Skocz do zawartości
Warszawiak

Cyrkulacja w RM

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o opinie co do cyrkulacji.. jaka.. ile.. czemu tak a nie inaczej...

Ja osobiście posiadam Reef Cyrkulator 2600 +... no własnie... i jaką dodać...

1. Hydor Koralia Evolution 900 l/h

2. Hydor Koralia Evolution 1400 l/h

Która...?? bo drugi Reef Cyrkulator będzie chyba za mocny...

Szukam cyrkulatora który będzie mógł pracować w przyszłości z falownikiem typu ON/OFF

Czekam na wasze opinie...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja zależy od ustawienia i ilości skały. Ja tak zagruzowałem sobie rm że reef cyrkulator jest za silny i ogarnia tylko mały fragment baniaka do tego za mocno :/

Obecnie mam koralię nano i koralię 1, optymalnie będzie jak włożę drugą koralię 1 ale terkocze i muszę zawieść do serwisu :/

Co do koralia nano evolution 1600 to nie mam i nie wiem jak daje w porównaniu z koralią 1 poza tym że ma wąziutki strumień wody, ale też się skłaniam do zastąpienia nimi korali 1,


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pracują 2x koralia 1 + nano 900 schowana przy dnie za skałami. Cyrkulacja jest silna, na pewno nie spodoba się wszystkim LPSom. Można ją jeszcze zmodyfikować nakładkami skupiającymi strumień.

Nie wiem, na ile uczciwie podana jest cyrkulacja aquaelowskiej pompy, wydaje się mocno naciągana. Przez jakiś czas miałem w zbiorniku koralię 2 (2300 l/h)i była absolutnie nie do ustawienia, po prostu za mocna do ReefMaxa. A w niektórych reefkach widywałem 2 x 2600 aquaela, to już powinna być pralka na maksa - więc parametry raczej z sufitu.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chińczyka JVP-101 + Koralia 1

Ale to stanowczo za mało, chcę dołożyć Koralie Nano Evolution 1600 do góry a tą Koralie 1 wepchnę z tyłu pod skały, podobnie jak kapuhy


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze więc u mnie będzie jeszcze ta 1600, tez mi się wydaje że aquaelowska pompka ma zawyżona wydajność... Teraz pytanie czy ta koralia może współpracować z falownikiem ON/OFF?? Czy taki system pracy jej nie zabije...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2x Reef Cyrkulator 2600 i jest ok. :bump1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#320136 Warszawiak :Teraz pytanie czy ta koralia może współpracować z falownikiem ON/OFF?? Czy taki system pracy jej nie zabije...

IMO wysiądą dość szybko.

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#320159 kapuhy :
#320136 Warszawiak :Teraz pytanie czy ta koralia może współpracować z falownikiem ON/OFF?? Czy taki system pracy jej nie zabije...

IMO wysiądą dość szybko.

Pompy te są produkowane w technologii bez trzpieniowej, producent nawet podpowiada że może zostać podłączona do timera. Więc raczej nie powinny paść tak szybko.. a jeśli nawet to jest gwarancja..


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do timera, który będzie je przełączał 3 x na dobę, czy do falownika, który będzie robił to samo naście razy na minutę? Bo to drobne kilka tysięcy włączeń na dobę różnicy...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent niby podaje możliwość wyłączania i włączania w trybie sekundowym, minutowym i godzinnym... a skoro ma taka opcje to mi sie wydaje że nie robi to różnicy czy robi to 50 razy na minutę czy 50 razy na dobę...

No dobra a ten Reef Cyrkulator 2600 plus Koralia 1600 nie będzie za mało.. chcę a by korale które potrzebują słabej cyrkulacji właśnie taką tez miały w jakiejś części zbiornika...

No i dobra... zakupiona została Koralia Evolution 1600

Nika mogłaś już coś mi napisać na temat tej cyrkulacji :waving

@Warszawiak, nie :googleye

a tak w ogóle, to scalamy,scalamy.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jaką pompę cyrkulacyjną polecilibyście do RM? W domu mam już ten cyrkulator 2600l/h od aquaela, ale chciałbym kupić teraz coś ze "stajni" Tunze. No właśnie, tylko którą wybrać Turbelle 6015 czy 6025. Chętnie wziąłbym tą mniejszą ze względu na rozmiary, ale nie jestem pewien czy wystarczy.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jaką pompę cyrkulacyjną polecilibyście do RM? W domu mam już ten cyrkulator 2600l/h od aquaela, ale chciałbym kupić teraz coś ze "stajni" Tunze. No właśnie, tylko którą wybrać Turbelle 6015 czy 6025. Chętnie wziąłbym tą mniejszą ze względu na rozmiary, ale nie jestem pewien czy wystarczy.

Zdecydowanie 6015 :yes . Mam u siebie właśnie Aquaela 2600 i Tunze 6015 i jest o.k.Próbowałem dać 2xTunze 6015,ale wg mnie za dużo,wróciłem więc do tego,co opisałem wyżej.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 6015 jest naprawdę wydajna. Mam taką i jest bardzo cicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebei koralie nano 900 za skałą, RC 2600 skierowany przy panelu w stronę płytki zraszającej i 6015 na przednią szybe lekko na taflę wody. W zależności od ustawienai skały może to być za dużo, w sam raz albo za mało. Ale stonowco moge stwierdzić ze 6015 jed dużo mocniejsza moim zdaniem od RC więc dwie 6015 to by było za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem aquaela 2600 skierowanego w powierzchnię wody od lewej w prawą stronę i to wystarczało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.