Skocz do zawartości
Gienek

lampa led-pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

#324141 Gienek :

nie mam teraz jak zrobić zdjęcia bo lampka została u znajomego ale ogólnie podpięte jest tak jak w tym schemacie,

4684-led.jpg

luzem wiszą tylko te dwa kable od ściemniania. Teraz wszystkie diody ustawione na 900mA. Po właczeniu zestawu nie świeci, po podpięciu dodatkowego zasilacza wszystko świeci

podepnij baterie 9v i zobaczysz, jak nie działa to ja stawiam kolejke:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324141 Gienek :

nie mam teraz jak zrobić zdjęcia bo lampka została u znajomego ale ogólnie podpięte jest tak jak w tym schemacie,

4684-led.jpg

luzem wiszą tylko te dwa kable od ściemniania. Teraz wszystkie diody ustawione na 900mA. Po właczeniu zestawu nie świeci, po podpięciu dodatkowego zasilacza wszystko świeci

podepnij baterie 9v i zobaczysz, jak nie działa to ja stawiam kolejke:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zadziała to stawiam 2. A poważnie jeśli zacznie działać to mam podpiąć na stałe taką baterię, a może ją czymś zastąpić??

Wszystko będzie działać przy 900mA czy coś się sfajczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zadziała to stawiam 2. A poważnie jeśli zacznie działać to mam podpiąć na stałe taką baterię, a może ją czymś zastąpić??

Wszystko będzie działać przy 900mA czy coś się sfajczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324144 Gienek :

Jak zadziała to stawiam 2. A poważnie jeśli zacznie działać to mam podpiąć na stałe taką baterię, a może ją czymś zastąpić??

Wszystko będzie działać przy 900mA czy coś się sfajczy??

ja mam białe na 1000mA, niebieskie na 800mA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324144 Gienek :

Jak zadziała to stawiam 2. A poważnie jeśli zacznie działać to mam podpiąć na stałe taką baterię, a może ją czymś zastąpić??

Wszystko będzie działać przy 900mA czy coś się sfajczy??

ja mam białe na 1000mA, niebieskie na 800mA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę to co jest w nocie katalogowej stworzonej przez producenta to po pierwsze, po drugie zobacz na linki ze sklepu gdzie są te 2 różne modele z 2 różnymi cenami i opisami 1 2 po 3 podłączając baterie do wersji ze sterowaniem PWM skutkuje to tym, że układ widzi to jak sygnał PWM z 100% wypełnieniem.

Gienek ustawiając prąd 900mA przez LED'y przepływa tylko 450mA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę to co jest w nocie katalogowej stworzonej przez producenta to po pierwsze, po drugie zobacz na linki ze sklepu gdzie są te 2 różne modele z 2 różnymi cenami i opisami 1 2 po 3 podłączając baterie do wersji ze sterowaniem PWM skutkuje to tym, że układ widzi to jak sygnał PWM z 100% wypełnieniem.

Gienek ustawiając prąd 900mA przez LED'y przepływa tylko 450mA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324144 Gienek :

Jak zadziała to stawiam 2. A poważnie jeśli zacznie działać to mam podpiąć na stałe taką baterię, a może ją czymś zastąpić??

Tak, masz ją zastąpić sterownikiem sygnału PWM, który jest niezbędny do pracy tego zasilacza :nono Kupiłeś zasilacz, który, żeby się włączył i pracował, potrzebuje na złączach DIM napięcia sterującego - dlatego Ci zadziałał, jak podłączyłeś dodatkowy zasilacz. Przeszukaj wszystkie tematy w DIY, gdzie hasłem wyszukującym jest "BT4" lub "BT4 AN", lub "ELN"... jest co czytać :) To po pierwsze, po drugie - masz za słaby zasilacz na 10 diód... jak morswin napisał - rozdzielasz równolegle 900mA - co daje Ci na szeregach tylko po 450... te diody ledwo się będą świecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324144 Gienek :

Jak zadziała to stawiam 2. A poważnie jeśli zacznie działać to mam podpiąć na stałe taką baterię, a może ją czymś zastąpić??

Tak, masz ją zastąpić sterownikiem sygnału PWM, który jest niezbędny do pracy tego zasilacza :) Kupiłeś zasilacz, który, żeby się włączył i pracował, potrzebuje na złączach DIM napięcia sterującego - dlatego Ci zadziałał, jak podłączyłeś dodatkowy zasilacz. Przeszukaj wszystkie tematy w DIY, gdzie hasłem wyszukującym jest "BT4" lub "BT4 AN", lub "ELN"... jest co czytać :) To po pierwsze, po drugie - masz za słaby zasilacz na 10 diód... jak morswin napisał - rozdzielasz równolegle 900mA - co daje Ci na szeregach tylko po 450... te diody ledwo się będą świecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej wygrzeb gdzieś stary zasilacz od czegokolwiek. Upewnij się, że zasilacz daje nie więcej niż 10V, podepnij pod te dwa wolne kabelki i tak zostaw na wieki wieków. U mnie w ten sposób 4 meanwell 60-48P działają od około roku bez problemu. Zasilacz masz Ok, można go podkręcić do 2,5A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej wygrzeb gdzieś stary zasilacz od czegokolwiek. Upewnij się, że zasilacz daje nie więcej niż 10V, podepnij pod te dwa wolne kabelki i tak zostaw na wieki wieków. U mnie w ten sposób 4 meanwell 60-48P działają od około roku bez problemu. Zasilacz masz Ok, można go podkręcić do 2,5A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324163 deral :

Nie najprościej wygrzeb gdzieś stary zasilacz od czegokolwiek. Upewnij się, że zasilacz daje nie więcej niż 10V, podepnij pod te dwa wolne kabelki i tak zostaw na wieki wieków. U mnie w ten sposób 4 meanwell 60-48P działają od około roku bez problemu.

:nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324163 deral :

Nie najprościej wygrzeb gdzieś stary zasilacz od czegokolwiek. Upewnij się, że zasilacz daje nie więcej niż 10V, podepnij pod te dwa wolne kabelki i tak zostaw na wieki wieków. U mnie w ten sposób 4 meanwell 60-48P działają od około roku bez problemu.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że zasilacz Ci spokojnie pociągnie - możesz dodać nawet po jednej diodzie w każdym szeregu. Ustaw go wtedy na 24V i 1,8 -1,9A, żeby przez XP-E nie puszczać prądu granicznego.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że zasilacz Ci spokojnie pociągnie - możesz dodać nawet po jednej diodzie w każdym szeregu. Ustaw go wtedy na 24V i 1,8 -1,9A, żeby przez XP-E nie puszczać prądu granicznego.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Panowie, macie rację, przepraszam. Przecież ELN60-24 ma regulację aż do 2,5A - gdzie ja miałem oczy :banghead że widziałem w Twoich postach zasilacz 30-24... Dokładnie jak mówią tomasz i deral - zrób dwa szeregi po 5 czy 6 diód, zasilacz ustaw na 1,8 - 1,9A i 24V a do jego wejść DIM podepnij zasilacz 9-10V 200mA i koniec kłopotu. Jeśli będziesz chciał sterować lampką z zegara (timera) wystarczy do niego wpiąć ten mały, dodatkowy zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Panowie, macie rację, przepraszam. Przecież ELN60-24 ma regulację aż do 2,5A - gdzie ja miałem oczy :banghead że widziałem w Twoich postach zasilacz 30-24... Dokładnie jak mówią tomasz i deral - zrób dwa szeregi po 5 czy 6 diód, zasilacz ustaw na 1,8 - 1,9A i 24V a do jego wejść DIM podepnij zasilacz 9-10V 200mA i koniec kłopotu. Jeśli będziesz chciał sterować lampką z zegara (timera) wystarczy do niego wpiąć ten mały, dodatkowy zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze celem dodania reguluj amperaż dopiero wtedy kiedy pod kale DIM- i DIM+ podepniesz zasilanie nie przekraczające 10V. Tak więc zacznij od początku. Śrubkę regulującą amperaż w driverze przekręć na maksa w lewo, podepnij wszystko do kupy włącznie z amperomieżem (amperomierz musisz podłączyć w szeregu z wiązkami ledów) i 10V na dim- dim+. Wtedy dopiero odpalasz zestaw i regulujesz amperaż. Odwrotnej kolejności nie polecam. Może być kosztowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze celem dodania reguluj amperaż dopiero wtedy kiedy pod kale DIM- i DIM+ podepniesz zasilanie nie przekraczające 10V. Tak więc zacznij od początku. Śrubkę regulującą amperaż w driverze przekręć na maksa w lewo, podepnij wszystko do kupy włącznie z amperomieżem (amperomierz musisz podłączyć w szeregu z wiązkami ledów) i 10V na dim- dim+. Wtedy dopiero odpalasz zestaw i regulujesz amperaż. Odwrotnej kolejności nie polecam. Może być kosztowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie może dokonać ustawień zasilacza bez podpinania diod? Podpiać amperomierz na wyjścia z zasilacza? Będzie jakaś różnica w ustawieniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.