Skocz do zawartości
Kośmid

Artemia- dorosłe osobnmiki

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupilem jaja artemii i wsypalem do butelki po pepsi. Wode dalem prosto z akwa i przez kilka dni napowietrzalem. Potem przelalem do wiaderka 5L i wlalem kilkanascie kropel fito. Wiaderko stalo na parapecie bez napowietrzania i bez karmienia przez kilka tygodni. W tym czasie na dnie utworzyl sie kilkumilimetrowy kozuch z glonow a w wiaderku plywalo kilkanascie doroslych osobnikow i tysiace Copepoda. Biorac pod uwage ze hodowli w ogole nie dogladalem to wynik byl i tak super. Jakby cos to mam opracownie hodowli artemii - po polsku nie mojego autorstwa. Mysle za autor nie bedzie mial pretensji jak rozesle kilku chetnym. Zapraszam na priva

chetnych prosze o emaile na priva


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem jaja artemii i wsypalem do butelki po pepsi. Wode dalem prosto z akwa i przez kilka dni napowietrzalem. Potem przelalem do wiaderka 5L i wlalem kilkanascie kropel fito. Wiaderko stalo na parapecie bez napowietrzania i bez karmienia przez kilka tygodni. W tym czasie na dnie utworzyl sie kilkumilimetrowy kozuch z glonow a w wiaderku plywalo kilkanascie doroslych osobnikow i tysiace Copepoda. Biorac pod uwage ze hodowli w ogole nie dogladalem to wynik byl i tak super. Jakby cos to mam opracownie hodowli artemii - po polsku nie mojego autorstwa. Mysle za autor nie bedzie mial pretensji jak rozesle kilku chetnym. Zapraszam na priva

chetnych prosze o emaile na priva


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój solowiec wygląda w chwili obecnej tak:

co jakiś czas odławiam i wrzucam do rybek które się cieszą z takiego papu :waving


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podjąłem kolejną próbę odchowania dorosłej artemi, niestety młode osobniki mimo karmienia drożdżami sukcesywnie giną, teraz założyłem hodowlę fitoplanktonu, robię kolejny wylęg i zobaczymy czy się uda:)

Łukasz po jakim czasie osobniki osiągnęły taki rozmiar, czym je karmisz bo widzę że pływają w jakiejś zawiesinie?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja karmię je fito :waving to znaczy ze 3 razy nakarmiłem a mam je z końca stycznia chyba o ile mnie pamięć nie myli w każdym razie raz wlałem fito do słoika po 4 dniach od wylęgu potem wlałem fito po jakimś tygodniu po czym całość wlałem do wiaderka 5 litrowego wlałem litr fito i całość uzupełniłem wodą aż po brzeg i tak dziś odlałem litr solowca odcedziłem i dałem rybką a ubytek wody zastąpiłem świeżą dawkę fito

i tak jakoś cała hodowla hula mam nadzieję, że za dwa tygodnie będą całkiem duże a moje rybki będą miały niezłą ucztę

po ilości nawet sądzę że sobie zamrożę nadmiar i będę miał mrożonki na chude dni :baby

następna hodowla w akwarium 30 litrowym by mieć ich bardzo dużo za jedną hodowlą i mieć zapas solowca w postaci mrożonek jak akurat nie mam ich nigdzie dostępnych :p

to tak w skrócie :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

No i jak idzie? Produkcja dalej działa? Tempo reprodukcji satysfakcjonujące, czy trzeba jednak kupować jaja ze sklepu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na razie nie hoduję artemii przerzuciłem się na inne robaczki :D ale jak będę kiedyś miał nadmiar fito to na pewno znów zaczną hodowlę artemii tym bardziej że przy niej nie trzeba nic robić tylko ma ona sobie stać i wsio rośnie

niepopularność artemii (dorosłych osobników) to jej walory odżywcze a raczej ich brak po prostu 2-3 dniowe osobniki mają więcej wartości odżywczej dla ryb niż dorosłe osobniki


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Napisałbyś czym tam podkarmiacie teraz. Moje ryby nie ruszają niczego poza artemią, inne mrożonki ignorują.

A co do walorów odżywczych artemii to inna sprawa, według tego co pisze na opakowaniu skład artemii:

90,7% WODA!

5,3% białko

1,1% tłuszcz

i jakieś tam jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały cykl hodowli artemii na fito ja wyhodowałem na salinie


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.