Skocz do zawartości
seb

[S] szczepki sps

Rekomendowane odpowiedzi

Ogłoszenie uaktualnione o nowe szczepki, zapraszam :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

priv


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się jak wyżej.

Kolory zajefajne:clapping

Dzięki Seb :kapelusz


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

priv


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, a PKS-em do Płocka trochę szczepek mi wyślesz? Te co wziąłem poprzednio mają się dobrze, ale 1000 l. ciężko obsadzić kilkoma szczepkami. Poza tym zrobiłbyś miejsce na nową dostawę dla ...:clowning


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak :clowning:):D podobno Reefshop ma citesy nowe na sps-y, a przed chwila sie wlaśnie dowiedziałem od Tofika że moja szczepkarnia to przechowalnia więc trza miejsce robić :D Włodziu, a jest PKS bezpośredni? Dasz radę jakoś to sprawdzić? Bo u nas sie dodzwonić to bez szans :waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest z Gdańska PKS o 13.45. bezpośredni do Płocka. Wziąłbym te szczepki Acropor, które masz wystawione na targowisku, chyba 16 szt. Reszta na priv.

P.S. Czytam, czytam AR, ale nie piszę. Szkoda zdrowia.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uaktualnione w pierwszym poście, zapraszam:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te szczepki takie jaśniutkie że aż żal do innego akwarium wkładać :)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam żal, toś mi reklame zrobił :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówiłem Ci, że kolorów nie mają :) widzisz nie tylko ja mam inne zdanie :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia:D Niemają kolorów, a te trzy strony recenzji to se sam napisałem :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale tylko moja obiektywna, bo co chłopaki mają pisać żeby bana dostać :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt :) Aha, postaw flaszkę, to ci powiem co zrobić żeby mieć takie kolorki :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb taka wiedza za flaszkę ? Kto na zlocie z flaszką, to może fest tanio oblecieć dobre rady :) :)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no kolorki mają i to piękne. Sam mam od seba 40 szczepek:baby i tylko się modlę:), żeby rosły. Sebastian, a napisz jeszcze, jak to nie tajemnica, dlaczego trzymasz takie niskie zasolenie. Spłwik w wodzie z woreczków pokazał u mnie 1,020.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek, spławik spławikowi nie równy - ciężko znaleźć wiarygodny


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodziu, jak pisałem na priv, zasolenie trzymam 1.025, mierzone na bierząco kalibrowanym refraktometrem Delteca, więc chyba splawik Ci szwankuje. Sprawdzę dziś raz jeszcze i napiszę, ale mierzę raz-dwa razy w tygodniu więc o pomylce raczej nie ma mowy.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, wierzę:), ale mam dwa spławiki. Jeden JBL długi i mały Sery. I oba chyba oszukują:banghead. Odwieczny problem tego forum - gęstość solanki.

A szczepki naprawdę piękne. Zwłaszcza Acropory włochate:googleye.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek, przed chwilą mierzone, świeżo kalibrowany na RO refraktometr Delteca, zasolenie 1.025, sprawdź u siebie sprzętem od kogoś, bo może się okazać że masz bardzo mocne zasolenie...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się do tematu ,niestety kalibracja na ro zaniża własnie o 5 stopni wskazania refaktometru ,dopiero na markowym płynie refaktometr pokazuje dobre wartosci w stosunku do większosci spławików,sam przerabiałem problem i załatwiłem przez nagłe skoki kilka akropor a trzymałem się osmozy jako wzornika po wizycie u kilku kolegów wiem że osmoza się do tego po prostu nie nadaje po wykalibrowaniu na płynie odczyty pomiędzy refaktometrem a spławikami różniły się max o 1 stopień.

pozdrawiam Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#350258 Jarek GRZESZCZAK :

podepnę się do tematu ,niestety kalibracja na ro zaniża własnie o 5 stopni wskazania refaktometru ,dopiero na markowym płynie refaktometr pokazuje dobre wartosci w stosunku do większosci spławików,sam przerabiałem problem i załatwiłem przez nagłe skoki kilka akropor a trzymałem się osmozy jako wzornika po wizycie u kilku kolegów wiem że osmoza się do tego po prostu nie nadaje po wykalibrowaniu na płynie odczyty pomiędzy refaktometrem a spławikami różniły się max o 1 stopień.

pozdrawiam Jarek

Widzisz Jarek, ja kiedys zabiłem kilka Acropor po kalibracji właśnie "markowym" płynem do kalibracji, okazało sie że płyn był o wartości niższej niż na metce, więc pytanie czy przypadkiem nie sprawdzałeś wedlug tego samego płynu :) Zresztą, w instrukcji jest żeby kalibrować RO więc kalibruję już ze dwa lata:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up. A tak przy okazji, to właśnie sprawdziłem jeszcze raz instrukcję od refraktometru Delteca i stoi jak byk żeby kalibrować destylowaną wodą :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.