Skocz do zawartości
mareeoosh

Fluval Vicenza 180

Rekomendowane odpowiedzi

6125-09221.jpg

Zainspirowany koncepcja Grzegorza Dyzmy postanowilem zaminic swoje stare szkielko na Fluvala Vicenze. Ze wzgledu na nieco ograniczona przestrzen na mniejszy model. Uzywane szkielko nabyte na eBayu wraz szafka za jedyne 41gbp okazalo sie miec dosc wredna ryse na szkle frontowym - mam nadzieje ze nie skonczy sie awaria.

Wyposazenie jak na razie calkowicie partyzanckie dlatego chetnie uslyszalbym rady na jakie je wymienic.

Odpieniacz V2 nano 120 ..mysle o czyms zewnetrznym co mogloby wykorzystywac cisnienie wody splywajacej do sumpa.

Oswietlenie "HQI made in sklep budowlany"

Tunze nanostream (nawet nie wiem jaki)

Aquael Circulator 1100 - jako filtr mechaniczny

Dwie grzalki 150W

Czekam na AM niveaumat

Poziom wody obnizony ze wzgledu na fakt ze nie dziala jeszcze sump

Obsada to "slimaczek", Dartfish i cos co probuje zidentyfikowac a sluzy do zjadania aiptasi.

To cos jak sie okazalo to chyba Acreichthys tomentosus...a slimak Tectus Niloticus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zastanawia mnie to światełko made in sklep budowlany,co to za żarnik?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też czepiłbym się tej dużej warstwy piachu. Na dłuższą metę - bardo niebezpieczna sprawa. Poczytaj o DSB.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ SkoczekPL Dziekuje za byc moze uwage. Wprawdzie nie znalazlem w koncu konkretow na temat 100% szkodliwosci DSB ale faktycznie nie znalem zupelnie tego zagadnienia - postaram sie go uwzglednic w projekcie.

@ Sygen Przyznaje to moj wlasny pomysl - nie wiem na ile sluszny. :con Oswirtlenie HQI firm akwarystycznych jest dosc drogie a bedac kiedys w hurtowni elektrycznej zauwazylem kompletne lampy z zarnikiem HQI z przeznaczeniem do montazu na zewnatrz budynku ...za 20% ceny 'prawdziwej' lampy. Zarnik wyglada na identyczny z tymi do nabycia w sklepach akwa. Moj ma 150W ale sa roznych mocy. Niestety nie znam jego wplywu na zycie morskie.

Wlasnie tu pytanie: co ma znaczacy wplyw na kolor skaly morskiej? W dobrych akwariach i w sklepach zywa skala ma bogaty kolor czerwono-fioleto-rozowy, u mnie ten kolor znika.. robi sie bialo-szara. Czy to wina swiatla czy cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w oświetleniu tkwi problem z mocą 150w na korale miękkie by wystarczyło ale musi byś akwarystyczny do morskiego przynajmniej taki 14tyś kelwinów a ten podejrzewam jest zwykły i nic na nim moim zdaniem nie utrzymasz


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu pytanie czy ten kolor ma naprawde tak duze znaczenie? ..bo cena zarnika rowna sie cenie calej lampy :waving

No i czy zainwestowac w ten zarnik czy jednak cala lampe zmieniac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że oszczędny człowiek płaci dwa razy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#316585 sPRYTny :

Pamiętaj że oszczędny człowiek płaci dwa razy...

Tu raczej chodzi o "skapy" Ja nie chce byc skapy - chce byc oszczedny. Pieniadze rozsadnie zaoszczedzone mozna wydac na cos innego przydatnego.

Szukam caly czas koncepcji na odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche wstyd mi za ta inspiracje :waving a do porway w wiekszosci wszystko. Poczawszy od zredukowania grzalek, warstwy piachu do 1/4, wymiany oswietlania i odpieniacza konczywszy na zrobieniu tla i zmianie podejscia do akwarystyki.

Jake swiatlo orginalnie bylo w tym zestawie?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem o wielu lampach diy, które były budowane na metalohalogenach budowlanych.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#316593 Grzegorz Dyzma :

Troche wstyd mi za ta inspiracje :waving a do porway w wiekszosci wszystko.

Inspiracja wynikala glownie z fabrycznych otworow pod sumpa.. ale za 'kare' mozesz teraz pomoc doprowadzic to do ladu. :)

Mozliwe ze stara grzalka po prostu sie zepsula bo nie dawala rady wiec kupilem druga.

Piachu nie jest tak duzo jak sie wydaje, tylko usypany byl po prostu na szybko z przodu ale moge jeszcze ujac.

Oswietlenie, odpieniacz.. bede baardzo wdzieczny za konkretne pomysly.

Oryginalne oswietlenie Fluvala to 2x24W T5 ale mysle ze 39W tez powinno sie zmiescic. Grzegorz Ty miales chyba plan na mniej watowe oswietlenie..?

Wiem partyzantka na max.. ale stary zbiornik wykanczal mnie juz psychicznie.

@ adamus_23_as Czy to znaczy ze sie sprawdzaly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlejesz, włożysz skałę, poczekasz aż dojrzenie, zasiedlisz miękasami,powalczysz trochę z plagami, i zanim dojdziesz do wymagających korali to minie 8 miesięcy:baby i będzie trzeba wymieniac żarnik... wtedy włożysz "odpowiedni":waving


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda w 80% ze starego akwarium. Skala tez wiec moze nie bedzie bardzo strasznie.

Tak czy inaczej czas partyzantke zmieniac na profeske. w sumie tez na 'p' :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i okazuje sie ze mam lekka niespodzianke, oto okazuje sie ze mam u siebie zarnik Arcadia 14000

...zly?

Dlaczego mi wybiela skale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:waving

Zaczynajac od piasku, jak wyrownasz ten nasyp to tak zeby zrobilo sie okolo 2-3cm na calym dnie. Reszta bedzie tylko przyczyna problemow.

Odpieniacz V2 nano w praktyce jest do zbiornikow do okolo 50L. Tu proponuje zamiane na Deltec MCE600 tani nie jest, ale wart swej ceny i bedziesz z niego zadowolony. Mozna polowac na uzywany -tutaj Z latwoscia obsluzy Twoje akwarium i wieksze. Druga tansza opccja to "ordynarny" V2 skim 800. Nie warto kupowac uzywanego bo czesto ludzie kombinuja z przerobkami i tylko pogarszaja sytuacje.

Tlo, na ebay lub popularnych w UK tzw "funciakach" kup D-C-fix czarna okleina. Klikniesz w googlach znajdziesz napewno.

Oswietlenie proponuje belke HGEN GLO 2x39W i do tego swietlowki Giesemann-a Actinic+ i Aqua pink. Kolorki beda cacy, dla korali miekich i lps wystarczy

Pompe obiegowa do sumpa RIO 2100.

A jezleli kiedys zateskisz za prosta szyba to proponuje ND aquatics


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..i oto wielki banan rozswietlil ma twarz.. bo przyblo ukojenie moich cierpien ostatnich paru mieciecy, lekarstwo na litry wody wylanej na podloge i kres tortur zyjatek w akwa :

Aqua Medic Niveaumaten

Jeszcze znajde jakiegos Delteca w rozsadnej cenie i odpalamy sumpa. :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło jest wiedzieć że nie tylko ja się meczę z morszczyzną:waving Chętnie wymienię się z Kolegą doświadczeniami tym bardziej że mieszkamy w "Piotrogrodzie"

Życzę sukcesów.


"Pozwolić przywiązaniu, by odeszło z jego życia, Jedi musi."

JODA

http://fishhunter.webnode.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis sprawdzilem se parametry wody przy pomocy Marine Test 5in1 Tetra

NO2 No3 niemirzalne

Ca 500mg/l

KH 10 d

pH 7.8

Ammonia 1mg/l - test interpet

W akwa zaczynaja sie pojawiac swinstwa... brazowe wlosowate glownie na piasku :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to odpalilem wczoraj sumpa - splywajaca woda siorbie i chlupie niemilosiernie.

Podpiolem Delteca MCE600 - uzywany, strasznie glosno pracuje, mam wrazenie ze brakuje troche igielek na wirniku, brakuje ich symetrycznie ale upewnie sie jeszcze w sklepie czy tak ma byc. Pewnie czeka mnie spory wydatek.

A dzis przyszlo nowe swiatelko 4*39W nawet znosne estetycznie choc wydaje sie przerazliwie delikatne, 4 swietlowki w zestawie - 2 x 10k White, 2 x Marine Blue, przewidziane niby do akwa morskiego ale pewnie trzeba sie juz rozgladac za czyms porzadnym.

357053688_o.jpg

Wybralem opcje z jednym kablem bo za drugi kabel trzeba bylo zaplacic dodatkowo 50gbp. Wiec kabel jest jeden ale wylaczniki 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mareeoosh: lampe pewnie i tak podepniesz do jakiegos sterownika czasowego, i teraz bedzie sie cala na raz zapalala, bo watpie ze bedzie Ci sie chcialo to recznie robic, 2 kable daja mozliwosc jednak wiekszego manewru w regulacji oswietlenia.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MateuszD: Dokladnie. Tylko nie wiem dlaczego ktos sobie zyczy ponad 200pln za kawalek kabla i wtyczke - to ponad 30% ceny. Balasty sa dwa (ponoc niemieckie) kabel kiedys dorobie sam :bump1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pstrykni fotke calego wirnika moze nie bedziesz musial isc do sklepu. Nie wiem jak masz zrobiana hydraulike w sumpie, ale jak zalozysz zawor na zrzut i spietrzysz wode w rurach i nad zrzutem przestanie siorpac. Na rewizji zaworu nie zakladaj i zrob tak zeby byla z 5mm wyzsza od splywu. I tylko minimalnie sie przelewala.Powinno pomoc.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ta lampa tak ogólnie się prezentuje?

Warta swojej ceny?

Sam chcę taką zakupić a nie ma możliwości żeby ja fizycznie zobaczyć. Tak więc będę wdzięczny za wszelkie uwagi co do lampy :bump1


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#319321 mareeoosh :Deltec MCE600 - uzywany, strasznie glosno pracuje, mam wrazenie ze brakuje troche igielek na wirniku, brakuje ich symetrycznie ale upewnie sie jeszcze w sklepie czy tak ma byc.

Tak ma być, wirnik wygląda fabrycznie, jakby część igieł z wnętrza kręgów "wyłamano".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Dyzma: No to juz wiem po co rewizja :bump1

#319405 Radek Ch :

Tak ma być, wirnik wygląda fabrycznie, jakby część igieł z wnętrza kręgów "wyłamano".

No wlasnie troche jestem skonsternowany bo znalazlem troche zdjec na necie i czesc pokazuje wszystkie igly a czesc jakby nie. No to nie wiem skad te wibracje i glosna praca. Jeszcze czytalem cos o gumkach dystansowych, u mnie sa 4 a mogloby byc 6.. moze brakuje tych 2ch.

giant19s: W skrocie: Dobra jak na 'wschod' jakosc wykonczenia. Oszczednosc jesli idzie o ilosc uzytego materialu - niedelikatne obchodzenie sie zaskutkuje polamaniem. Jesli kupisz w dobrej cenie i bedzie stalo w bezpiecznym miejscu to moze byc. Swietlowki jakoscia wykonania typowa 'chinszczyzna'. Postaram sie zrobic samemu pare fotek i wrzucic.

* autor nie ponosi odpowiedzialnosci za swoja wypowiedz ze wzgledu na fakt rozrzutu jakosciowego produktow pochodzenia wschodzniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.