Skocz do zawartości
Gienek

robótki w pleksie... i nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

O Jezusie... Jeśli pieni tak dobrze jak wygląda, to pieni zaje...dobrze ...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Gienek,jestes takim profesjonalista w DIY ze mozna wiecej od Ciebie wymagac...ta rura z prawej strony lepiej by wygladala w kolorze bialym lub czerwonym...a te pokretlo to jest zawor z tego co sie domyslam...za ladny jest do tej rury...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg ma dużo racji, ale ja zamiast czerwonego, zrobiłbym taki niebieski jakie masz wykonane akcenty :>


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rura jaka jest każdy widzi ... :lol: taka akurat jest dostępna u Nas na Podkarpaciu, robie na budmechu więc korzystam także z ich orurowania. Na przyszłość faktycznie pomyśle nad inną rurą, bo ta raczej nie przystoi do reszty, najbezpieczniej będzie zrobić z bezbarwnej plexi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie pierwsza klasa :) Ciekawe tylko jak pieni ? Za samo wykonanie wielki szacun :lol:


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Może ma ktoś udostępnić jakąś konkretną i wydajną pompę igiełkową lub normalną pompę powyżej 4000l/h bo mój hydrofoamer nie wyrabia przy nowym skimmerze ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż drugiego :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jedna koncepcja czym napędzać tego gada : na dniach będę miał nj8000 z dyszą KZ - zobaczymy co z tego wyjdzie... mam nadzieje, że nie rozsadzi pudła :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem świeżo po testach wspomnianej wcześniej pompy nj8000 + dysza KZ - muszę przyznać, że wyszła niezła rakieta :blink: Może troszkę jest przerost treści nad formą, ale przynajmniej wiem co będzie napędzać większe przekroje rur :p Tak więc na dzień dzisiejszy myślę ze nj 4500 będzie akurat do tego skimmera. Na dniach kolejne testy... Jutro wrzucę jakieś filmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że dysza KZ-ta to przereklamowany szajs, ale do tego sam dojdziesz :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysza jak każda inna po dodatkowym rozwierceniu pieni o niebo lepiej :rolleyes: ale może Seb masz racje że jest to przereklamowany produkt nie warty takiej ceny. Tylko że nie miałem dostępu do pompy na igle o jakiejś konkretnej mocy więc padło na dyszę która się akurat nawinęła pod rękę.

Co do fotek lasera ( bo chyba o to chodzi) to jest to sprzęt znajomego- laser o obszarze roboczym 150x150cm więc zdjęć nie posiadam. A pozostały sprzęt to tubka kleju i parę browarów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu cud, miód i orzeszki:)

ps. Gienek wysłałem Ci PW


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały up, czyli kolejny mały kroczek na drodze do złożenia i końcowego uruchomienia nowego odpieniacza. Po drodze pojawiło się parę nowych koncepcji, częśc była słuszna, część może mniej ;) Na dzień dzisiejszy całość wygląda tak

thumb_10015960371.JPG

Odpieniacz składa się z 2 częćci głównej rury reakcyjnej na takim łączeniu

thumb_11628191452.JPG

w między czasie zmieniła się koncepcja napędu tego monstrum z igły na dyszę becketta. Ostatnio miałem możliwość przetestowania skimmera na pompie NJ8000l/h i dyszy KZ. W ramach testów i raczej żartu udało nam się ze znajmomym w tym setupie napędzić ponad 120cm odpieniacz ;)

thumb_11.JPG

Na zdjęciu mój kompan od pleksy i donica która miała zapobiec by dekiel z kubka nie odleciał :). Ogólnie jestem bardzo mile zaskoczony wydajności zarówno pompy jak i samej dyszy. Na dzień dzisiejszy odpieniacz nieco zmniejszony do pompy o przepustowości ok 3500-4500 l/h. Do wykończenia pozostaje regulacja odpływu (we wcześniejszym kształcie) dolot na dyszy na rurze plexi fi 50mm i sklecenie w całość mocowania poszczególnych segmentów rury reakcyjnej. Tyle na dziś, na dniach następna aktualizacja.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadeszła wiekopomna chwila :) i wreszcie udało skończyć się nowy odpieniacz. Ostatecznie zasilany jest dyszą becketta i pompą o wydajności 6500l/h, ale na pompie 4500 też daje radę. Mieszanka wody z powietrzem przez dyszę podawana jest do podstawy odpieniacza (cała komora otwarta). Następnie przez zewn. sito (jak w ati) wstrzykiwana jest do głównej komory reakcyjnej (przekrój 200mm) dwie rury łączone są na 8 śrubach, łączenie uszczelnione dodatkowo 2 oringami. Przy takiej konstrukcji nie udało mi się wypełnić całego odpieniacza konwencjonalnymi metodami tj. pompą na igiełce (nawet 2 tunze hydrofoamer nie dały rady) więc padło na dyszę becketta.Skimmer przeznaczony (tak mi się wydaje do zbiorników 1500litrów w wzwyż.

thumb_skim7.JPG

thumb_skim6.JPG

thumb_skim8.JPG

thumb_1319995286skim4.JPG

i krótki filmik z 1 wodowania

Na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony z dyszy becketta,ale przy takim przemiale wody odpieniacz nadaje się do ciut większych zbiorników ;)

w tzw. między czasie powstał panel sterujący dla znajomego do lamp led prawa strona stanowi obudowę na zasilacze led w lewej umieszczone będzie sterownie lamp (IBISY) przełącznik auto/manual i potencjometry. Lewa strona będzie ściągana i połączona z prawą stroną na zwijanym kablu.

thumb_box1.JPG

thumb_box2.JPG

thumb_box3.JPG

niebawem testy

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Gienek o twoje konstrukcje to jestem pod wielkim wrażeniem. Co do pracy tego odpieniacza to uważam że zbyt duży ruch panuje na końcowym odcinku rury reakcyjnej.... tam bąbelki powinny w harmonii zmierzać jeden za drugim w stronę zwężki .... może wystarczy obniżyć poziom wody w rurze reakcyjnej ???

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gienek, mierzyłeś ile zasysa Ci powietrza na tej dyszy? To że w całej kolumnie masz biało, nie znaczy że masz dużo powietrza, tylko że w kolumnie masz pralkę, nie świadczy to też o wydajności pienidła. Zmierz ile bierze powietrza, stawiam dobrą flachę że mniej niż dwa Hydrofoamery :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pralka faktycznie się robi, póki co odpieniacz jest w fazie testów i obniżenie poziomu wody w komorze daje rezultat, Po paru godzinach odpieniacz zaczął bić pianę :) Seb co do ilości pobieranego powietrza to na dniach sprawdzę. Co do piany to mnie zawsze uczyli, że ma być biało ;), a sprzęt wydaje mi się, że jest wydajny patrząc po ilości wywalanej piany. Z dyszami to jest tak, że mają swych zwolenników i pzeciwników, ale w tym przypadku to był jedyny sensowny sposób napędzania odpieniacza. Przy sporym pudle i rurze potrzebna była konkretna pompa na igle a takowej nie posiadam ;), a dwie tunze hydrofoamer może i robią sporo piany, ale niestety przy testach nie dawały rady wypełnić całego odpieniacza ;(, a szkoda bo to świetne pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gienek, ale to nie chodzi o to żeby wypełnić komorę białą wodą :) Aaaa zresztą, sam do tego dojdziesz, zmierz powietrze :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gienek - przy rurze reakcyjnej 200mm to już trzeba sporego bydlaka aby napełnił i zapienił wodę w takim odpieniaczu.

Przyznaję ci rację iż jedynym sensownym rozwiązaniem w takiej konstrukcji była dysza z oczywiście odpowiednio wydajną pompą ... chociażby po to aby wypełnić tego kolosa. Oczywiście jeszcze bardziej sensownym jest zakup pompy Royala i po problemie.

Nie widzę dokładnie konstrukcji sita ale może tam jest coś nie tak ???

W kom. reakcyjnej nie może być betoniarki inaczej cała robota na nic.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała aktualizacja - z innej beki - tym razem filtr fluidyzacyjny: o całkiem pokaźnych rozmiarach : rura 150mm, wysokość 90 cm, jako sita podwójne dyski skręcane na 4 śrubach pomiędzy nie będzie wsadzona bardzo drobna siatka.

Tak to wygląda w zestawieniu z butelką 1,5 litra

thumb_DSC_0674.JPG

thumb_DSC_0661.JPG

thumb_DSC_0671.JPG

thumb_DSC_0660.JPG

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.