Skocz do zawartości
Miloo

Jaki odpieniacz ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcilem uslyszec opinie i propozycje co do odpieniaczy.

Chodzi Mi o to aby instrukcja jego podlaczenia,nastawienia i dzialania byla najprostsza i nie bylo zadnych problemow z nastawieniem i uzytkowaniem go w akwa 200l?

A odpieniacz bedzie w sumpie..............

Pozdrawiam.


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki odpieniacz? Przeczytasz wiele opinii. Ja nie zainstaluje w swoim akwarium chyba ju? nigdy odpieniacza innego ni? wykonany w?asnor?cznie. Zrobi?em kilka odpieniaczy i wiele eksperyment?w i my?l?, ?e wiem jak powinien by? zbudowany skuteczny odpieniacz. Poza tym jak sobie przypomn? m?j p?kaj?cy Weipro czy pro?by na forum o pomoc w ustawieniu Beast'a to nie mam ?adnych w?tpliwo?ci. Jest jeszcze np. Deltec ale kosztuje du?o a bardzo ?atwo jest zrobi? odpieniacz o podobnej skuteczno?ci.

Swirlej i BartY pewnie napisz? to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zrob sam cos na wzor delteca, zwlaszcza 600 - prosty jak budowa cepa a przy tym bardzo wydajny.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie macie do udostepienia jakis opis i schemat budowy i wykonanai Delteca 600,tylko szczegolowy, bo do kumatych nie naleze :))))

A moze ktos sie podejmie wykonania dla Mnie cos na wzor Delteca 600 odpieniacz DIY, oczywwiscie nie za friko,umie docenic profesjonalizm i zaangazowanie!!!

Czekam na propozycje na privie lum na e-maila: milowave@op.pl

Pozdrawiam.


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rs :

Jaki odpieniacz? Przeczytasz wiele opinii. Ja nie zainstaluje w swoim akwarium chyba ju? nigdy odpieniacza innego ni? wykonany w?asnor?cznie. Zrobi?em kilka odpieniaczy i wiele eksperyment?w i my?l?, ?e wiem jak powinien by? zbudowany skuteczny odpieniacz. Poza tym jak sobie przypomn? m?j p?kaj?cy Weipro czy pro?by na forum o pomoc w ustawieniu Beast'a to nie mam ?adnych w?tpliwo?ci. Jest jeszcze np. Deltec ale kosztuje du?o a bardzo ?atwo jest zrobi? odpieniacz o podobnej skuteczno?ci.

Swirlej i BartY pewnie napisz? to samo.

Dokladnie tak jest rs :)

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podlacze pod pytanie, rzeczywiscie konstrukcja Delteca nie wyglada na wyjatkowo skomplikowana :)

, ale czemu biora za to takie pieniadze, pytanie brzmi za co?

A wie ktos moze jak zbudoway jest ten kawalek rurki z doprowadzeniem powietrza przed pompa?


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym chciał zrobić dokładną kopię delteca to na same materiały podejrzewam ze potrzeba by było z 500-600 zł z pompą AB i do tego wirnik nie wiadomo za ile + zamek do kubka( trochę roboty) . Mała suma nie wychodzi, chyba więcej już niż Beast . Jeśli chodzi o cenę wiadomo: robocizna , stałe, transport, hurtownik, transport, sklep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta rurka to zwężka wenturiego ( przewężenie za którym jest właśnie wlot powietrza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin :

To ja sie podlacze pod pytanie, rzeczywiscie konstrukcja Delteca nie wyglada na wyjatkowo skomplikowana :)

, ale czemu biora za to takie pieniadze, pytanie brzmi za co?

A wie ktos moze jak zbudoway jest ten kawalek rurki z doprowadzeniem powietrza przed pompa?

Za co ? bo mysla ze znalezli frajerow , ale sie grubo pomylili i w przyszlosci sie to skonczy .

Przyloze sie do tego zeby kazdy z was wlasnorecznie wykonal Delteca nie drozszego niz te pare stowek.

Proponuje zrobic liste osob , ktorzy chca zrobic wlasnorecznie Delteca , zbieramy materialy i robimy to Online , na zywca w kamerce bede pokazywal :)

( ale to po urlopie)

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy na liście :)

Chociaż to mój pierwszy post to od dawna was podglądam.

To właśnie przez Was postanowiłem założyć moje pierwsze morskie akwarium.

Będzie niewielkie 45litrów.

Buduję właśnie zewnętrzny filtr przelewowy i szukam materiałów na odpieniacz. Jak wszystko zadziała to dalej będzie z górki - co?

Pozdrawiam wszystkim i dzięki że jesteście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świrlej to jest pomysł :)

coś jak program z Mackiem Kuroniem (gotujemy rure na małym ogniu....... ):)

niedługo z redaktora awansujesz na naczelnika :p ja Ci to wróżę!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie walić to:D 1800zł za kawał rury to przesada mozna wspólnie pokombinować:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nio bo ja to bym widzial tak ;

rura dluuuga i droga :) , a kupic ja przykladowo w w 5ciu to groszowa sprawa , czy tez plyta plexi

tak samo .

Kilka odpieniaczy wyskoczy za psie pieniadze ...czy nie mam racji ?

I przykladowo lecimy dzisiaj z podstawa , jutro pomalu kubel itd ... , filmiki beda pokazane omowione ..wsyzstko jasne ..? robimy :)

pozdr..

"Problem jest tylko z tym , ze nie kazdemu mozna na ty mforum zauwafac , jesli by robic takie zamowienie to tylko z zaufanymi osobami :]"


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja czekam co z tego wątku wyniknie:),bo tak samo jak Miloo potrzebny mi odpieniacz białek. Pozaty jutro wykonam telefon do kobietki i zobaczymy czy mozna kupic 30 cm rury z pleksi a nie 2 metry (najminiejsza długość).


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z góry uprzedzam że będą problemy, ale widzę że jest yu parę chętnych ludzi to złożenia odpieniacza DIY, dogadajcie się co do wymiarów jakie potrzebujecie i niech jeden z was zamówi. Na tym forum były prowadzone już podobne akcje.

PS Zapytajcie Swirleja jakiej średnicy byście potrzebowali, pewnie chętnie wam poradzi.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robilem ostatnio troche powiekszona wersje APF 600. Pompe (OR ph 2500) mialem z poprzedniego odpieniacza. W sumie koszt wyszedl okolo 200 PLN ale powinno wam sie udac zrobic to taniej (np plyta akrylowa ktora kupilismy na 2 osoby spokojnie wystarczy na 10 odpieniaczy). Za pompe trzeba policzyc okolo 250-300 PLN no chyba ze ktos kupi na rynku wtornym. W sumie wiec okolo 450 - 500.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akwa bedzie miało zaledwie 150 litrów 60x50x50 chyba OR 1200 czy sie myle???


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż i ze odpieniacza chyba beda nici :). Pani powiedziała że musze kazdej rury wziasc po 2m :).

Jesli ktos chce budowac odpieniacz to niech sie zgłosi moze kupimy rury na spółe.


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybyście potrzebowali namiary na firmy, które handlują rurami akrylowymi to proszę bardzo:

1.Gambit ul.Wójtowska 76e, Gliwice tel. 230 91 37

2.ww.tuplex.pl

3.www.stakryl.com.pl Warszawa ul.Baletowa 73 tel/fax (22) 643 97 63

4.www.boral.pl POZNAŃ ul.Sandomierska 11, tel 61 8700 457 lub 8793 250


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta tylko pytanie czy sprzedadza kawałki 50 cm???

Czy cała rure 2 m???

I to pytanie chyba dreczy wszystkich chcacych zrobyc własny odpieniacz.

w tuplexie jest identyczny cennik jaki miałem czyli pewnie rury po 2m :)


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sprzedadza, tylko 2 mb, w tuplexie nawet nie mieli mozliwosci pociac. Ale poza tym polecam, mozna w koncu kupic na spolke. Poza tym dodatkowy kawalek rury moze sie przydac w przyszlosci jak sie komus zachce miksera albo reaktora.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rury (4m) koszt około 122zł a dale kawałek pleksi mysle z jakies 20-30 zł czyli razem 152 zł + klej,strzykawka,wiem ze odpieniacz Aquamedica kosztuje 116 zł.Wiec czy jest sens??? Chodz uwazam ze cos samemu zrobic jest fajnie:).

Oto moje gg 7134259 jakby ktos chciał niech pisze:).


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja tez jestem chetny na robienie tego Ala Delteca metoda DIY.

Tylko prosze o szczegoly, no i moze w koncu ktos utworzy jakas konkretna liste chetnych na tego typu 'warsztaty'!!!

Pozdrawiam.


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.