Skocz do zawartości
nanorafa

deltec mc500 - wyciszenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zapakowałem to cudo do zbiornika (nie ma sumpa), i okazało się że to burczy, warczy, wpada w rezonans z akwarium, no nieprzyjemnie jest... Mimo że to nie sypialnia jednak drażni. Czy ktoś zetknął się z podobnym problemem i pokonał go u siebie?

Z kolei problemu z odgłosem zasysanego powietrza nie ma, podłączyłem do wlotu metrowy wężyk 8mm i to chyba załatwia sprawę...


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlacz i wylacz odpieniacz kilka razy,az zacznie pracowac cicho.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm spróbuję, choć już "parę" razy od wczoraj go tak potraktowałem...

Z kolei odkryciem stulecia, dosłownie sprzed chwili jest że szafka rezonuje! Docisnąłem drzwiczki i trochę przycichło choć jeszcze nie na tyle by odtrąbić sukces. Idę robić on/off :).

edit

uaktualnienie, troszkę pomogło, ale zgrzytał przy takim załączaniu więc nie męczyłem go dalej


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba by go postawić na jakimś materiale tłumiącym, a możne i opakować nim całego, bo wodą też niosą się drgania, jaki materiał byłby bezpieczny do akwarium?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#319252 Natan :

postaw go na gąbce i po sprawie.

Taka gąbka filtracyjna? Myślę że on jest za ciężki na taka gąbkę i po prosu ją "rozprasuje" :bump1

Chyba żeby na "kąpielowej" one są bardziej zwarte, ale z kolei ta będzie coś z siebie oddawać do wody :)


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#319308 nanorafa :
#319252 Natan :

postaw go na gąbce i po sprawie.

Taka gąbka filtracyjna? Myślę że on jest za ciężki na taka gąbkę i po prosu ją "rozprasuje" :bump1

Chyba żeby na "kąpielowej" one są bardziej zwarte, ale z kolei ta będzie coś z siebie oddawać do wody :)

Taka niebieska gąbka filtracyjna. u mnie na tym stoi APF600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe uaktualnienie tematu.

Ciężko sfrustrowany, bo odpieniacz słychać było nawet na piętrze, rozebrałem te cholerna pompę i poddałem ją inspekcji. W wyniku oględzin :clowning zostały usunięte wszelkie plastikowe nierówności na obrzeżu wirnika igiełkowego (czyli to g. które pozostaje czasem na plastikowych zabawkach wyjętych prosto z formy wtryskowej), lepiej osadziłem też pompę w obudowie bowiem jak się okazało nie była nasunięta w całości na wlot wody ..., i OMG przycichł.

Pozostało jeszcze drobne buczenie ale teraz to różnica jest jak miedzy niebem a ziemią. Fakt jeszcze badziewna szafka rezonuje (tu możecie pisać do mnie na PW a ja powiem jakiego producenta szafek omijać łukiem szerokiem łukiem głębokiem), ale to już ćwiczenie na jutro po powrocie z pracy, a na razie na ukojenie nerwów zapodam sobie "Broadwalk Empire".


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejny update z poranka, wszystko wróciło do stanu poprzedniego, jak zwykle entuzjazm był przedwczesny.

Buczy, wpada w wibracje, słychać w całym domu.

Badziew, ze tyle pieniędzy to żenada, przyszłych ewentualnych posiadaczy przestrzegam :clowning:) śmiac się czy płakać sam nie wiem


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną konstrukcję, tyle że Turboflotora I 400 i nie chcę Ciebie dołować, ale gdyby nie odgłos bulgotania piany w komorze reakcyjnej, to bym nie wiedział że pracuje.

Jeśli to nowy odpieniacz, to daj mu szansę, za tydzień pompa powinna się trochę "wyciszyć".

Spróbuj z gąbką lub silikonowymi nóżkami, tak jak radzili koledzy wcześniej.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi teraz tydzień. Ostatecznie zawiesiłem go na ścianie akwarium na podkładkach silikonowych , tak że ma styk ze szkłem tylko "wieszak", ale pompa ma takie drgania że przenoszą się one bez trudu przez wodę na ściany akwarium...


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny odpieniacz mce600 pracował bardzo cicho.

Jeżeli masz gwarancję to go zanieś do reklamacji,sam kiedyś pompę aquabee (obiegową)ze trzy razy wymieniałem zanim trafiłem na cichą.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.