Skocz do zawartości
Gość buczi82

TMC v2 1500

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

do tych co sie orientuja w tej firmie... czy do 450L plus okolo 50-70 sump, nie bedzie za duzy czy moze w sam raz, pompa tam powinna byc 3400l/h ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powina byc 3400 i dlatego jest korzystniej kupic mniejsza wersje za taka sama pompa bo przynajmniej proporcje i srednice rur sa odpowiedniejssze (realne) przez co lepsze odpienianie. Poslij priva do Strugasa (strugasowa solniczka) on kupil V2Skim 1200, jeszcze nie zalal akwarium a juz mysli o jego zmianie. Nie wiem dlaczego TMC wkladajac pompe 55W do modelu 1200 i 1500 srednice udolot powietrza tlumik dysze dal tak sama jak w modelu z 800 i te dwa kolanka po drodze. Zupelnie marnotrawstwo:banghead

Osobiscie jakby mnie ktos zmusil zeby ten odpieniac kupic ponownie do 400l akwarium to zastanawialbym sie nad wersja 1000 przynajmniej rura dluga jest. Ale znowu moc pompy jak w mdelu 800:googleye


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

no ja moge 1500 kupic uzywany za f40 wiec wydaje mi sie ze sie oplaca, nawet jesli nie ma roznicy przy 1200 czy 800, a musze sie spieszyc bo juz ktos inny chce go chapnac, wiec nie wiem czy brac czy sobie odpuscic...

albo poczekam i kupie delteca, teraz jest ap 850 za f150 uzywka, tyle co nowy v2 1500 hehe roznica jak cholera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczi nie porownuj tych dwoch odpieniaczy. Deltek to jurna dwudzuestolatka, a v2skimm to totalna menopauza. Co bys chcial?:)

Widze ze znowu szalejesz na jebaju


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

nie porownuje :) na obecna chwile moge pomarzyc o deltecu wiec tak tylko pytam czy za ta cene oplaca sie ten v2 1500 i czy pociagnie 450L...

co do ebayu to wlasnie ogladam lampe, ale wiecej rzeczy jest tutaj: http://www.ultimatereef.net/forums/index.php

ale zapewne znasz to forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

i czar prysl, za wysoki jest, nie wejdzi mi do szafki ehhh szafka ma okolo 62cm a odpieniek 64, a jeszcze sump wiec najlepiej jakis co ma 50cm wysokosci, jaki polecacie do 450, dobry i niedrogi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI Powercone 200.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

dzieki Peniek, ale na chwile obecna nie stac mnie na odpieniacz za 1500zl :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szukaj czegos uzywanego,np; Delteca APF-600,H&S.

zajrzyj do targowiska,Stani ma jakies odpieniacze na sprzedaż,skoro może wysłać do Polski to do UK tez wysle.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

oki dzieki, poszuka czegos :) ale i tak najpierw oswietlenie musze kupic, powoli i sie skompletuje wszystko, jak dobrze pojdzie to za 2-3 dni swiatelko juz bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.