Skocz do zawartości
Waldi

kaskada

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos stosuje taki filtr Aqua Clear kaskadę??

chodzi mi o ośkę wirnika,czy przypadkiem nie rdzewieje?

taki folterek rozwiązał by mi problem stosowania wegla w skarpecie


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#316829 piter39 :

czy ktos stosuje taki filtr Aqua Clear kaskadę??

Witam!

Też o tym myślałem, aby użyć tego filtra zamiast FZN-3, ale nie wiem, czy modele wyższe mają ośkę metalową, czy ceramiczną. Zadałem o to pytanie na pl.rec.akwarium, ale nikt nie raczył odpowiedzieć, jaki wirnik mają te kaskady. Chyba muszę przejść się do Kakadu i zajrzeć do pudełka, mają akurat model przedostatni - 50 - choć widziałbym zakup tego maksymalnego 70. Polski FZN-3, jaki jest w NanoReef AquaEl'a ma ośkę ceramiczną, ale wiem z doświadczenia, że po jakimś czasie zaczyna terkotać, a miałem kiedyś dobre kilka lat model AC mini, miał ośkę metalową i był jeszcze produkowany we Włoszech. Te nowe chyba są z Chin. Jak zajrzę do pudełka w sklepie, dam znać.

Szaman


RO+DI, TDS, Koralia Nano 900, AquaClear50, grzałka 50W TetraTEC, sól IO, salimetr JBL, testów na razie brak

Nano Reef 30, 3,5kg LR, 4,5kg LS

Start 20.10.2011 wątek tutaj

szaman.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tunze mialy metalowa oske i nie rdzewiala, wiec da sie zrobic stalowa oske z odpowiedniej stali, lub zabezpieczyc ja, bo raczej nue byly z innego materialu typu tytan.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#316860 MateuszD :

tunze mialy metalowa oske i nie rdzewiala, wiec da sie zrobic stalowa oske z odpowiedniej stali, lub zabezpieczyc ja, bo raczej nue byly z innego materialu typu tytan.

Ta mała AC miała metal, ale mimo pracy wiele lat, aż do niedawnego spalenia się elektryki w plastikowym oblewie, nic się nie działo, nie żarła rdza tego. Stal była dobra, na prawdę nierdzewna. OK, nie było to w słonej wodzie.

Szaman


RO+DI, TDS, Koralia Nano 900, AquaClear50, grzałka 50W TetraTEC, sól IO, salimetr JBL, testów na razie brak

Nano Reef 30, 3,5kg LR, 4,5kg LS

Start 20.10.2011 wątek tutaj

szaman.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to by byla swietna sprawa,na węgiel czy inny absorber,i jakie tanie rozwiazanie

zainstalował bym w sumpie

a i jaka rewelacyjna szybka wymiana wkładów

no i pompki tam maja chyba 3 lub 6w


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mowie o pompach pracujacych w slonej wodzie, moje tunze przez prawie 3 lata chodzily w slonej i sladu rdzy nie bylo, i mysle ze bylo tak samo u innych uzytkownikow, a jest ich chyba u nas sporo.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szaman tu mówimy tylko i wyłacznie o słonej wodzie,myślałem że to jest jasne


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#316872 piter39 :

szaman tu mówimy tylko i wyłacznie o słonej wodzie,myślałem że to jest jasne

Doskonale wiem, że mówimy o słonej. Podałem tylko fakt narażania na wodę, z tym, że słodką, trzpienia ze stali, na którym osadzony był wirnik kaskady AC mini, z którym to trzpienień nic się nie działo, nie zardzewiał. Pozwoliłem sobie wyrazić sugestię, że był z dobrej stali, skoro tyle lat w wodzi i nic, żadnej korozji. Ot, co.

Szaman


RO+DI, TDS, Koralia Nano 900, AquaClear50, grzałka 50W TetraTEC, sól IO, salimetr JBL, testów na razie brak

Nano Reef 30, 3,5kg LR, 4,5kg LS

Start 20.10.2011 wątek tutaj

szaman.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś jeszcze uzywa kaskady?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam najtańszą kupioną za chyba 20 złotych, i działa chyba już ponad rok. Polecam, tanio i skutecznie. Najlepiej kupić pod wymiar, zależy co chcesz i ile załadować. Czy na absorber, czy na węgiel aktywny, czy na to i to, tylko muszą być w dwóch woreczkach. Ze względu na pokrywę i ograniczone miejsce, mam ją zawieszoną na krawędzi panelu, pobiera i zrzuca wodę bezpośrednio do akwarium. Przyciąłem tylko rurę pobierającą, tak że jest zanurzona tylko 1 cm w wodzie, bez skimmera aby nie szpeciło.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.