Skocz do zawartości
max1974

Problem z Calustrea

Rekomendowane odpowiedzi

K.. juz nie wiem co mam z nia robic wyglada jak rodzynki na patykach :) Wlasciwie wogole sie nie pompuje teraz jedna z glowek oderwala sie od szkieletu... Wszystkie inne korale ok mam same lps pompuja sie i wygladaja ok

cl.JPG

Parametry w normie poza PO4 na malej hance kolo 25 czy jej wyglad moze byc spowodowany wysokim poziomem PO4 czy szukac gdzies jeszcze problemu


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie stoi czasem w silnym nurcie? Albo pod lampą? To raczej mało wymagające korale, więc nieco wyższy poziom PO4 nie powinien jej przeszkadzać.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stoi w nurcie ale jakies 0.4 m od pompy takze chyba nie dostaje mocno po du....


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoi w za mocnym nurcie. Ja swoją przestawiłem wczoraj i dzisiaj właśnie tak wyglądała. Przestawiłem znowu w słabszy nurt i wygląda normalnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony mintaju, nie czepiaj się ,wszyscy wiemy o co chodzi :) . Na marginesie , moja po przestawieniu jakoś nie może się odnaleźć , stawiam na zbyt mocną cyrkulację .


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się czepiać- później ktoś wpisze w forumowej wyszukiwarce 'caulastrea' i nie znajdzie połowy wątków :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielony mintaju czepiaj się czepiaj - bardzo dobrze, a że my wiemy o co chodzi ... :)

_

Zacznę z innej strony :

była karmiona przez Ciebie kiedykolwiek ?

ja dosłownie wczoraj karmiłem i wyglądało to mniej więcej tak:

3202-img_6322.jpg

IMO diametralnie poprawia się kondycja lps'ów po obfitym karmieniu.

Moja Caulastrea jest w sumie pod dość mocnym oświetleniem, i jest ok, ale bardzo reaguje na przepływ wody, do tego stopnia, że przestaje wieczorami wystawiać polipy i wygląda w sumie podobnie do Twojej.

Przypadkiem nie przestawiałeś jej ostatnio ? Ustawiając moją po tym jak spadnie (dotyczy to też euphylii) zdarza się, że czuję jak kruszy się pod naciskiem palców jej szkielet. Może ją w ten sposób uszkodziłeś ?

ps. swoją drogą to dość wysokie masz to PO4.


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żywią się pewnie tym co złapią, przy okazji karmienia ryb / karmienia planktonem korali,

Dodatkowo raz w tygodniu jedną dużą rozmrożoną krewetkę rozdzieram i szczypcami w pobudzone wcześniej drobnicą (planktonem) karmię, bardzo szybko łapią, połykają, a potem pompują się i chcą więcej :)

Tylko Euphyllie coś nie są za sprytne, w każdym razie ich w ten sposób nie umiem dokarmić.

(ps. to różowe na fotce to takie właśnie kawałki krewetki)


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmie ja od czasu do czasu dzisiaj wieczorem przestawie w inne miejsce zobaczymy jakie bedzie efekt.

Panie Zielony Mintaju jezeli walnalem byka prosze o standartowy roz ew haslo na priva a nie zasmiecanie watku nic nie wnoszacymi do tematu zdaniami

pzd


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestawiona niestety bez zmian czy moze potrzebuje troche czasu zeby dosjc do siebie ?

ew jakies inne pomysly...


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy zgadywac ? Co to znaczy parametry w normie ? Wielkosc zbiornika, kiedy zalozony, osprzet, oswietlenie, cyrkulacja, co dozujesz, co sie zmienilo w ostatnim miesiacu czy dwoch itd.

Czesc moznaby napisac w stopce, zeby inni nie pytali za kazdym razem.

I co to jest PO4=25 ????? Ta informacja i nazwa Calustrea tez mowia jak do tego podchodzisz.

Sorry


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OffTop: Stani, tak sie przestraszylem, ze zaraz uzupelnilem wlasna stopke :X

Sry


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupelnilem stopke w zbiorniku od 2 miesiecy 0 zmian jade na soli TM

Tak zjadlem 0 przy PO4, reszta parametrow tak jak napisalem sa ok .

Przepraszam ale w dalszym ciagu nie ogarniam jaki jest zwiazek z pisownia a moim podejsciem do akwarium potrzebuje pomocy a nie kolejnej zje....


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ordnung muß sein !

Po4 jest dosyc dosyc. Reszty nie znamy.

Cudow nie ma. Albo zasolenie, albo oswietlenie, albo cyrkulacja, szkodniki a jak nie to te parametry "w normie". wybierz cos.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat chyba rozwiazany problemem byla faktycznie zbyt duza cyrkulacja przeniesiona w inne miejsce zaczyna sie pompowac :googleye


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.