Skocz do zawartości
hubertk

szklana przykrywa prośba o radę

Rekomendowane odpowiedzi

Po kolejnym wyskoku ryby, postanowiłem coś z tym zrobić tzn muszę mieć jakiś rodzaj osłony z góry. Mam akwa 60x30 oświetlenie przymocowane do akwa krótszych boków (standard) w jednym z rogów tunze 2 elementy. I teraz pytanie na razie przykrywam akwa taką siatką od moskitiery ale to nie jest dobra rzecz, postanowiłem mieć szklaną przykrywę jak radzicie czy po prostu przykryć całą powierzchnię z góry jednym elementem szkanaym czy może dać dwie części takie podłużne pasy szkła położyć wzdłuż dłuższych boków akwa a środek zostawic otwarty rzeby światło wpadało bez przechodzenia przez warstwę szkła i żeby ta wymiana powietrzna była.

ps zauważyłem, że ryby robią nerwowe ruchy kiedy się wchodzi do pokoju albo światło zapali czyli takie znerwicowane są.

dzięki za pomoc

hubert


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zlituj sie nad tymi rybkami i oddaj je komus z wiekszym zbiornikiem a nie bedziesz przykrywac zeby nie wyskakiwaly. ryby w zbyt malym zbiorniku (powierzchni do ZYCIA) stresuja sie, i dlatego wykonuja takie ruchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult może ma racje , w takim zbiorniku możesz mieć nawet kilkanaście ryb a raczej rybeczek i będzie wszystko ok ! muszą być tylko specyjalnie dobrane.

hubertk - jakie rybki sprawiają problem ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze koledzy nie takich odpowiedzi oczekuję, te ryby to parka błazenków wielości 2 cm jedna z nich robi takie ruchy. Panowie plizzz. Byłem u kilku z Was, wielkie zbiorniki poprzykrywane szklanymi taflami więc proszę bez tych próśb. Rozumiem, że nie ma nikt pomysłu. Widziałem, że zakładać można takie kołnierze z pleksi. Wie ktoś może gdzie w Warszawie można kupić takie pleksi i pociąć je przy okazji?

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklaną pokrywę zamówisz u każdego szklarza.. Co do kołnierzy z plexy... tu już musisz chyba raczej użyć własnych umiejętności manualnych, plexe kupisz w każdym markecie budowlanym... szklarz też powinien mieć..


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje podejscie przypomina mi słowa Lecha Wałęsy, że "jak masz gorączkę to zbij termometr".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ostatnio podobny problem , zrobiłem koronę ze spienionego PCV i nic nie ma prawa wyskoczyć . Nie zakładałem szyby ani innego przykrycia bo mam zamontowane wentylatory do chłodzenia . Elementy do wykonania korony kupiłem w firmie produkujacej reklamy wraz z przycięciem na wymiar.


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michalko37: dzięki za podpowiedź, 500 m od mojego domu jest taka firma świetny pomysł.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.