Skocz do zawartości
zelix

Caulerpa ?? brachypus?? - prawdziwa plaga;/

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie nie mogę sobie dać z nim rady kiedyś odpuściłem, a tu rozmnożył się i porasta skały wchodząc na korale nie ma szans na ręcznie zrywanie wiec muszę kupić coś co zje go z apetytem może być rybka lub cokolwiek co sprawi ,że to świństwo zniknie całkowicie z moich skałek, co polecacie ????

Ps nie jestem pewien czy to Caulerpa brachypus ale na pewno jakaś Caulerpa po prostu bardzo podobna do foty brachypus, łodyzka i mnóstwo podłużnych listków ,ekspansja dość szybka bo 1cm na 2 dni :/


DOBRE RADY + PRACA + WIEDZA = PIĘKNA RAFA

Reefmax + zdjeta pokrywa-- lampa Led 90W Filtracja : purigen,silicatex , chmi-pure,LR , + odpieniacz DIY . Falowniki 2x. Obsada: wszystkiego po trochu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bryopsis?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie Bryopsis ;// porasta skały jak pnącze jakies, nie odstaje od nich, długa łodyga a na niej listki co ok 0,5cm ;/ na bank jakaś Calurepa..


DOBRE RADY + PRACA + WIEDZA = PIĘKNA RAFA

Reefmax + zdjeta pokrywa-- lampa Led 90W Filtracja : purigen,silicatex , chmi-pure,LR , + odpieniacz DIY . Falowniki 2x. Obsada: wszystkiego po trochu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zrób zdjęcie, czasami czyjeś oczy rozpoznają co to, a potem będzie się myśleć co zje to Twoje coś.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#316801 szarykruk :

Może zrób zdjęcie, czasami czyjeś oczy rozpoznają co to, a potem będzie się myśleć co zje to Twoje coś.

oto fota owego glona:)


DOBRE RADY + PRACA + WIEDZA = PIĘKNA RAFA

Reefmax + zdjeta pokrywa-- lampa Led 90W Filtracja : purigen,silicatex , chmi-pure,LR , + odpieniacz DIY . Falowniki 2x. Obsada: wszystkiego po trochu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caulerpa serrulata

Z tego co zaobserwowałem, escenius bicolor skubie czasami, ale zdecydowanie nie na tyle szybko aby wyplenić. Zające morskie powinny dać radę.

Nie wiem jak dollabellcia, przydałaby się opinia posiadacza tego ślicznego ślimaka, ewentualnie mogę posiadaczowi podrzucić kawałek tego glona i się zobaczy : )


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup małego borsuka poradzi sobie w tydzień

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.