Skocz do zawartości
tomasz

malowane...korale

Rekomendowane odpowiedzi

Barty - ostatnie słowo, bo czepiasz się jak rzep psiego ogona.

To było zdjęcie po kilku dniach pracy "na mokrą pianę" - ab usunąć szybciej zanieczyszczenia mechaniczne z wody - zresztą pewnie wiesz p co się tak ustawia odpieniacz.

Zadam Ci pytanie - masz odpieniacz BEAST 1200?

Nie możesz go ustawić - powinieneś do mnie napisać, pomógłym Ci to zrobić, lub wymieniłbym na wolny od tej wady(bo można to ustawić bezproblemowo).

Jeśli nie masz tego odpieniacza - to proszę nie zabieraj głosu, bo nie wiesz o czym piszesz.

Co do Twoich ciągłych sugestii co do nieprawidłowych paramterów wody w moich akwariach - jeśli jesteś tego pewien - mam dla Ciebie(i tylko dla Ciebie) propozycję.

Przyjedziesz do mnie, pobierzemy próbki wody z akwarii z koralowcami. Jeśli któraś z próbek nie będzie trzymała prawidłowych(suegrowanych w literaturze anglojezycznej - choćby p. shimka) paramterów(takich jak pH, kH, Ca, no2, no3, i po4) - oddaję Ci kasę za podróż i nocleg a także dostajesz karnet do reefshopu na 500zł, plus zapraszam Cię na dobrą pizzę i sprawę oprzemy o bufet, ok?

Jesli zaś będzie odwrotnie i Twoje gadanie okaże się mieleniem językiem dla samego mielenia - to sfinansujesz koszt reklamy mojego sklepu w morszczakach w następnym odcinku(ok. 1000zł) plus postawisz litrową buteleczkę whisky. Oczywiście za bilety nie zwracam.

Czekam na odpowiedź do dziś wieczór - jak wspomniałem, oferta jest ważna tylko dla Ciebie - polubiłem Cię poprzez te Twoje uszczypliwości.

:)

Pozdrawiam serdecznie

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przyjad? ;(

:) beast'a nie mam zosta?a mi tylko pompa .....

co do warunk?w to jak pisa?em to tylko przypuszczenia, zasugerowane opisami sprz?tu. Sam chyba przyznasz ze jest w nich sporo sprzeczno?ci

odwiedziny mo?e w przysz?ym roku

Je?li chodzi o rzep to te? mnie to ju? dra?ni (tak si? czuj?) dlatego koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm , musze przyznac niestety , ze jest w tym duzo racji to o zcym napisal Przemek , nie wiem cyz pamietacie ale kiedys pisalem tuaj wczesniej , ze korala twardego nie wlozyl bym do nie ustabilizowanej wody , nikt tez u nas tak nie robi , wszyscy cyzekaja az sie parametry wody ustabilizuja , no najmniej te pol roku (najmniej)

I do tego wczorajszy emai lArtura T ktory wlozyl korale twarde do swojego nie ustabilizowanego zbiornika :/ zechce to sam napisez o tym co sie z koralami stalo , moez nawet pokaze , zawsze mu pomagale m, ale nawet na posta nie odpisale mbo nei wiedziale mjak mu pomoc ...? heh , ciezko nawet komus cos takiego napsiac , wiecie co ma mnamycli :)

Takze moglo byc to przyczyna obumarcia korali u Grzesia :)

Proponuje "zrzute" bo to jednak jest przykre :/


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Grześka:

I jeszcze jedno - MOGĘ SIĘ MYLIĆ(choć doświadczenie mówi mi co innego)

Możemy zrobić także rzecz następującą:

1. Cykniesz mi foty swoje baniaka - ogólne, ja ci potem napisze, jakie fragmenty masz cyknąć z bliska, w dużym powiększeniu.Zdjęcia będą aktuane(co jest na Twoją korzyść, gdyż minął ponad miesiąc, ale jeśli mam rację, powinienem móc Ci wskazać na fotografiach rzeczy, które będą potwierdzały to co piszę.Oczywiście, mam taką nadzieję, że przec robieniem zdjęć, nie zdążysz wszystkiego dokładnie wyszorować :)

2. W obecności kilku osób z forum(nie mam wyjścia, muszę Wam zaufać) pobrana z Twojego zbiornika zostanie woda -i odesłana do najbliższego labolatorium chemicznego do analizy. Jeśli się mylę - i badania nie wskażą już nic - zwrócę Ci koszt tych badań(kilaset złotych - do 500zł maksymalnie, wiem bo robiłem - mama pracuje w labolatorium). Wysyłka próbki kurierem odpada - w trakcie kilkunastu godzin w zamknietej butelce(a musi być conajmniej 1 litr wody do wszystkich analiz) zaczną zachodzić procesy, które mogłyby przekłamać wynik.

Jeśli zaś ja będę miał rację - i parametry wody w Twoim akwarium nie będą odpowiednie (a w szczególności niezmierzalne stężenie po4 które jest głównym zabójcą acropor) za badania będziesz musiał zapłacić sam.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barty - no offense jak to mówią w stanach :)

Nie jestem osobą co się obraża - ale niestety mam tak głupi charakter że nie mogę sobie nigdy odpuśić odpowiedzi.

Kiedyś jak byłem młodszy, kończyło się to zawsze jednym(szczególnie w knajpie po paru głębszych)

Teraz mój próg podniósł się dosyć do góry - zanim go przkroczę, jestem już mocno śpiący. :)

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ja sie dopisze. to chyba najdluzszy post:D


"<?))))><`?...¸??´?`?.¸Morskie¸.?´?`?...¸.?´><((((?>"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku ja jestem chętny na tą xenie tylko musze zalać akwarium i poczekać aż się ustabilizuje :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poloherb :

Jeszcze ja sie dopisze. to chyba najdluzszy post:D

e Poli :) moj byl dluzszy (DIY- Downdraft -Skimmer) ael kto wie moze ten bedzie najdluzszy :)

pozdr...

Ps; Poli spadam do Ciebei na gadu , mam sprawe ..nara.


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też sie dopiszę aby był jeszcze dłuższy :)

mam nadzieję że grzesiek nie bedzie już odpowiadał bo to byłoby trochę nudne ale muszę przyznać że Przemek "walną jak kulą w płot" mówiąc że grzesiek przesiadł sie z miękkich na twarde :) po pierwsze zawsze go znałem jako faceta od twardzieli a po drugie on jest chyba w tym wieku że powinien martwić się zmianą z "twardego" na "miękkiego" hi hi hi. sorrki grzesiu, to taki żart, wiem przecież żeś jeszcze młody i jurny :) :) :)

do Raffiego - dla mojego ulubionego "śledzika" zawsze i wszędzie i o każdej porze :D

do siebie - skoro nikt się z tobą nie chce kłócić to znaczy że cię chyba nie lubią i powinieneś dalej wpadać w schizofrenię :D

um - um

chlip chlip

kum kum

hau hau


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek- możesz mi powiedziec jak to jest z tą aklimatyzacją?, taki byczy baniak, może przejdziemy do bardziej pcyfistycznej formy rozmowy, może opiszesz nam sprz,et w nim zastosowany, ilość żywej skały?

Jako klienci mamy chyba do tego prawo. Nie czepiam się niczego i wiem co pisze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
markL :

też sie dopiszę aby był jeszcze dłuższy :)

mam nadzieję że grzesiek nie bedzie już odpowiadał bo to byłoby trochę nudne ale muszę przyznać że Przemek "walną jak kulą w płot" mówiąc że grzesiek przesiadł sie z miękkich na twarde :) po pierwsze zawsze go znałem jako faceta od twardzieli a po drugie on jest chyba w tym wieku że powinien martwić się zmianą z "twardego" na "miękkiego" hi hi hi. sorrki grzesiu, to taki żart, wiem przecież żeś jeszcze młody i jurny :) :) :)

do Raffiego - dla mojego ulubionego "śledzika" zawsze i wszędzie i o każdej porze :D

do siebie - skoro nikt się z tobą nie chce kłócić to znaczy że cię chyba nie lubią i powinieneś dalej wpadać w schizofrenię :D

um - um

chlip chlip

kum kum

hau hau

MarkL , nie staram sie za nikim trzymac strony bo i jak napisalem wczesniej ciezko jest z "zewnatrz" ale ja bym na miejscu grzesia sprawdzil sobie dokladnie parametry wody .

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Swirlej, wlasnie sprawdzalem przed chwila,

Twoj temat o DD ma ponad 180 postow,

temu duzo jeszcze brakuje ... ale piszemy Panowie, piszemy :)

A tak BTW, duzo tu kobiet pisze?

Ja wiem, ze morze i slona woda to meska rzecz, ale tak z ciekawosci pytam.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha ... dostalem przeprosiny na priv.

Zdziwilem sie deczko.

Przyznaj sie @Swirlej, nie maczales w tym paluszkow?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olekszwarc - aby nieciągnąć tego wątku - założyłem nowy - na ogólnym.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawialem wlasnie z Mackiem Wisniewskim , ktory bral w tym samym czasie korale od Przemka co Grzesiek

wyslal mi szereg pieknych fotek , pozwolil je tutaj umiescic , nawet pozwolil przytoczyc rozmowe z gadu , chociaz w sumie to raczej nie konieczne :)

Zadowolony jest z korali bardzo :)

Rozmawialem tez z Grzeskiem , robilismy cezsciowa analize wody , jurto dalej bedzie sprawadzal ...

chce mu chetnie pomoc jezeli sie okaze ze cos jest nie tak , namawaim go tez na przejscie ZeoVit system , chce mu tez osobiscie wydlubac filterek :)

...mozliwe ze cos jest nie tak jak nalezy , w zasadzie to do konca nie wiadomo co bylo przyczyna zejscia korali u Grzesia , brane tego samego dnia co Macka , (z tego samego zrodla ) heh .

Nie widzialem korali ktore otrzymal Grzesio , nie moge sie wypowiedzeic , ale moge powiedzeic jedno widzac po koralach Macka ze chyba nie mogly to byc zdechlaki ..?

Korale Macka tuaj mozna obejrzec :D

pozdr...

Ps; Kiedys powiedzialem ze nie potraktuej zadnego posta z "buta" sprawdzilem co powie Macie kna temat zakupionych koral iw tym samym dniu u Przemka , rozmawialem tez i z Grzesikiem , mysle ze moze miec wode jeszcze nei za dobra na tak wymagajace korale :D znam Macka od dluzszego czasu , dla niego morski baniak to rzecz swieta .. on to poprostu kocha :D

Na koniec Macka slowa , jak zapytalem go czy zadowlony byl z tego zakupu " Dwa korale mi padlo , ale to normalka , zreszta wode mialem troceh nei taka , ogolnie jestem bardzo zadowolony " (na zamowione 30 sztuk dwa tylko zeszly )

18.jpg

17.jpg

16.jpg

15.jpg

14.jpg

13.jpg

12.jpg

11.jpg

10.jpg

9.jpg

8.jpg

7.jpg

6.jpg

5.jpg

4.jpg

3.jpg

2.jpg

1.jpg

[yellow]....dla inter - nano redaktor swirley :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze jak to ja bym prowadzil taki sklep wysylkowy ze zwierzetami , to poprostu bym nagrywal kamera w dniu wysylki zwierzaki , wypalal na CDR i dorzucil do boxu , oczywiscie na dole byly by data wgrana juz z kamerki orginalnie i wtedy mozan by bylo robic co sie tylko zewnie podoba :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim Zbyszku bardzo Ci dziękuję. Dokonałeś pewnej bardzo potrzebnej rzeczy...umieściłeś na tym forum zdjęcia koralowców z tego samego źródła, zakupione w tym samym czasie. Dziękuję także ( raczej przede wszystkim ) Maćkowi Wiśniewskiemu, który te zdjęcia udostępnił.

W zasadzie to moim skromnym zdaniem, słowa każdemu na usta cisną się same - tragiczne nieporozumienie, brak dobrej wiary, nieuczciwość i zwykłe prostactwo objawione rzucaniem gówna w twarz niewinnemu człowiekowi.Nie da się inaczej określić bezsensownego i przede wszystkim nieuzasadnionego szkalowania opinii uczicwego sprzedawcy, którego dobre imię wisiało na nitce wskutek niewytłumaczalnych działań poszczególnych członków forum.

Teraz taka mała dygresja...

Około rok temu, odbyłem z Przemkiem rozmowę, co do przyszłości serwisu nano-reef, kierunku, w jakim zmierza i funkcji, jaką nasz wspólny serwis miał spełniać.Pojawiło się kilka projektów..między innymi zmiana nazwy, kilka nowatorskich rozwiązań systemowych ( ukłon w stronę kolegi Marxa:D ).Wtedy też Przemek podjął decyzję o zmianie designu strony.Wszyscy chyba pamiętają, jak wyglądało nasze poprzednie nano..i tu mam pytanie ----- CZY ONO NIE DZIAŁAŁO?? Owszem działało i mogło pozostać takie do tej pory i i tak wszyscy by tu pozostali bo alternatywy nie ma.Nie mówię o kilku drobnych stronach, którym oczywiście życzę sukcesów i pozyskiwania nowych forumowiczów ( Ukłon w sronę kolegi Poloherba za ambicję ).Nie do końca byłem przekonany, czy Przemek wtedy postępuje słusznie..przeciwko zmianie przemawiało przywiązanie do poprzedniej szaty graficznej i taki ogólny swojski chaos. Jego argumentem nie było to, że strona będzie fajna, będzie więcej ludzi, zarobi się więcej kasy...argumenty były, że narzekacie, że szatę powinno się zmienić, że strona tytułowa jest nieczytelna i nade wszystko, że na stronie pojawiają się błędy, które uniemożliwiają jej poprawne i szybkie wyświetlanie. Powtórzę jeszcze raz...to nie jest osoba, która patrzy jak z ludzi zdzierać pieniądze, ale jak zarazić ich swoją pasją i przywołać do grona morszczaków jak największą liczbę osób..wystarczy chwilę z Przemkiem porozmawiać, żeby wiedzieć, że to pasjonat.Ne uważam, że to, że zarabia na swym hobby pieniądze było czymś złym.Z tych samych pobudek, nie deprecjonowałbym jego wkładu w rozwój morskiego środowiska.Pewnie niektórzy z Was pomyślą, że to co napisałem powyżej jest tendencyjną apologią, na którą dostałem zlecenie..otóż nie, tak jest naprawdę.

Administratorem nano-reef też nie zostałem za frajer..po prostu kiedyś umieściłem na forum posta, że chciałbym pomóc w tworzeniu strony...pomogłem i stało się, mam 50 przy nicku.Tak naprawdę jednak nie różnię się niczym od, nie przymierzając Świrleja, Tdewa, Radzia czy choćby Romana Rożka...jestem hobbystą i fascynatem akwarystyki morskiej i też chciałbym, aby polski rynek cechował się kompetencją sprzedawców, ich uczciwością, oraz pełnym zaufaniem, jakim mogą cieszyć się u swych klientów.Teraz wiem, że nawet, jeżeli nie wszystkim można ufać, to jednak Przemek jest osobą co do której w świetle przeprowadzonych przez strony dowodów, można powiedzieć, iż na to zaufanie zasłużyła.

Koejną sprawą jaka mnie uderzyła jest nagłe milczenie antyreefshopowych adherentów tomasza, jak i samego tego kolegi forumowicza.Panowie trzeba być facetem i mieć jaja...przyznać się do błędu i powiedzieć sobie "fakt, myliłem się".Bo bycie facetem nie polega na opluwaniu przez internet innych.Trzeba mieć krztynę wstydu i cywilnej odwagi.

P.s.o tym jak zostałem administatorem napisałem, ponieważ ostatnia wiadomość prywatna, jaką otrzymałem, była następującej treści:

"czego sie wymadrzasz jak oo sprawie pojecia nie masz, wiem dostawanie kasy za opieke nad stronka jest bardzo fajne i podlizywanie sie szefowi tez pewnie przynosi profity".

Gwoli uściślenia - żaden administator ( czyli ja :) ) jak i redaktorzy i moderatorzy, nie otrzymują za ewentualną pracęnad stroną żadnego wynagrodzenia.

Pozdrawiam Paweł Jaworski


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawej _jaw

Wyraźnie napisałem że temat z mojej strony jest zamknięty - jeśli masz problemy ze zrozumieniem przeczytanego tekstu to najpierw uzupełnij luki w wykształceniu a dopiero potem pisz i to najlepiej na temat o którym masz choćby blade pojęcie. To samo tyczy się kwesti jaj którą poruszyłeś. Nie widzę sensu rozmowy o nich z kimś kto widział je tylko na obrazku.

Zresztą przybrałeś dość ciekawą, choć często spotykaną postawę lizania komuś d..... Jednak na dłuższą metę jedyny profit jaki ci ona przyniesie to brudny nos. Na nic innego raczej nie mozesz liczyć.

Życzę ci jednak, abyś nigdy nie znalazł się w podobnej sytuacji i w transakcjach internetowych dostawał tylko towar najwyższej jakości.

***

Jeśli w dużym zbiorniku pływają trzy małe rybki, NO2,NO3,PO4 jest niewykrywalne przez testy, redox 460, widzę kilkudniowe pięknie żerujące akropory i monitopory oraz 9 zgniłków które przyjechały kilka godzin wcześniej to nie muszę wnikać głębiej w szczegóły aby dojść do wniosku do którego doszedłem. Tyma bardziej że są one pozbawione tkanki żywej nie na końcach ramion - co sugerowałoby odsłonięcie ich w czasie nieuważnego transportu - lecz między ramionami. Jeśli po kilku dniach stare madrepory nadal są w świetnym stanie i dochodzą nowe które nie mają żadnego problemu z aklimatyzacją a zgniłki lądują w koszu - wniosek nasuwa sie sam.

Zwierzęta wynalezione przez Zbyszka - ekstra, nie ulega wątpliwości jednak ma się jak pięść do nosa w stosunku do tego co dostał Grzegorz, więc do teamtu nie wnoszą zupełnie nic.

Dziękuję za uwagę, to naprawde koniec tematu z mojej strony.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia koralowców z tego samego źródła, zakupione w tym samym czasie . Czy aby napewno zakupione w tym samym czasie?

Grzesiek odebrał swoje dwa miesiące po dostawie, jeśli Maciek odebrał swoje w podobnym terminie to nie mam więcej pytań:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz nie chodzi tez o date , tylko oto ze jak widac nikt nie wysyla "truposzczakow" o date wysylki zapytam Macka wiem kiedy otrzymal Grzesiek ...bezstronnie podam obie daty , ale tak jak powtarzam "trupow" tam napewno nikt nikomu nie wyslal , i mysle ze problem lezy calkiem gdzie indziej , mozliwe ze nawet nie w Grzesia systemie , jezel idaty dostawy byly by takie same to dla przykladu , mozna by sie czepiac odleglosci , ktory z kolegow mieszkal poprostu blizej ....pech ?

@d .Pawel_Jaw napisales dobrze , troche jednak za ostro bo nie zapominaj ze Grzesiek "mogl" otrzymac korale w takim stanie i niekoniecznie musiala by tutaj byc wina Przemka , takze prawo do takiej czy innej "reklamacji" ma prawo kazdy , z reszta tego co napisales sie "zgadzam " .

Po zatym to cale zajscie z koralami nalezalo by wlasnie wyjasnic do samego konca a nie obrzucac sie jak to Ty nazwales ....

Byli tez inni ktorzy zamawiali w Reef -Shop`ie , warto by popytac jeszcze innych ewentualnie bejrzec fotki korali :love


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli daty są podobne to pewnie paczka Grześka jechała przez Czarnobyl i została napromieniowana:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.