Skocz do zawartości
-seba-

śnieg krewetkowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Światło mi gaśnie nad zbiornikiem 22:30. Aktualnie siedze sobie jest 23:30... klikam i spoglądam od czasu do czasu w stronę zbiornika. Woda klarowna, przejrzysta, szyby wyczyszczone a nagle w zbiorniku śnieg pada...

Jak stado komarów jakieś robaczki ale normalnie są wszędzie jak przy karmieniu pokarm. Wielkość 1-2mm całe przezroczyste . Nie wiem jak zrobić temu foto. Nie wytrzymałem i zapaliłem 2 świetlówki. Wygląda to jak mała krewetka, odbija się od szyby i odskakuje tym samym stylem pływackim co duża. Czy to możliwe, że to małe krewetki? Co z tym ?

Seba

PS. Określenie 1 kg muszek owocówek wsypanych do zbiornik też dobrze obrazuje sytuację :bump1


OptiWhite 250l 100x50x50 +sump,T5 6x39W, 2xKoralia3 + JVP101, New Jet 3200, IT 110, Biopaletki, 18 LS, 36 LR moczy i obrasta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic z tym, korale beda mial wyzerke... krewetka wypuscila larwy;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przynajmniej spokojnie spac można teraz i nie zarzucać siatki na komary :]

S


OptiWhite 250l 100x50x50 +sump,T5 6x39W, 2xKoralia3 + JVP101, New Jet 3200, IT 110, Biopaletki, 18 LS, 36 LR moczy i obrasta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#319550 pooh :

nic z tym, korale beda mial wyzerke... krewetka wypuscila larwy;

No dobrze ja mam też coś podobnego tylko że nie mam krewetek:>


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u Ciebie moze byc mysis shrimp, poszukaj :bump1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI! Trafiłeś w sedno a już myślałem że w życiu się nie dowiem co to pomyka po moim akwarium. Mam tego sporo ale to chyba dobrze.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojaczek5

ja też na początku tygodnia jak rano wstałam to patrze na akwarium, jeszcze ciemno było, a tu masa małych białych kuleczek pływa, ale szybko znalazłam zielonego dzikusa, stał na palcach na swojej skałce i wypuszczał kuleczki, mam nadzieje że korale to przetrawią bo i tak mam ich masę i więcej mi nie potrzeba, szkoda że akurat karmiłam wieczorem :bump1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#319550 pooh :

nic z tym, korale beda mial wyzerke... krewetka wypuscila larwy;

Z amboinensis jest ciężko, ale z wurdemanni już nie :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkopuję stary temat :p Bo mam pytanie. otóż moje akwarium dopiero sobie dojrzewa. Ma już jakieś 3 tygodnie. Cykl azotowy pomalutku sie zamyka, testy które mam w domu wykazały, że parametry wody są ok, jednak wczoraj w sklepie akwarstycznym robiłam test wody no i wyszło, że NO2 jest jeszcze obecne (musze zmienić testy..) No ale nie o tym.

Poza maleńkimi, nitkowatymi glonami na szybach i termometrze zauważyłam w akwarium obecność.. hmm.. Muszek? Robaczków? Po prześledzeniu wątku i przyjrzeniu sie temu z bliska (co nie było łatwe bo ma jakieś 2mm) doszłam do wniosku, ze wygląda troszkę jak Mysis Shrimp. Tyle, że w moim akwarium, oprócz 4 przypadkowych rurówek nic jeszcze nie mieszka. Więc ja sie pytam skad te robaczki.. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze skały


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze skały

Ale czy to mozliwe, że są to krewetki? I wylazły dopiero po takim czasie i to przy niekorzystnych warunkach w zbiorniku?

Rozumiem, ze nie mam się czego obawiać i posłużą jako żywy pokarm w późniejszym czasie :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedne z pierwszsych i najczesciej biegajacych robakow po wsadzeniu skaly sa isopody.

Male glonozerne stworki

http://www.melevsreef.com/id/safe_isopod.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.