Skocz do zawartości
Gienek

lampa led-pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, tak powiem, daruj sobie te dwa ibisy. Pogadaj z lubusikiem niech ci odsprzeda swój sterownik. Dołożysz 40zł a będziesz miał coś co nie wk[..] ludzi. A mówię to z autopsji...


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki przy jakiej temp lutujecie kabelki na płytce star, bo boje sie zeby nic nie spalić, w szczególności ledów.

Pozdrawiam i dzięki za szybkie info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym to się nie przejmuj. Ocynuj złącze na płytce - jednym szybkim ruchem :), ocynuj kabelek. Potem przykładasz kabelek do złącza + lutownica, 0.5s i siedzi :). Będzie dobsz, to się na prawdę przyjemnie lutuje. Gwarantuję, ja jestem absolutnym antytalentem lutowniczym, a to poszło gładko i na prawdę estetycznie (jak nic innego nigdy przedtem ani potem :))


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nanorafa, a jakie masz zastrzeżenia do Ibisów?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i kolejne pytanie z innej beki : tym razem mam lampkę na 4 ledach xp-5 i 6 XP-E RB podpięte na jeden wspólny obieg pod eln-60-24D i diody ledwo się świecą (50mA) - czy to ma szanse działać ?? a jeśli tak to jak to wszystko pospinać albo jak ustawić zasilacz by diody świeciły na poziomie powiedzmy 900mA??

Jak zwykle pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mają prawa świecić mocniej - zasilacz masz na 24V a na 10 diodach w jednym "obiegu" łączny spadek napięć wynosi 35V - no to jak ma świecić? Musisz zrobić dwa szeregi i połączyć je równolegle, ustawiając zasilacz na 1,8A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#340432 tomasz :

Nanorafa, a jakie masz zastrzeżenia do Ibisów?

1. Niska częstotliwość modulacji 103Hz (zauważalne migotanie w związku z tym),

2. Nie ma wbudowanego sterowania czasowego czyli trzeba dokładać osobny zegar na włącz/wyłacz,

3. Sterowanie tylko jednym kanałem,

4. Przy 40% wypełnienia "na oko" lampa świeci już tak samo jak przy 100% :p - może to sprawa subiektywna a ja się niepotrzebnie czepiam, a może to wina modulacji o zbyt niskiej częstotliwości.

To wszystko w świetle ceny ca. 80zł plasuje urządzenie hen hen daleko za projektem lubusika.

Żeby osiągnąć to co on przy pomocy ibisowego "sterownika" trzeba by wydać prawie tyle samo + nerwy (czyli minimum dwa urządzenia) , a i tak nie zmienimy częstotliwości modulacji PWM - u lubusika jest 1kHz.

Oczywiście jeśli zależy nam tylko na powolnym włączeniu i wyłączeniu "całej" lampy, nie chcemy sterować prędkością wiatraczków chłodzących (co i tak chyba nie ma sensu, bo radiator grzeje się i u mnie wiatraki chodzą cały czas na pełnej mocy), nie zależy nam na regulacji barwy światła - czyli wszystko to co ja przyjąłem klecąc swoje urządzenie :D to wybór od biedy jest ok i kosztuje "tylko" osiem dych i w zasadzie działa poprawnie. Oczywiście w życiu wyszło że jednak to wszystko by się przydało - bo aż się prosi o małe korekty i większą możliwość regulacji.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#340488 Radek Ch :

Nie mają prawa świecić mocniej - zasilacz masz na 24V a na 10 diodach w jednym "obiegu" łączny spadek napięć wynosi 35V - no to jak ma świecić? Musisz zrobić dwa szeregi i połączyć je równolegle, ustawiając zasilacz na 1,8A.

a można podpiąć 2 szeregi równolegle z których jeden obieg ma 4 a drugi 6 diód ?? I jak w zasilaczu z oznaczeniem d ustawić 1,8A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#340515 Gienek :a można podpiąć 2 szeregi równolegle z których jeden obieg ma 4 a drugi 6 diód ??

Lepiej nie - w szeregach powinna być w tej sytuacji ta sama ilość diód. Przełóż jedną niebieską do białych - żadna różnica :p

#340515 Gienek :I jak w zasilaczu z oznaczeniem d ustawić 1,8A?

Normalnie - regulacja jest przecież w każdym modelu ELN60. Litera D oznacza rodzaj sterowania ściemnianiem. Ściągnij sobie kartę katalogową z Meanwella, będziesz miał dane o zasilaczach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się nie zgodzę. Jeśli chcesz podpiąć 2 rodzaje diód do jednego drivera to musisz je pomieszać w stringach. W każdym powinno być 3 białe i 2 niebieskie. Chodzi o to że na każdym stringu musi być ten sam spadek napięcia, a te mogą się różnić w diodach białych i niebieskich. Gdy na którymś stringu byby mniejszy spadek (wynikający z różnicy sumy spadków na diodach w stringu) to tą nitką popłynie znacznie większy prąd niż w drugiej nitce. Powinno się wtedy dobrać rezystory kompensująca tą różnicę w spadkach. Jak podłączysz tak jak napisałem unikniesz tego niebezpieczeństwa.

PS. Nanorafa

Owszem, częściowo się z Tobą zgodzę ale: Co do minusów: migotania nie widać, wentylatory najczęściej (a w dużych lampach zawsze) działają. Brak zegarów i wmontowanych driverów? To akurat zaleta. W razie uszkodzenia któregoś elementu wymontuje tylko uszkodzony a lampa będzie działała dalej - najwyżej bez ściemniania, czy odłączoną jedną sekcją - ale akwa będzie oświetlone.

A minus ? owszem, muszą być dwie sztuki, po jednym na kanał.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#340550 tomasz :

Trochę się nie zgodzę. Jeśli chcesz podpiąć 2 rodzaje diód do jednego drivera to musisz je pomieszać w stringach. W każdym powinno być 3 białe i 2 niebieskie. Chodzi o to że na każdym stringu musi być ten sam spadek napięcia, a te mogą się różnić w diodach białych i niebieskich.

Kolega ma 6 niebieskich i 4 białe, więc jeśli już to 3RB + 2CW w stringu - ale generalnie masz rację :p Zapomniałem sprawdzić, a spadki są różne - RB ma 3.5V a CW 3.3V...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.