Skocz do zawartości
ralph

Nietypowe 760 l 270x40x70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam akwarium i sump jak w opisie chodzi mi o odpieniacz grzałki pompa obiegowa około 2500l/h ozonizator pompy obiegowe lampy będę robił sam elektronikę i sterowania również - proszę o porady co i jakie wybrać chyba że macie coś do zaoferowania swojego w dobrych pieniądzach

Nie pisz dużymi literami.

mintaj


akwarium 270x40x70 / sump 170x30x50 / MBK 200 DIY Tunze WG DARKA / cyrkulacja 4 x 6000 / obieg New Jet 3000 / grzałka 350 w Atman / 8x T5 DIY + Ledy nocne / 100 kg żywej skałki / 20 kg piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prv.

Odpieniacz to znajde.:waving


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ralph wrzuc prosze fotke tego szkla. Jezeli 70 to glebokosc to akwarium wylada jak pociag:)

Serio nie mozesz zdecydowac sie na sprzet? Nie wiem jak stoisz z kasa, nie wiem jaki Stani proponuie odpieniacz. Ja proponuje 3 stopnie regulacji czyli obiegowke Deltec HLP 4040


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pociąg? - no może za 2 tygodnie stanie na stoliku na razie tylko pospawany stolik stoi ale z kasą to na razie oszczędnie potem będę zmieniał powoli na lepsze sorki za jakość fotki ale telefonem o 3 rano robione - takie poglądowe to białe na ścianie to nie tło akwa tylko odbitka po wieszaku od tv.


akwarium 270x40x70 / sump 170x30x50 / MBK 200 DIY Tunze WG DARKA / cyrkulacja 4 x 6000 / obieg New Jet 3000 / grzałka 350 w Atman / 8x T5 DIY + Ledy nocne / 100 kg żywej skałki / 20 kg piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze takie plytkie a wysokie bedzie ciezko z obsluga, ale Ci sie takie podoba i stelaz juz zrobiony to zostaje tylko proponowac.

Patrzac na wymiar baniaka to bedzie chyba bardziej pod rybki niz korale. Mocny odpieniacz musi byc wiec obieg rowniez. Podnoszenie bedzie na jakies 1,5 metra nie liczac lukow czy kolanek. Jezeli Deltec za drogi to moze Eheim compact 5000L lub NewJet 4500?

Na wystroj to chyba musisz oglosci konkurs:strutin


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle że wybiorę NewJet 4500 ale odpieniacz albo zrobie albo kupię narazie jakiegoś syfa


akwarium 270x40x70 / sump 170x30x50 / MBK 200 DIY Tunze WG DARKA / cyrkulacja 4 x 6000 / obieg New Jet 3000 / grzałka 350 w Atman / 8x T5 DIY + Ledy nocne / 100 kg żywej skałki / 20 kg piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś 3 drabinki po budowie zostały więc nie mam z tym kłopotu ale miło że pomyślałeś


akwarium 270x40x70 / sump 170x30x50 / MBK 200 DIY Tunze WG DARKA / cyrkulacja 4 x 6000 / obieg New Jet 3000 / grzałka 350 w Atman / 8x T5 DIY + Ledy nocne / 100 kg żywej skałki / 20 kg piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mam pytanie: skoro nie masz pieniędzy to po co taki duży baniak ? chcesz założyć wielki baniak i piszesz że odpieniacz kupisz "syf" - po co ?? wpuścisz kupę ryb (tylko skąd na nie kasa ??) i będzie problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Jak myslales rozwiazac problem cyrkulacji w tak dlugim i waskim zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego MiQ może ty zrobiłeś swoje akwa w 2 tygodnie ja planuje rozłożyć dojrzewanie mojego bez żadnych ryb na jakieś 6 miesięcy więc myślę teraz o zakupie skały i pomp obiegowej i kilku cyrkulacji żeby w miare dojrzało a odpieniacz chciałem dać na razie zwykły a potem jak coś będę dokładał to dam lepszy albo zrobię sam - może miałem kupić 80 litrów - jak dozbieram to następne i następne aż zapełnię całą ścianę - takie było moje marzenie i myślę że je zrealizuje może w dłuższym czasie ale nie mam zamiaru kupować nowego szkła co roku jak kupić to takie jak chcę.

Kolego DarekB30 myślę że jak dam dolot wody w przeciwległym boku to da radę


akwarium 270x40x70 / sump 170x30x50 / MBK 200 DIY Tunze WG DARKA / cyrkulacja 4 x 6000 / obieg New Jet 3000 / grzałka 350 w Atman / 8x T5 DIY + Ledy nocne / 100 kg żywej skałki / 20 kg piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#316994 mrozikulus :

da rade :)

tym np.:

ja bym raczej widział Tunze 6 x 6045 :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że nie ma sensu was pytać o cokolwiek bo każdy potrafi tylko negować czyjeś pomysły. Znam ludzi którzy mają dłuższe zbiorniki i nie mają z tym kłopotu i też robili je sami czekając na końcowy efekt długo ale jeżeli koledzy uważają że od razu trzeba mieć do samej skały odpieniacze za 5000 i przenośne skutery do napędzania obiegu to gratuluje pomysłu.


akwarium 270x40x70 / sump 170x30x50 / MBK 200 DIY Tunze WG DARKA / cyrkulacja 4 x 6000 / obieg New Jet 3000 / grzałka 350 w Atman / 8x T5 DIY + Ledy nocne / 100 kg żywej skałki / 20 kg piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ralph działaj działaj, pokaż nam że potrafisz, ale ja i tak ci wróżę glebę :waving

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki DarekB30 mam właśnie taki zamiar ale myślałem o 8 sztukach dzieki pozdrawiam.


akwarium 270x40x70 / sump 170x30x50 / MBK 200 DIY Tunze WG DARKA / cyrkulacja 4 x 6000 / obieg New Jet 3000 / grzałka 350 w Atman / 8x T5 DIY + Ledy nocne / 100 kg żywej skałki / 20 kg piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki tomiooo za te miłe słowa mam nadzieje że jak zaczynałeś to też cie tak motywowali !!


akwarium 270x40x70 / sump 170x30x50 / MBK 200 DIY Tunze WG DARKA / cyrkulacja 4 x 6000 / obieg New Jet 3000 / grzałka 350 w Atman / 8x T5 DIY + Ledy nocne / 100 kg żywej skałki / 20 kg piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, no wiesz jak wypisujesz bzdury to ciężko nie zareagować w taki sposób,

- wymiary zbiornika wymyśliłeś sobie - że tak się wyrażę - "z d*py" chociaż wszyscy piszą że za wąski i za wysoki bo będzie ci ciężko obsłużyć zbiornik i ciężko będzie ustawić skałę oraz cyrkulację;

- zakładasz niby 760 litrów a w inny poście piszesz że 900 - to w końcu jaki?;

- skałę chcesz lepić z cementu;

- odpieniacz też chcesz mieć jakiś beznadziejny

To w końcu co będziesz miał w tym zbiorniku porządnie zrobionego?

a nie lepiej założyć 400litrów na wypasie niż spinać się na kiepskie 700-900L (i to jak będziesz miał szczęście)

A to jak zaczynałem możesz prześledzić w moim wątku - polem może się czegoś nauczysz.

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomiooo - co do wymiarów to moja sprawa jak coś w nim ułożę co do zbiornika to 760 litrów a obieg wody podaje z sumpem 900 - więc czytaj to co pisze odnośnie skały zadałem takie pytanie bo czytałem na ten temat i oglądnąłem filmy jak się to robi odpieniacz chciałem zwykły tylko na czas dojrzewania skały bo mam zamiar dać co już teraz wiem żywą mieszaną z ożywioną

odnośnie nauki to po to jest forum więc pytam - a przez chwile czułem się jak biały w murzyńskiej dzielnicy


akwarium 270x40x70 / sump 170x30x50 / MBK 200 DIY Tunze WG DARKA / cyrkulacja 4 x 6000 / obieg New Jet 3000 / grzałka 350 w Atman / 8x T5 DIY + Ledy nocne / 100 kg żywej skałki / 20 kg piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, naprawdę szkoda że uparłeś się na te 40cm głębokości. Bardzo szybko się przekonasz, że to strasznie utrudni Ci życie.

Cyrkulację da się jakoś rozwiązać, tyle że pewnie skończy się na tym, że pompy będziesz musiał zamontować na przedniej szybie, bo z tyłu za skałą się nie zmieszczą, a ustawione po bokach nie dadzą rady przy takiej długości baniaka. Chyba że pokombinujesz jakoś z powrotem, rozprowadzając go rurami - tyle że musiałaby wtedy być potężna pompa żeby to zadziałało. Możesz też zamontować dodatkową pompę obiegowa na obiegu zamkniętym i pociągnąć rury pod skałami, wyprowadzając je punktowo wzdłuż baniaka - tyle że to też musiałaby być silna pompa. Tak czy inaczej, nie będą to tanie rozwiązania.

Tymczasem jednak przemyśl jeszcze, czy nie skusić się mimo wszystko chociaż na te 10cm więcej w głąb. Stelaż można jeszcze przerobić, więc nie jest za późno, a w przyszłości i Tobie będzie łatwiej i baniak będzie znacznie lepiej wyglądał. Jeśli koniecznie musi być taki litraż (np ze względu na wytrzymałość stropu) odejmij te dodatkowe centymetry z wysokości. 60 cm to idealna wysokość i z punktu widzenia doświetlenia dna i obsługi baniaka.

Tak czy inaczej powodzenia. Będę śledził postępy z dużą ciekawością, bo może z tego wyjść coś bardzo fajnego. :waving


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tej długości a taką chciałem wiem że może być ciężko ale myśle że dam rade co do wysokości to i tak 10 cm od góry nie będzie wody bo doradzono mi wykonanie efektu fali przy tej długości a 40 ze względu na to że szkło musiało by być 19mm i tyle


akwarium 270x40x70 / sump 170x30x50 / MBK 200 DIY Tunze WG DARKA / cyrkulacja 4 x 6000 / obieg New Jet 3000 / grzałka 350 w Atman / 8x T5 DIY + Ledy nocne / 100 kg żywej skałki / 20 kg piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi na słowo - efekt głębi jest w akwarium morskim znacznie bardziej efektowny niż efekt fali. :waving


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ralph, stary, może poważnie jeszcze zastanów się dobrze nad tymi wymiarami, jak pisał Amnor, stelaż to pestka, da się z nim zrobić wszystko. A cholera możesz wpakować się zwyczajnie w tarapaty. Ja mam świadomość że takie sobie wymarzyłeś wymiary, rozumiem to. Powiem tylko że ja w swoim akwarium też sobie kilka rzeczy wymarzyłem i teraz ponoszę tego konsekwencje, żałuję teraz że "wiedziałem lepiej niż wszyscy inni" i muszę wydawać kasę na naprawianie błędów. 40cm głębokości to poważnie niewiele, akwarium będzie jak plasterek, a taka długość jeszcze optycznie powiększy to wrażenie. Będziesz chciał wpuścić ryby większe, to nie będą miały jak zawracać :waving 70 wysokości to też nie najprzyjemniejsza sprawa, abstrahując od trudności w doświetleniu dna, warto wspomnieć w utrudnieniach w konserwacji akwarium jako takiego, na początku będziesz moczył łapy nieustannie, wiem że wody nie będzie po sam czubek, ale jednak łapę ponad szybą trzeba będzie przerzucić...

Reasumując, kup sobie piwo i na spokojnie przemyśl co Ci piszą nasi forumowi profesjonaliści, wierz mi że krzywdy Twojej nie chcą :waving

Pozdrawiam

Gotter


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.