Skocz do zawartości
tomasz

malowane...korale

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, czasem myślę sobie, co w takich ludziach jak ty powoduje, że zabierają głos nie mając nic do powiedzenia w temacie. I nie mieszaj tu obsługi Klienta do tego tematu.

Z ciekawości spojrzałem na Twoją kartę zamówień w umum - czas realizacji Twoich 5 zamóień nie przekroczył 7 dni(kalendarzowych, nie roboczych - a w Regulaminie jest jasno iż jest to okres do 10 dni roboczych - chyba że ktoś tego nie czyta - ale wtedy to pretensje niech ma samdo siebie), a jesli raz czegoś nie było, od razu(tego samego dnia, i następnej dostawie w której produkty nie przyszły) byłes o tym informowany. Oczywiście, przekaże Twoje miłe słowa Irminie, która akurat się tym zajmuje.

Ale Twój post nie traktuję jak nic innego, jak probę "odgrzania" tego wątku i wszczęcia dyskusji na nowo. nie gniewaj się, ale oz tego co zauważyłem , Twoje doświadczenie w temacie koralowców twardych jest chyba raczej niewielkie.

I jeśli faktycznie, Twoje posty mają tyle wnosić na to forum co ten ostatni, to już tu więcej nie pisz. Więcej bowiem to szkodzi niż pomaga innym.

Byłeś u Grzęska pare razy - ciesze się, pewnie było sympatycznie. Nie byłeś ani razu u nas - więc nie baw w się cenzora - bo ani nie masz ku temu wiedzy, ani doświadczenia.

I pisze to bez złośliwości - a jak jesteś przekonany, że tak kiepska jest obsługa w naszym sklepi e- otwórz sobie podobny i rób to lepiej. Bo teoretyzować to potrafi każdy.

A jeśli tak bardzo lubisz zgadywać - zapisz się do koła fortuny albo na kalambury - cos przynajmniej z tego wyniknie.

Miłego dnia

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jednym zapomniałem - co do sugesti o resztkach - masz rację, to były takie z porannego zamiatania, spod stelazy i cześciowo od sąsiadów(bo mają fajny salon z kafelkami, takimi kolorywmi - i zawsze coś pięknego się trafi.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do moczenia.. Planaria nie odpada chetnie po moczeniu w wodzie slodkiej, ale zawsze cos. Lepszym rozwiazaniem jest kupienia slimaka lub rybcie. Poruszylem temat kompani amoczenia czyszczenia korali, bo sam tak robilem juz kilka razy miekki twardy, kazdy przezyl. No moze jeden jak chcialem przczyscic ciano z kamyka i polalem na twardziela z rodziny LPS. Woda byla zimna i pod cisnieniem z sprezarki okolo 110 bar.zostal deczko rozszarpany i ta czesc koral obumarla ( maly kawalek). Lubie torturowac korale, sa bardzo wytrzymale. Nie wiem jak daje sie ludzim zabic takie roslinki, trzeba byc naprawde zdolnym.

Czyszczei koralikow pod kranem w wodzie letniej(szorowanie szczoteczka kamyka, nie korala!) wrzystkie przezyja nawet akropory.


"<?))))><`?...¸??´?`?.¸Morskie¸.?´?`?...¸.?´><((((?>"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi Marx

Marx Ja czekam na zamowienie z Niemeic meisiac do poltorej miesiaca , akwarystyka morska to hobby racze j dla cierpliwych ludzi :)

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poloherb koralowce nie są roślinami


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, niektóre są! roslinami:p


"<?))))><`?...¸??´?`?.¸Morskie¸.?´?`?...¸.?´><((((?>"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poloherb :

Co do moczenia.. Planaria nie odpada chetnie po moczeniu w wodzie slodkiej, ale zawsze cos. Lepszym rozwiazaniem jest kupienia slimaka lub rybcie. Poruszylem temat kompani amoczenia czyszczenia korali, bo sam tak robilem juz kilka razy miekki twardy, kazdy przezyl. No moze jeden jak chcialem przczyscic ciano z kamyka i polalem na twardziela z rodziny LPS. Woda byla zimna i pod cisnieniem z sprezarki okolo 110 bar.zostal deczko rozszarpany i ta czesc koral obumarla ( maly kawalek). Lubie torturowac korale, sa bardzo wytrzymale. Nie wiem jak daje sie ludzim zabic takie roslinki, trzeba byc naprawde zdolnym.

Czyszczei koralikow pod kranem w wodzie letniej(szorowanie szczoteczka kamyka, nie korala!) wrzystkie przezyja nawet akropory.

Pawel , duzo sie przy mnie nauczyles nie powiem zdolny z Ciebie uczen ale zaczynasz mondrkowac , przypomnija sobie swoje akwarium zaledwie z przed kilku miesiecy :] ciagle mam jesczez w glowie Twoje tysiace pytan itd..

po pierwsze gdybym Ci zadal pytanie na temat planari to pewnei nie wiedzialbys ze sa tez i takie ktore sa pozyteczne i zjadaja silikat :]

Jeszcze sie dluuuugo musisz uczyc Pawel na temat korali , przypomnij sobie w jaki sposob do nie dawana robiles wode do morskiego baniaka i te tysiace buteleczek ( produktow tzw wszystko w jednym ) dolewanie wapna saliferta z flacyh itd ...:) przypomnij sobie swoje korale twarde ktorym obumierala tkanka :/ mam ta fotke jeszcez tutaj u siebie gdzies :) oj widze ze zaczynamy podskakiwac :D hehe :D

Czym sie zdrowo Pawel.

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D Zbyszek a mo?e Ty nam poka?esz swoje sps'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JUz nawet pomijajac te wszystkie posty , bo to nie ma sensu dalej tutaj ciagac ta cala dyskusje .

Proponuje zostawic ten durny temat i jeezeli sa tutaj naprawde Grzesia koledzy to proponuej zrzute dla tego czlowieka i nie wazne jak sie stalo , czyja byla "wina " itd ... bo to juz nawet nei jest wazne , poszkodowany jest Grzesiek i proponuej mu pomoc .

[white]LISTA - zrzutka dla Grzesia na nowe korale .[black]

300 zeta ode mnie , slucham waszych propozyji i bede je dodawal nizej , slucham tych co tak najbardziej krzyczeli :]


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Swirlej2, mimo że była to kwota 1600 zł, to podejrzewam że ani jednej ani drugiej stronie nie chodzi o kasę, "walczą" o szczytniejsze kwestie.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto zbiera kase ? to zbiorka na korale a nei kasa. :D a to ze bylo 1600 zeta to z tad taka idea :)

Nie musi byc kasa , moga byc korale dla Grzeska , jakas mala sczepka a jak cieszy :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, myślałem, że nie będę wciągnięty w żadną burze. Ale niektórzy mają wielką buzie i nie da się tego zmienić. Chciałem to sprostować tak od początku jak leci.

dużo się przy mnie nauczyles
Ok. to prawda, dzięki i chwała tobie, że poświęcasz dużo czasu nowicjuszom.
ciagle mam jesczez w glowie Twoje tysiace pytan itd..
jak widzisz jeszcze się uczę.
przypomnij sobie w jaki sposob do nie dawana robiles wode do morskiego baniaka i te tysiace buteleczek ( produktow tzw wszystko w jednym ) dolewanie wapna saliferta z flacyh itd ...:D
Jak robiłem wodę tak robię dalej. A co do buteleczek to korekta Ca lub Mg to chyba nic złego. Sprawdzanie jak będzie wyglądało akwarium po dodaniu A,B,C „Grotech” to chyba nic złego. Czy już nie można mieć własnego Akwa. Tylko ala Swirlej .
przypomnij sobie swoje korale twarde ktorym obumierala tkanka :/ mam ta fotke jeszcez tutaj u siebie gdzies :)
Zgadzam się jeden koral twardy, którego dostałem w prezencie na urodziny był w nienajlepszym stanie. Ale to nie ja go wybierałem, nie mogłem powiedzieć ten prezent jest z ubytkiem i go nie przyjmę. Było ryzyko, bo polipy obumierały do około 1/3. ale już dziesięć miesięcy i koral żyje obumarły szkielet zregenerował się ( jak można to nazwać) i są przyrosty.
oj widze ze zaczynamy podskakiwac hehe :D

Czy już nie można napisać, co się myśli i co się zrobiło, co się wie. Świat się zmienia, jest możliwość się wypowiadania. Zapomniałeś, że PRL już upadł ? Czy jak to tam. Czy chcesz być dyktatorem, „Ty jesteś doby, a ty zły mój kolego.” Czy to tak mam rozumieć.

I wypominanie tego, co się nie wiedziało, a co teraz się wie i pisze i przekazuje innym. Nie jestem pchełką zamkniętą w szklance! W której nie mogę wyskoczyć, bo mój guru na to nie pozwala.

Nie mam nic przeciwko tobie, wiesz dużo, przekazujesz to innym. Ale powinieneś popracować nad swoją kulturą.

Mam nadzieją, że te forum zmieni swój kierunek. Nie będzie wymiany ostrych słów. A, nie ciągnącą się nutkę chamskiego Polaczka.

„Trochę kultury proszę!”


"<?))))><`?...¸??´?`?.¸Morskie¸.?´?`?...¸.?´><((((?>"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co Ty wogole psizesz czlowieku ? heh kto Cie w czym obrazil to raz , a po drugie nie grotecha lales tylko jakies mixy , ale to juz nawet bez znaczenia .

Rob swoje , ja robie swoje .

pozdr..

Ps ; I zauwaz jak to bylo napisane :]

" oj widze ze zaczynamy podskakiwac hehe :D "

Nie potrzebnei sie obuzyles , nic nie napsialem takiego :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swirlej2 :

JUz nawet pomijajac te wszystkie posty , bo to nie ma sensu dalej tutaj ciagac ta cala dyskusje .

Proponuje zostawic ten durny temat i jeezeli sa tutaj naprawde Grzesia koledzy to proponuej zrzute dla tego czlowieka i nie wazne jak sie stalo , czyja byla "wina " itd ... bo to juz nawet nei jest wazne , poszkodowany jest Grzesiek i proponuej mu pomoc .

[white]LISTA - zrzutka dla Grzesia na nowe korale .[black]

300 zeta ode mnie , slucham waszych propozyji i bede je dodawal nizej , slucham tych co tak najbardziej krzyczeli :]

Nie wiem co Grzesiek na to powie na taka akcje , mysle ze sie nie obrazi :]


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O CO CHODZI BO NIE CHCE MI SIE CZYTAC WSZYSTKIEGO SWIR MOZE WEZ MI POWIEDZ NA SZYBKO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety chyba przeba będzie przeczytać całość , do zobaczenia za dwa tygodnie, :D

a i uważaj na oczy są takie momenty, że niektórych może szczypać, nie wiem co to jest, ale chyba mydło:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko powtorze, ze IMHO majac sklep i tak bardzo ograniczony krag klientow, jak w akwarystyce morskiej przede wszystkim trzeba NIE DOPUSZCZAC do takich publicznych pretensji.

Pretensji, (juz nie wazne - uzasadnione czy nie) ktore przez sam fakt ich podnoszenia przez jakby nie bylo doswiadczonego akwaryste Grzeska, klada sie cieniem na wiarygodnosc sklepu.

Nie zabieram tutaj glosu co do meritum sprawy, bo mi na to wiedzy, doswiadczenia, wiadomosci i umiejetnosci nie starcza, (i jeszcze bardzo dlugo nie bedzie wystarczalo) ale czasem dobrze jest miec w zanadrzu przyslowiony "firmowy breloczek i kalenarzyk" aby ktos nie czul ze "sprzedali mi towar (wzieli pieniadze) a pozniej sie do mnie plecami odwrocili".

I rzecz najwazniejsza - WSZYSTKO ZALATWIAC PRYWATNIE !!!

Tak jak pisalem, klienta traktowac jak dziecko - nie wazne ile narozrabia i tak trzeba go kochac.

Bo to sklep zyje z pieniedzy klienta, a nie odwrotnie.

A argument ze wtedy klientow z pretensjami zacznie przybywac w tempie geometrycznym nie ma zastosowania, gdyz wszystko bedzie zalatwione prywatnie i nikt (poza stronami) nie bedzie o tym wiedzial.

Przy okazji takich publicznych "wylewania zali", bez wzgledu na final tej sprawy, IMHO reputacja sklepu zawsze straci.

(nawet jakby sie wygralo w sadzie)

Panie Przemku, wystarczylo zapewnic "serwis gwarancyjny i pogwarancyjny", a wiekszych klientow (z tego co wiem to te 1600zl to mialbyc ledwo poczatek zakupow) objac "programem specjalnej opieki".

Bo konkurencja jest jak chwasty, rosnie szybko i na wydawaloby sie nieurodzajnym gruncie.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka sprawa nie nadaje się do sądu, ale teraz wszyscy są mądrzejsi, dobre i tyle. fota przed sprzedażą i fota co dostałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panoramiczny - piszesz o niedopuszczaniu do takich sytuacji - a kto dopuścił do tego do jasnej cholery? Ja to upubliczniłem??? O czym ty w ogóle piszesz? Nie musisz mi pisać, rzeczy oczywistych - ale nie oczekuj tego, ze w momencie kiedy ktoś publicznie , pierwszy obraża mnie, mówiąc że jestem złodziejem i oszustem, to będe wręczał kalendarzyki i kolorowe długopisy. To przecież absurd. Wybacz, ale ta sprawa, po takim publicnzym pomówieniu powinna po prostu znaleźć się w sądzie - i w każdym cywilizowanym kraju tak to by się skończyło. Dosyć już mam tych absurdalnych pomówień - i chcę Ci powiedzieć, że wątpliwości mają tylko Ci, co nie potrafią prosto spojrzeć na fakty. Po tym całym zamieszaniu otrzymałem wiele telefonów - od tych wszystkich, którzy znają mnie od jakiegos czasu - że trzymają moją stronę, że nie mają wątpliwości że nie wysłałem martwych zwierząt. Oni znają mnie - nie tylko jako sprzedawcę, ale także prywatnie.

I powiem szczerze, że nie mam już żalu do Grześka - przykro mi że zwierzęta mu padły i na tym zakończę ten temat. I nie chcę znowu rozstrzygać, czy coś udawadniać - że mam rację w tym i w tym. Jestem przekonany, że gdybym otrzymał po dostawie telefon że coś jest nie tak , ze zawinił choćby transport, nie byłoby by takiej chorej sprawy - najprawdopodobniej zaproponowałbym Grześkowi następne koralowce w mojej cenie zakupu - i wysłałbym to bez dwóch zdań pociagiem. Bo żygać mi się chce o te 1600zł - i jak powiedział Roman, chodzi tu o coś innego. O to że najpier JA zostałem pomówiony pubicznie o oszustwo, złodziejstwo i nieuczciwość, i to najgorsze, że nie przez Grześka - przez Tomasza, który tyle w tej całej sprawie zrobiłe złego jak nikt inny. A potem wszyscy się dziwią, że nie chcę nawet wyjść na przeciw i zaproponować jakieś ugodowe rozwiązanie. Czy nadal ktoś uważa to za coś nienormalnego? Po tym co zrobiono publicznie mi i mojej firmie???? Mam jeszcze wyciągać ręke i "brać sprawę na pół"?? To śmieszne..

I jedyne co moge teraz powiedzieć, to to że - NIE WYSŁAŁEM MARTWYCH KORALOWCÓW - BYŁY W 100% ZDROWE. I jeśli uraziłem Grześka , którymś z moich stwierdzeń, nie było to moim celem, bo jak napisałem nie znamy się od wczoraj. Nie raz rozmawialiśmy przez telefon, i mam żal do niego, że nie zadzwonił. Bardzo źle się stało - i nie wynikło z tego nic, poza tym, że wiele osób miało pożywkę, z tej kłótni. I jak pisałem na początku - w 90% jestem przekonany że to tranport - i nie tylko ja(także osoby które wspominałem ostatnio). Jednak sposób rozwiązania tej reklamacji przekroczył moje najśmielsze wyobrażenia. Jednak wszystko co było napisane przeze mnie na tym forum, było próbą analizy pewnych faktów - gdyż nie cierpię na schizofrenię i nie będe szukał i wymyślał problemów u siebie.

I nie pisz, że argument, o przybywającyh reklamacjach jest nie na miejscu. Jest jedna rzecz o której chyba zapomniałeś - to ŻYWE ZWIERZĘTA i nie ma możliwości przyjmowania reklamacja po takim czasie - czy nawet po 2 tygodniach. Jak ktoś nie chce - niech nie kupuje wysyłkowo - moze przyjechać, może kupić lokalnie u innego sprzedawcy. I tak jest na całym świecie - sklepy dają gwarancję, ze zwierzę wysyłane jest żywe - a nie że będzie u Ciebie życ długo i szczęśliwie. I mimo że tak ja również uważam, zdarza się, że w sytuacjach w 100% nie zawinionych przeze mnie idę na ręke Klientowi - bo nie jestem osobą, ktora za 1 zł da sobie palec w d... wcisnąć. Przykład - ostatnio jedna z osób kupowała u mnie Naso - z dostawy z przed ponad miesiąca - przyjechała osobiscie, pokazałem jak ryba je, była w pełn zdrowa i żwawa. Na drugi dzień dostałem informację , ze po 5 godzinnej podróży ryba zdechła w worku - i trudno powiedzieć, czy ze stresu, czy z temperatury. I mógłbym powiedzieć - widziały gały co brały - pojechało, co się zdarzyło nie wiem i mnie nie interesuje. Ale nie - powiedziałem, że moge sprzedac drugą rybę, w cenie o 60% niższej - bez zadnego zysku. I było to przed tą całą sprawą na forum.

I argument o tym, że Klienta zawsze trzeba traktowac jak dziecko - jestes w błędzie - nie jak dziecko co jak spadnie mu lizak to trzeba od razu biec po następnego. Staramy się traktować jak Partnera - tego samego oczekujemy od drugiej strony. Idąc Twoim tokiem myślenia, w przypadku gdyby Klient odbierał od nas akwarium ze sprzetem za 20.000zł i po droddze ktoś by mu ukrał samochód, albo zawiniła by firma transportowa(wybrana przez Klienta) - to wg Ciebie powinien sprzedać samochód i jeść chleb ze smalcem byleby wyjść Klientowi na przeciw i sfinansowac mu drugie akwarium, bo to dla dobrego imienia sklepu - bo tak będzie lepiej. To absurd - mozna się nagiąć w pewnych sprawach - ale trzeba zachowac zdrowy rozsądek.

I wiele osób o tym wie, jak podchodzę do taich sytuacji - ale oczekuję także uczciwości i zahcowania fair wobec mnie - a nie traktowania mnie na starcie jak złodzieja i oszusta.

I nie jest to uwaga do Grześka - bo wiem, że został on mimowolnie wplątany w tą całą sprawę przez osoby "życzliwe" mi i mojej firmie.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta sprawa nie nadaje sie do sadu i nie bedzei mialo to wogole takiego miejsca .

Wiare mozna dac zarowno Grzesiowi jak i Przemkowi , a DHL moze powiedzeic ze przesylka byla ostroznie i w pore doreczona :] brak dowodow , nikt nikomu nie jest w stanie udowodnic "bledu" a wierzyc ludziom trzeba .

Moim zdaniem , korale byly wyslane zywe napewno nie "trupy" , Grzeska woda moze byc tez ok i aklimatyzacja mogla przebiegac poproawnie .

Tym bardziej ze obie strony sie dobrze znaja , Grzesiek od dluzszego czasu zamawial w sklepie u Przemka i nie mial nigdy petensji o nic .

Mysle ze ta przykra sprawe do wyjasnienia powinnismy im pozostawic samym , osoby posrednie nie powinny brac w tym wogole udzialu (mam tutaj tez i siebie na mysli)

Jak do tej pory to tylko zostala nadszarpnieta opinia Przemka , forum stracilo kalse , zrobil sie ogolny bajzel .

A mozna bylo usiac i wyjasnic sprawe ja kludzie na spokojnie a nei obrzucac sie wzajemnie blotem .

pozdrawiam .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mi się wydaje że sprawa powinna zostac wyjaśniona na priv a nie tutaj

Przekmu: nawet po tym jak sprawa wyszła tutaj powinieneś starać się ją załatwić na priv a tutaj napisać o jej zakończeniu. Może przydałaby się opcja zamknięcia (nawet chwilowego) topicu, żeby żadne głupie wypowiedzi się tutaj nie pojawiały ??

btw jest jakiś bug w kodzie forum, bo wyswietlają się tylko pierwsze 10 stron (na dole w odwołaniach do stron) i potem tylko numer aktualnej - przydałoby się to zmienić :)

btw2. tak przy okazjii spytam bo topic jest oblegany :) jaka sól jest bez NaCl (podobno jest w Reef-shop lub um-um a jakoś znaleźć nie mogę :/


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.