tego względu, że czasem na prawdę nie wiadomo, co autor miał na myśli :). Poza tym - miejmy sumienie, toć to stało-etatowi moderatorzy, 24/h dobę musieliby tyrać. A kto by im szkodliwe płacił :). Poprawianie miałoby być tylko dla błędów ortograficznych.

cris6 - nie do końca tak jak mówisz, bo byś nie mógł wysłać żadnego posta, który zawiera wyrazy nie znajdujące się w słowniku, a takich jest cała masa. Poza tym skrypt nie odróżni kontekstu zdania (niebieskie morze, a może nie).:waving

no to fakt ale byłem kiedyś na jakimś forum i miałem opcję popraw błędy tylko na jakim to forum było nie pamiętam :)

a skrypt by musiał być pisany specjalnie pod to forum i zajęło by to chyba z parę lat

jak dla mnie to nic bym nie zmieniał i zostawił tak jak jest sam czasami dostaje róż poprawiam i po problemie i przynajmniej widzę gdzie błąd popełniłem w moim przypadku to pomocne jest bo polski to dla mnie dalej dziwny język :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#315842 nika :
#315832 MiQ :

... ale jak widzę że błędy zamiast poprawiać to wytłuszczacie, kolorujecie czy co tam jeszcze to myślę, że nie o to chodzi - w szkole chyba nawet uczą żeby nie utrwalać źle napisanych wyrazów.

nie wiem może przesadzam, ale jakos strasznie mnie drażni wykolorowany "przeciesz" czy "narazie" - może można by robić to jakoś inaczej ?

@MiQ, plan jest taki, żeby zwracać uwagę na ortografię i pisanie po polsku. Jeżeli ktoś robi błąd, a każdemu się zdarza-czasem z pośpiechu, czasem z lenistwa... to taki błąd trzeba mu pokazać. wtedy odnajdując poprawną pisownię, utrwala się ją sobie. tak też jest w szkole.

tylko że poprawna forma utwala się temu co to sprawdził i poprawił a ten co czyta różowy wyraz źle napisany zaczyna myśleć i jak jest wzrokowcem to zapamiętuje (tak jak tu już ktoś na 5 czy 6 stronie napisał)

może zrobić, że jak ktoś nie poprawia orta to dostaje zakaz pisania postu na 1 dzień, jak nie poprawi to na 2 dni itd. ? trochę głupio, bo jak ktoś z dużą wiedzą będzie uparty to wyleci z forum, ale można pewnie jakoś indywidualnie rozpatrywać niektóre przypadki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli majac taka przypadlosc nalezaloby sprawdzac swoje posty i wracac do tego co sie juz napisalo. A jak moderator nie wychwyci byka czy byczka co wtedy?

Pilnujmy sie, ja jeszcze dzis postaram sie zrobic to co polecil ZenonPl


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko program nie wszystko załatwi

u Ciebie w poście zamiast "mając" napisałeś "maja" i szczerze nie wiem czy program to wychwyci (na 100% nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może poprawiać w ten sposób:

zdanie z błędem "Kupię sul morską."

Poprawione, do poprawienia :waving przez autora

Kupię (sul) sól morską.

Autor bedzie musiał (powinien)pofatygować sie do posta, a utrwalać przez kolor będzie sie forma poprawna :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie lepiej, tylko wtedy moderatorzy odwalają czarną robotę a ci co źle piszą mogą olać sprawę (choć posty mają kolorowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moegłm ueiwrzyć, że waśłciiwe młgoem zozureimć co cztyam. Fenoemen słiy lukidzego mógzu. Weułdg odykcira na Uinerwtesycie Cmabrigde, nie wżane w jaiekj kleojonści ułżoone są lietry w wryazie.Najawżnjszeią rzczeą jset żbey peirtszwa i otsanita letria błya na waśłciywm meijcsu. Rszeta mżoe być uożołna gdizeklowiek a i tak wcąiż mżemoy to bez porbelmu perzytczać. Dzejie się tak daltgeo bo ldzuki mzóg nie cztya kadeżj poejdnczyej ltiery, ale słwoa jkao cłaśoć. Neiasmowtie? tak... Jak zwasze mśylaełm że otrogarfia jset wżana...!


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chodi, :wavingale to już było, żelazny "argument" w każdej dyskusji o ortografii...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze blade. Ale wafla dalem. Wybaczcie dubla :waving osobiscie jestem przeciwnikiem bledow ortograficznych ale literowki sam stawiam i nigdy nikomu ich nie wytykam :) tak samo braku ogonkow, ktorych moim zdaniem w ogole powinno sie zabronic w sieci :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#316335 chodi :

... osobiscie jestem przeciwnikiem bledow ortograficznych ale literowki sam stawiam i nigdy nikomu ich nie wytykam :waving tak samo braku ogonkow, ... :)

to zupełnie jak ja :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam, czytam i nie rozumiem o co chodzi w tym calym zamieszaniu

jak ktos lubi siedziec i poprawiac czyjes bledy dla mnie to ok

a to ze sie kolorki pojawiaja tez ok

sam siebie nie czytam jak strzele literowke albo blad interpunkcyjny to tez ok

nie mam sie co martwic przeciez mamy forumowa korekte :)

co do polskich znakow to nigdy nie uzywam chyba ze adres podaje

i nikt mnie do tego nie zmusi, bo skoro ja nie potrafie to inni tymbardziej

natomiast rozumiem ze chamstwo trza tepic i tyle

a ze jestem mlody i malo sie znam to tylko w ramach przecinka napisalem

pozdr

btw jestem ciekaw czy jakbym wam swoim przecudnym recznym pismem recepte wypisal to byscie mi bledy/literowki poprawili? :waving


OW 150x50x50,sump160l. 2x150w+4x54w, BK160 by Darek, pompa OR3500, Koralie5 x 2 plus masa innych potrzebnosci, PUSTOSC WIDZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Skwara, sporo tych "O.K" Panie Doktorze :) ale wolny kraj.

ja tylko doprecyzuję, nikt tu nie robi korekty i robić nie będzie.

Korektę każdy sam powinien zrobić :waving


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta jest :)

ja ogolnie na wszystko OK jestem

ale napisz szczeze lubisz to robic? znaczy poprawiac bledy

nie pytam zlosliwie bo jestem pozbawiony tego poczucia zawodowo hehe

a tymbardziej bylo zostawione dla Seby

na powaznie to rozumiem ze ma to sens wprowadzania nawyku pisania czysto i schludnie

ale jak ze wszystkim umiar tez jest srodkiem a nadgorliwosc... no coz sami wiecie

kwestia jest taka iz czasami potrzebna jest mala burza zeby powietrze sie oczyscilo ale robienie burzy codziennie to be :waving


OW 150x50x50,sump160l. 2x150w+4x54w, BK160 by Darek, pompa OR3500, Koralie5 x 2 plus masa innych potrzebnosci, PUSTOSC WIDZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#316465 Skwara :

...

ale napisz szczeze lubisz to robic? znaczy poprawiac bledy

...

lubię, nie lubię - to nie ma znaczenia ale od dziś lubię szczególnie :waving nie lubię tylko jak trzeba przekonywać do poprawnego pisania.

#316465 Skwara :

...

a tymbardziej bylo zostawione dla Seby

...

a to trzeba w cudzysłów zaznaczyć, bo ja wróżką nie jestem...

#316465 Skwara :

na powaznie to rozumiem ze ma to sens wprowadzania nawyku pisania czysto i schludnie

ale jak ze wszystkim umiar tez jest srodkiem a nadgorliwosc... no coz sami wiecie

...

zgadzam się, dlatego ani interpunkcja, ani literówki, ani "ogonki" nie są "punktowane"


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak wstawiać minusy za błędy ortograficzne :waving

Mam obecnie 12 plusów i szkoda byłoby mi ich zamienić na minusy :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie nie moglem oprzec :googleye

3377-ortograf.jpg

Jak myslicie ? Czy NIKA uzbrojona w rozowy spray dopuscila by sie aktu wandalizmu ? :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#325456 chodi :

Sie nie moglem oprzec :googleye

...

Jak myslicie ? Czy NIKA uzbrojona w rozowy spray dopuscila by sie aktu wandalizmu ? :)

@chodi dziękuję za fotkę :)

i tak, masz rację, różowy spray w pojemniku na plecach i ... do dzieła :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ciesze się, że nika poprawia błędy. Sam też zaliczyłem kilka wpadek i szybko je poprawiłem :googleye Zrozumcie, że ortografii uczymy się w znacznym stopniu "wzrokowo". Gdy naczytam się tekstów z błędami to później sam nie wiem jak pisać poprawnie i mam często wątpliwości. A w moim zawodzie (w przeciwieństwie do Pana Doktora) walenie błędów na lewo i prawo to niezły afront.

Polecam też to:

http://www.youtube.com/watch?v=mskRdxjy4fE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#316192 MateuszD :

Dla mnie i tak to korygowanie bledow to troche jak walka z wiatrakami, ale coz, idea jest szczytna, tylko coraz wiecej moderatorow do tego zadania potrzeba :googleye

[/quote

W praktyce wiecej osób wali byki więc z czym tu walczyc.

Szczerze to uważam ze forum to ma być umilenie spedzenia wolnego czasu w tym zbierania informacji.Doszukiwanie się wad u ludzi i karanie to forma która dosyć skutecznie zniechęca.

Za winę odpowiedziany jest minister edukacji.

Bawienie się w system ostrzeżeń itp to jakiś have fan - z "mojego" punktu widzenia.

Myślę ze dla wielu bardziej istotna jest zawartość wypocin.

Jeśli ktoś chce poprawiać posty to uważam to za + .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre :googleye


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#325485 Ben_sage :

...

Za winę odpowiedziany jest minister edukacji.

...

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.