Skocz do zawartości
michalzgierz1989

Uniwersalność Reef Maxa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to jeden z kilku dostępnych Zestaw który nadaje się nie tylko jako morskie Akwarium ale i jako słodkowodne w tej drugiej opcji właściwie nic dokładać nie trzeba świetlówki mogą zostać te same z odpieniaczem nie wiem jak jest ale raczej będzie pełnił role filtra. Ryb też można nieco więcej wpuścić spokojnie by wystarczyło dla 10 Neonów + Bojownik.

Panel filtracyjny który zabezpiecza przed dostaniem się ryb do Filtracji i zarazem zalania w najgorszym wypadku pokoju. Nie wielkie rozmiary każdy znajdzie miejsce w domu dla niego.

Ja na działce u babci urządze w nim słodkie bo nie często tam bywam żeby morskie mogło być no i nie ma wody założonej w domu więc ze studni odpada.

A wy spotkaliście się ze słodkim w RM ? fakt cena troche duża jak na słodkie ale klamoty i panel są.

orty do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli planujesz kupic pod slodkie dla babci to bez sensu ze wzgledu na cene zakupu. (Z klapa, grzalka, swiatlem i filtrem zmiescisz sie w 200 zł za ok 30litrowy baniaczek). Zakladam, ze masz RM to weź sprzedaj, a babci kot na dzialce bardziej sie przyda. Na RM jest wielu chetnych wiec ze zbytem przy dobrej cenie nie bedziesz mial problemow. RM nadaje sie na slodkie jak najbardziej. Na zywo nie widzialem, ale chyba niewiele stracilem :waving A jesli babci chcesz juz rybke to spokojnie bojownika w maly baniak albo jakies danio czy kardynalki, zeby jakos zniosly opieke babci :) Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...A jesli babci chcesz juz rybke to spokojnie bojownika w maly baniak...

w szklankę najlepiej :waving


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#316481 luft :

Jesli planujesz kupic pod slodkie dla babci to bez sensu ze wzgledu na cene zakupu. (Z klapa, grzalka, swiatlem i filtrem zmiescisz sie w 200 zł za ok 30litrowy baniaczek). Zakladam, ze masz RM to weź sprzedaj, a babci kot na dzialce bardziej sie przyda. Na RM jest wielu chetnych wiec ze zbytem przy dobrej cenie nie bedziesz mial problemow. RM nadaje sie na slodkie jak najbardziej. Na zywo nie widzialem, ale chyba niewiele stracilem :waving A jesli babci chcesz juz rybke to spokojnie bojownika w maly baniak albo jakies danio czy kardynalki, zeby jakos zniosly opieke babci :) Pozdro!

Wiem że mogę kupić tańsze i zwykłe ale z prostego powodu nie chcę. Już raz miałem zalany pokój gdy ryba się dostała do filtra i woda poszła wężykiem wole nie ryzykować :) z czasem jak wyremontuje i doprowadzę wodę do domu to może i morskie tam urządze na razie nie myślę o tym jeszcze. Wystarczy jak w Zgierzu będzie 200 litrowa solniczka tam może dla odmiany być co innego. Dla mnie optymalnym Akwarium dla jakiej kolwiek ryby jest właśnie 100 litrowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz kase - nie widze problemu, bierz to co Ci sie podoba. Co do filtra - prosty filtr wewnętrzny (gabkowy lub fizelina) i nic sie nie wyleje. Mialem jakis czas temu 30 litrow Sera z pokrywa ladnym swiatlem pod krewetkarium. Stad podalem realne koszty. 100 litrow nie jest zle tyle uzywalnych 80... dla ryb


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepszy i tańszy do słodkości będzie zestaw Brillux z szafką? Też ze szkła Float. Kilka monet zostanie :]


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje ze nieco kosmiczny pomysł jak na mój gust laika.

1. cena dużo wyższa od akwa słodkowodnego

2. Odpieniacz to nie filtr - to urządzenie drogie i bezsensowne w słodkowodnym

3. W morskim zwykle jest zdecydowanie mniej mediów filtrujacych

4. za to zwykle więcej światła niż w słodkowodnym.

Wybrał bym dowolne akwa z filtrem wewnętrznym - sam mam kilka firmy Juwel - np Rio125.

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.