Skocz do zawartości
Gienek

robótki w pleksie... i nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

not_kr - podeśle coś przez weekend jak znajdę jakieś foty na dysku bo odpieniacz razem z zestawem/kostką działa już u nowego właściciela ;)

Podaj jaką pompę planjesz założyć, może da się coś zwymiarować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ma jakąś sensowną nazwę polską ten uniseal? Plis :)


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa 1100 na igle, zastanawiałem się nad zrobieniem go na 110 lub 100 mm wysokość 43-45cm na wzór BK

Sprawdziłem wymiary mojej pompy - w grę wchodzi rura 110 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę te odpieńki i filtry pełna profeska jak bym zobaczył w sklepie nie uwierzył bym że to domowa robota .Mam pytanie składam baniak i potrzebuje odpieniacz na 240 l jak można coś takiego u ciebie zamówić i za ?

Pozdrawiam.

Bartek.


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gienek - myślisz co o mnie ??? :unworthy:

Sprawdzałem pompę i 100mm odpada, zatem robię na 110 bo spoko wejdzie.

Interesuje mnie połączenie twojego odpieńka z kostki którą robiłeś z BK, tylko z wymiarami potrzebuje HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gienek - myślisz co o mnie ???

Sprawdzałem pompę i 100mm odpada, zatem robię na 110 bo spoko wejdzie.

Interesuje mnie połączenie twojego odpieńka z kostki którą robiłeś z BK, tylko z wymiarami potrzebuje HELP

Sory ale moje myśli zmierzają w innym kierunku :harhar: Patrzyłem ale jedyne jakie zdjęcia mam to takie robione z perspektywy bez detali. Pompa w odpieniaczu z kostki bezpośrednio jest wkręcona pod odpieniaczem we wklejony oryginalny śrubunek z NJ2500. Co do dokładnego zwymiarowania np. szkicem odpieniacz na 110 to musisz wybaczyć ale to nie era ;).

Podaj dokładnie model pompy i rodzaj wirnika igiełkowego (jakiś oryginał czy DIY np biobal) a reszta na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gienek - odebrałem maila - myślę że te informacje co mi napisałeś spokojnie wystarczą. Nie mam zamiaru abyś odrabiał za mnie całej lekcji :thumbsup:

czy ja pisałem że myślę o Tobie ??? :whistle::thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały up. wychodząc na przeciw potrzebom ;) właśnie jestem na etapie kompletowania bambetli do nowego / ekspresowego projekciku o kryptonimie "nano-skimer". W założeniu odpieniacz do nano solniczek, wstępne założenia to 30-70litrów maks, a co wyjdzie zobaczy się w testach ;) Odpieniacz w oparciu o rury o przekrojach 50mm i 20mm bez sit, ze ściąganym kubkiem, za napęd posłuży maxi jet 250 po tuningu.

Zdjęcia po weekendzie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zupełnie z innej beczki, ktoś kiedyś dał link do sklepu, który sprzedaje "resztkowe" pozostałości PMMA czyli krótkie odcinki rur, formatek z plexi itp, nie zanotowałem sobie i teraz znaleźć nie mogę...


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie to, to były pozostałości po realizacjach, np. odcinki nawet 5cm. I nie była to firma akwarystyczna tylko z branży reklamowej :).


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nanorafa - zapytaj Darka lub Sebastka - czasami mają. A u Piotrka z aquareef.eu też się coś znajdzie ale musisz dzwonić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu (jakby to maślana powiedział) Gienek jesteś THE BEST pozamiatałeś moją wyobraźnią że potrafię coś jeszcze sam poskładać teraz się będe wstydził pokazać cokolwiek na tym forum pozdro trzymaj tak dalej


112L + ok 40L sump +14kg żywej skały (start 10.03.2013)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybki up.

thumb_filtrlab.jpg

mały zbiorniczek labolatoryjny fi50mm wysokość 100mm (brakuje mi jeszcze złączek), który spokojnie można wykożystać jako filtr przepływowy (zwiększając dowolnie długość rury), z podpięciem na wężyki ciśnieniowe lub orurowanie budmecha np. 1/2 cala. Istenie również możliwość łaczenia zbiorniczków w baterie po kilka sztuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gienek - a dasz radę złożyć mi taki odpieniacz o którym rozmawialiśmy ??? Rury na odpływ, trujnik, tłumik i otwór pod venturi zrobię już we własnym zakresie ??? - Gienek - nieaktualne, kupiłem już materiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny up. wspomniany wcześniej odpieniacz do nano zbiorników - rury50/20mm wysokość ok30cm + pompa ma być MJ250 na biobalu

thumb_2012-01-25_15.55.24.jpg

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj super sprawa tylko ja się chyba przesiądę na 120l i nie wykluczone że się do ciebie zgłoszę po jakiś sprzęcik do pienienia. W każdym razie dobra robota. :unworthy:


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny ale tym razem mały up. Ostatnio rozmiar xxl jest w modzie ;)więc początki calcium reactora... pojemność prawie 30 l ;)

thumb_12571774031.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tzw. między czasie powstaje nowa zabawka do mojego baniaka -BIG BOY ;) rura 300mm wysokość ponad 60cm wewn rozmiar rury w kubku to 150mm. W rezerwie czeka rurka 400mm :p

thumb_12683236601.JPG

thumb_11879831332.JPG

i jak zwykle w zestawieniu z podforakowym baniaczkiem 30l

thumb_12457875133.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jaką pompą będziesz napędzał tego malucha?

Pozd

Jerzy


Akwa 140x70x60 OW, SUMP 100x50x40 LR 60kg, obieg NewJet 4500, 2xTunze 6105+2x6095,odpieniacz DIY alaBK200 z Tunze 9420.040, 10x54W w T5, Profilux II, pompy dozujące GHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gienek, ta srednice reaktora to bedziesz musial poganiac duza pompa a by to wszystko latalo.

Ekonomiczniej jest robic wyzsze a ciensze


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do reaktora będzie spora pompa natomiast średnica wymuszona jest małą wysokością szafki pod zbiornikiem a system który będzie obsługiwać to ponad 2000 litrów.

Odnośnie pompy do reaktora to planuje najpierw podpiąć lagunę 7500 z beckettem jeśli się nie sprawdzi to albo dwie takie laguny na igle albo posukam czegoś mocniejsego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadszedł czas testów nowego odpieniacza -tym razem na becketcie :) powiem tylko tyle jest moc

thumb_2012-03-06_21.01.32.jpg

thumb_2012-03-06_21.00.52.jpg

i na koniec krótki filmik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki uprzejmości naszego etatowego, podkarpackiego mistrza soczewki wstawiam nowa porcję zdjęć reaktora wapiennego w wersji xxl - rura 300mm wysokość 400mm.

thumb_109717017810436861681.jpg

thumb_129312571410834222013.jpg

thumb_100350929111226686539.jpg

thumb_132925928511405404818.jpg

thumb_133478793613189943982.jpg

thumb_135575378413846050466.jpg

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.