Skocz do zawartości
luft

Dieta Dukana

Rekomendowane odpowiedzi

o ni chu chu :) Moja dieta to miesko, cola i slodycze :) nie dam sie sponiewierac zamiennikami :D Poza tym sytuacja wymaga jakiejs prezencji ;d Jestem zonaty, mam dwojke dzieci :D To zobowiazuje w koncu do statecznego wygladu:clowning


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie daj sobą pomiatać Chodi! Jesteś panem swojego ciała, dopiero kryzys wieku średniego Cię sponiewiera :)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#322058 chodi :

Poza tym sytuacja wymaga jakiejs prezencji ;d Jestem zonaty, mam dwojke dzieci :) To zobowiazuje w koncu do statecznego wygladu:clowning

Czytajac Twoj post poczułem sie staro :)

co do stosowania zamienników to się zgodzę :D

P.s.

Pozdrowienia dla małżonki :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#322034 nika :

@Jader, racja że często chodzi o poprawienie tzw. "imagu" :) ale dodatkowe kilogramy to nic dobrego dla organizmu. nawet jeśli to tzw. lekka nadwaga. i w momencie rozsądnego zrzucenia tych naddatków, tylko wygrywamy.

To jest właśnie podstawowa pułapka, w którą wpadają osoby stosujące przeróżne diety - wiara, że stosując zasady podane przez takiego czy innego guru nie tylko polecą kilogramy, ale jeszcze zdrowie się poprawi. Oczywiście że warto zrzucić zbędne kilogramy, bo to odciąża organizm, ale najlepiej zrobić to nie - albo raczej nie tylko - poprzez ograniczanie / zmianę tego co się je, ale przez zwiększenie aktywności fizycznej. Ponieważ tylko ten sposób gwarantuje trwałe efekty połączone z poprawą stanu zdrowia.

Każda nie w pełni zbilansowana dieta jest na dłuższą metę szkodliwa - a dobre samopoczucie jest skutkiem niedoskonałej psychiki ludzkiej. Innymi słowy delikwent patrzy w lustro/na wagę, widzi efekty, cieszy się z tego, więc poprawia mu się humor. Do tego bardziej się sobie podoba, więc wzrasta poczucie własnej wartości a to dodatkowo poprawia samopoczucie. A to że pobolą nerki, czy zakłuje czasem w boku się zupełnie ignoruje w przekonaniu że skoro się jada 'tak bardzo zdrowo', to nic złego stać się nie może.

Chciałbym podkreślić, że jak najbardziej jestem za poprawą nawyków żywieniowych, ale należy to robić z głową i umiarem. Nie ma czegoś takiego jak dieta cud. Albo człowiek jest aktywny fizycznie, rozsądnie je, jest szczupły i zdrowy, albo tyje. A jak nie tyje to skutki nadrabiania braku ruchu stosowaniem selektywnych diet prędzej czy później odbiją się na organizmie.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Amnor, i ja się z Tobą zgadzam :) i dlatego nie traktuję "dukana" jak diety, nie stosuję się co do każdego "przecinka".

Rozsądek i umiar - uff ale to już chyba na każdej z czterech stron napisałam :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#322034 nika :

A i mam pytanie do "użytkowników" dukana. mam wrażenie, że mi się smak troche zmienił. tzn. byłam fanką makaronów i różne tam pizze :) ale po jedzeniu dukanowym, gdy już i efekty były i ja zadowolona, chciałam sobie "nagrodę" zrobić i zamówiłam utęsknioną pizzę. i .. no skłamałabym, gdybym powiedziała że była niesmaczna, ale... smakowała inaczej. i nie tylko pizza, generalnie rzeczy "zakazane" nie smakują mi aż tak, jak kiedyś, tak by były grzechu warte. I to też uważam za plus.

Nie wiem czy u Was tak było,jest ?

Przeprogramowanie podświadomości. Znam to z autopsji. W dalszym stopniu "zaawansowania" może prowadzić to do reakcji zwrotnych. Poczucie obrzydzenia na widok, czy myśl o czymś co do tej pory nam smakowało. Nie chcąc pisać o moim prywatnym życiu podam przykład Magdiego (muzułmanin), który ze smakiem wcinał coś tam z puszki. Gdy mu powiedziałem, że jego jadło w niewielkim stopniu zawiera pochodną pozyskaną z wieprzowiny... w po 3 sekundach był już w ubikacji...


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#322066 luft :

...

Przeprogramowanie podświadomości. Znam to z autopsji. W dalszym stopniu "zaawansowania" może prowadzić to do reakcji zwrotnych. Poczucie obrzydzenia na widok, czy myśl o czymś co do tej pory nam smakowało. ...

może i masz rację, ale do "obrzydzenia" to u mnie daleko :), ale smak już nie ten, już nie taka "błogość", więc uważam że i grzechu niewarte. tylko właśnie ta zmiana mnie zdziwiła. ale to nie tylko chyba w "głowie" jest problem, bo odnoszę też wrażenie, że intensywniej "odbieram" wszelkie przyprawy. bardziej wyczuwam niuanse smakowe w potrawach...

albo mi już się wszystko przeprogramowało :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) no to szacun !

tylko nie pękaj, motywacja najważniejsza !


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dzięki mnie to miło że mogłem się przyczynić :)

no gotka ! jedziemmm !!


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#335011 JanuszD :

yerunie. jak jedziem to niech te gorole z nad morza się boją :)

AHA nikt nie pochwalił sernika Smoki bo... jedli go tylko zbanowani goście

Smoki sernik był za***isty !!!!!!

Próbowałem szarlotke. Potwierdzam. Zacny poczęstunek!!! Dziekuje.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ostatnio przerzuciłam swój organizm na tą dietkę i nie powiem ze efekty już widać według mnie bardzo dobra dieta. Choć jestem ciekawa czy stosujecie w niej jakieś aromaty spożywcze? Bo u mnie trafiają, co rusz do jakiejś potrawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musieliście podbić ten temat akurat w tym okresie :cursin ? W ankiecie kliknąłem opcję "Szkoda zdrowia", bo mnie słowo DIETA kojarzy się wyłącznie ze specjalnymi zaleceniami żywieniowymi dla osób chorych. Ja nauczony własnym doświadczenie uważam je jedyna droga skuteczna droga do sukcesu to umiar :help1 . A czas poświęcony na czytanie o tych wszystkich cud dietach, liczenie kalorii itd. lepiej chyba przeznaczyć na aktywność fizyczną - według uznania oczywiście. A na koniec dla Nas dla Wszystkich("Walczących") parafrazując klasyka "Ćwiczenia to nie wszystko, ale wszystko bez ćwiczeń to...nic" :).


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#346324 bunny :

Cześć, ostatnio przerzuciłam swój organizm na tą dietkę i nie powiem ze efekty już widać według mnie bardzo dobra dieta. Choć jestem ciekawa czy stosujecie w niej jakieś aromaty spożywcze? Bo u mnie trafiają, co rusz do jakiejś potrawy

Cieszę się ze dieta ci pomaga. Ja mam ją już dawno za sobą ale korzystałam od czasu do czasu z aromatów spożywczych i teraz tez czasem znajdują swoje zastosowanie w kuchennych bojach. Osobiście najbardziej polubiłam specyficzny smak amaretto. Zamawiałam tutaj http://www.wywar.pl/pol_m_Aromaty-spozywcze-221.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.