Skocz do zawartości
Raffy14

Obsada do 450L, nie za dużo?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :googleye

Obecnie mam zbiornik 150x50x60cm, co daje 450litrów samej wody. No, ale wody jest chyba mniej po 50-60kg skale :o

Obecna obsada w tym akwarium z ryb:

- babka C. cinctus

- mandaryn zielony

- 2x amphiprion percula

- 2x pterapogon kauderni(parka)

- escenius bicolor

- C. parasema

- 4x chromis virdis

jakby nie patrzeć, same maluchy. Czy mogę do tej obsady wrzucić borsuka, żółtka i hepatusa oraz z 4 pseudoanthiaski? Ew. salariasa i mandaryna wspaniałego :waving

ps. korale miekkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raffy14, wydaję mi się że trzy pokolce możesz tam wpuścić spokojnie. oczywiście nie wszystkie dostępne, ale te wymienione przez Ciebie, to tak. Pewnie hepatus i tak Ci po roku dwóch wyrosnie z akwa.

mam 100 l mniej od Ciebie, i bardzo podobny zestaw. i jest o.k.

ps. mandaryny mogą , acz nie muszą walczyć. podobnie salarias z bicolorem. i zamiast antiasów chyba dokupiłabym jeszcze chromisy. Łatwiejsze, mniej wymagające a tym samym mniej obciążające system i nerwy.

ale to moja ocena.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od odpieniacza, bo jak się borsuk zes.. to może być ciężko parametry utrzymać. A Ty jeszcze 2 pokolce i 4 Pseudoanthiasy chcesz wrzucić. Chyba dużo za dużo. Wrzuć jedną rybę i zobacz jak zareaguje system.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z anthiasków mogę zrezygnować :googleye Co to znaczy, że hepatus wyrośnie z akwa? :waving Piszą, że do 20cm dorasta, nawet na chłopski rozum taka ryba spokojnie się zmieści w 150cm długim baniaku.

Co do odpieniacza to mam pompę eheima 2016 (wirnik igiełkowy bedzie za jakis czas) i weipro sa-2014, bardzo ładnie się pieni i syfek wyrzuca, z igiełkiem będzie lepiej chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię martwić, ale jeśli chcesz jeszcze coś dopuścić to czeka Cię zmiana odpieniacza albo ciągła walka z parametrami. Co do obsady to tak jak napisali moi przedmówcy.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#320823 Raffy14 :

... Co to znaczy, że hepatus wyrośnie z akwa? :googleye Piszą, że do 20cm dorasta, nawet na chłopski rozum taka ryba spokojnie się zmieści w 150cm długim baniaku.

...

no u mnie wyrósł :waving przyszedł do mnie ze zbiornika 450l (150cm długosci) i miał tak z 10 cm, u mnie rósł dalej i dalej i po roku popłynął na 2500L .

@Włodzimierz, masz rację oczywiście. za bardzo to skróciłam. Odpieniacz i filtracja to podstawowa kwestia, wiadomo że nie chodzi tylko o litry. I założyłam, ze ewentualne "dokładki" będą stopniowo, tak by system miał możliwość przyzwyczajenia się.

Bardziej skupiłam się nad tym, że to ma być docelowa obsada, kompletowana w jakimś tam czasie.

Mój błąd.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie:) Kwestia obsady to tylko narazie plany, ale chciałbym wasze zdanie poznać no i poznałem :googleye Może się zdecyduję na same malutkie rybki, bo pokolce na pewno zmniejszą baniak optycznie :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym zamiast dwóch różnych mandarynów parkę, bardzo ciekawie się zachowują w okresie godowym.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, może faktycznie parkę zrobię :googleye

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł, jakie rybki dorzucić do tego?:o Propozycje mile widziane :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nim też myślałem i też będzie :googleye Zwłaszcza po ostatnich Twoich przejściach z tą rybką, adrenalinę sobie zafunduję :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ryba to absolutny fenomen, uważam że kupienie jej to dobry wybór, pięknie pływa, jest aktywna, pomocna i w ogóle fest gitara :googleye Ale szybko chodzi spać, jak kumpel powiedział "pewnie mało mu płacą jak na doktora, to się nie przemęcza" :waving


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:googleye Faktycznie fajna rybka

Co myślicie o dorzuceniu żółtka (zebrasoma flavescens) do tego akwa i zwiększyć liczbę parasemy o 3szt. i dorzucić dascyllusy pręgowane ze 4szt.? Byłoby tak garbikowato :waving

ps. Znalazłem w necie info, ze hepatus rośnie nawet do 30cm, wiec odpuściłem sobie ta rybkę- za duża, szkoda ją męczyć. I dlaczego ludzie upychają ją do akwariów 200-300L, pytanie czysto retoryczne :o Jak się wpuszcza rybę to chyba na stałe... przynajmniej mam takie podejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba czytałem że garbiki to wariatki, będą się chciały gryźć i będziesz miał wojnę w akwarium (niech mnie ktoś poprawi jeśli bredzę) Zebrasome też mam, fajna jest, ale Strigosus jest o lata świetlne lepszy (oczywiście kwestia gustu):googleye


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dla mnie jednak akwa bez dużych rybek to trochę kiepsko

sam do siebie z dużych ryb oprócz tego co już mam (borsuk i chelmon) mam zamiar wsadzić 3 pokolce (naso, scopasa i Ctenochaetus strigosus) - ewentualnie zrezygnuje ze scopasa. myślę że tłoku nie będzie

co do Twojej obsady to 2 mandaryny raczej nie (chyba że para) i dwa ślizgi raczej też nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naso??? Przecież to wielkie bydle jest :) 450L to naprawdę małe akwa :D Z troszkę większych zdecydowałem się na borsuka, flavescensa i coś niebieskiego - moze z.xanthurum albo centropyge bicolor(z ryzykiem, ale mam same miekkasy poki co).

I ukłony dla niki, zwiększę stadko chromisków o kilka szt. :D Dałem spokój z pseudoanthiasami, może kiedyś w sporo większym akwa :D

Oczywiście nie wszystko naraz przecież to ekosystem, musi się dostosować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.