Skocz do zawartości
Gość buczi82

Oswietlenie (zakrecony)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Nie wiem jak zaczac, ale wiem jedno ze jestem niezle zakrecony...

Chce kupic swiatlo do 450L, planowalem jeszcze przed chwila zakupic 2x150w + 4x39w T5...

niedawno pisalem o oswietleniu, odpowiedzi byly zazwyczaj takie 8x54w, 2x250w itp itd, ale dziwi mnie jedno, kivi ma 2x54w w 480L i mu wszystko ladnie rosnie, wiec po co ja mam kupowac np. 2x250w, nie kumam tego wszystkiego.. gdzies tam ktos wymienia swietlowki nie wiem czy az padna czy co rok, moze co 2 lata... ktos to potrafi wytlumaczyc ???

nastepne - owietlenie - litraz = 1w na 1L, a LEDy slyszalem 0.5w na 1L, ale jak lampka ktora ma 12w (aqua cos tam 1000HD) kosztuje okolo 150f za sztuke, to co ja mam 20 sztuk kupic i zamontowac w akwa ??? No bo na 450L to potrzeba 225w LED tak ??? Dobrze pisze czy moze sie myle ??? Zglupialem juz do reszty, nie wiem co robic, jutro chcialem zakupic swiatlo, ale nie wiem czy jest sens, bop moze do 450L zarzuce to co mam 4x24w t5 + 2x20w t8 ... Glupie, ale widac ze mozliwe... Masakra ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się, ale sprawdziłem że jesteś rok na forum, dorobek postów też już jakiś posiadasz a zadajesz pytania jakbyś pierwszy raz w życiu o morskim słyszał i w zasadzie dziwne że wiesz że tam w ogóle ma być jakieś oświetlenie...

Jeśli Cię uraziłem to przepraszam, ale jak Ci odpowiedzieć na takie pytanie? Może przepisać te 1000 postów które niewątpliwie pojawiły się w tym temacie odkąd jesteś na forum...

A co kupić? 2x250 W HQI + T5, same T5 np 8x54, lub ledy 200-300W. A dlaczego? Wybacz, ale chyba nie ma sensu tłumaczyć.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Nie obrazielm sie, masz racje moze jakbym przepisal te 1000 postow to cos bym wiedzial, malo czytam, malo wiem...

oki niewazne, moze lepiej bylo nie pisac... poczytam i kupie to co mialem kupic...

prosze modka o zamkniecie tematu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak od siebie dodam, że jakby wystarczyło w każdym przypadku 0,2W na każdy litr wody to nikt przecież by nie płacił specjalnie wyższych rachunków za prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...eee tam Buczi ,od razu zamykac a moze sie z tego fajny temat rozwinie i dowiemy sie czegos wiecej...to ze Kivi ma takie oswietlenie to juz wiesz,czyli wiesz ze jest to mozliwe,moze tylko w jego przypadku tak jest...nie wiem...wiem tez ze 1W na litr to ogolnik...przeciez zalezy co chcesz trzymac...SPSy,pewnie tak...potrzebuja duzo swiatla ale LPSy choc przystosuja sie do silnego swiatla,jednak tez moga miec mniej...Amerykanie bombarduja swoje zbiorniki tysiacami watt i coz z tego,ze sloncem jeszcze nikt nie wygral...Sam sie zastanawiam,mam podobny problem...zastanawiam sie czy to moje 150W plus 2X18 to nie marnotrawstwo pradu jak na zbiornik 160l...Ostatnio ogladalem te cale zarowki-ledy o mocy 27W i zastanawiam sie czy nie byloby lepiej przyswiecic takimi czterema tam gdzie chce a tam gdzie nie chce ,zostawic oceaniczna,niebieska ciemnosc...Ilosc swiatla zalezy tez przeciez od wysokosci akwarium...wiele rzeczy nalezy brac pod uwage...swoja droga ,widzialem takie dosyc ciemne,intymne i tajemnicze akwaria w akwarium publicznym,bylem pod wrazeniem...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@buczi82, zakręcenie to jedno a lenistwo to drugie i @tomasz ma dużo racji.

Ja też nie będę kopiować czy przepisywać n-tematów o oświetleniu, ale...

powinieneś wiedzieć już jedno, że i światło i filtrację m.in. odpieniacz dobieramy do obsady.

litraż to jedno, i są ogólne bardzo przeliczniki, ale dochodzi moment doboru podopieczych i może Ci wystarczyć 0,5W/l albo 1W/l może być mało.

podobnie filtracja.

więc jak już się przyznałeś, że mało wiesz, bo mało czytasz, to teraz czas troszę to nadrobić.

450l to już poważny zbiornik się szykuje i szkoda by było, posuć go lub bezsensownie wydawać pieniądze.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczi daj wymiary zbiornika i napisz co chcesz hodowac. Ja Ci pomoge cos dobrac.

PS.

1. jaki budzet?

2. lubisz bliki?

3. lubisz soczyste kolory czy lekko zimne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

podam w stopach ;p

4x2x2 121.92x60.96x60.96

z budzetem niestety kiepsko, dzidzia przyszla na swiat wiec akwa na samym koncu :clowning

dlatego tez kupuje ostatecznie ta lampe: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320649242700&ssPageName=STRK:MEBOFFX:IT

do tego zarniki BLV - http://cgi.ebay.co.uk/BLV-Nepturion-150w-14000k-Rx7s-Marine-Halide-Lamp-Bulb-/250311734266?pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item3a47bdf3fa

i 4x T5 ATI - http://www.miniocean.co.uk/product/ati-t5-lamps-in-39-watts

nie wiem tylko czy ten zarnik bedzie dobry, chodzi mi o koncowki...

lampa jest dobra bo ma balast elektroniczny, najbardziej mi to teraz pasuje, wiem ze lepsze by bylo 2x250 albo 8x54, ale postanowilem ze kupie to, jak bedzie zle to najwyzej...

co bede 3mal, bardziej LPSy jak SPSy no i pare rybek...

Iceberg - "...a moze sie z tego fajny temat rozwinie" nie sadze, bardziej poligon hehe

dzieki KIDULT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.