Skocz do zawartości
Ben_sage

Giesmann infinity

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka tak z ciekawości mam kilka pytań bo mało na temat:

1.Od kiedy ta lampa jest w ogóle na rynku czy technologicznie jest dalej na poziomie?

2.Ma statecznik elektryczny czy magnetyczny?

3.Czy ma wiatraczki lub jakiś system chłodzenia?

4.Czy czas świecenia jest sterowany automatycznie czy manualnie ewentualnie dodatkowe timery?

5.Czy ceny tych lamp są adekwatne do ich wartości czy można kupić coś lepszego ? to zdaje się jest dolna półka tej marki.

6.Kto ma na forum?

Patrząc w future to całkiem ciekawa wydaje się lampa 150w +4x24w za około 2400zl no i ta świadomość.....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)na poziomie

2)elektroniczny

3)konstrukcja zezwala na rezygnacje z wiatraczkow

4)tam sa 2 lub 3 wtyczki - czyli sterowanie "wlasne", zegarami

5)sa drogie, ale to dobry sprzet i super odblysniki (no i bliki...)

6)mam 2x150 +4x54

7):googleye


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam, że jest w miarę estetyczna.... stateczniki HQI ma chyba jednak magnetyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakim poziomie jest ilosc oddawanego swiatła coś podobnie do slabego AM Ocean light czy wiecej?

Ponoć ma mały odbłyśnik ale w przypadku jego jakości nie wiem czy to znaczy ze mniej swiatla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno Giesemann odbije wiecej swiatla niz AM, stad ta cena. Ma maly odblysnik ale "dobrze" powyginany.

Digitalny zaplon dla HQI i elektroniczny dla T5.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem gieseman moonlight i powiem szczerze zawiedziony bylem, gdy zajrzalem do srodka podczas wymiany zarnika. uwazam, ze cena za taka lampe jest zenujaco wysoka, i ja osobiscie bym sie wstydzil sprzedawac takie lampy w takich cenach.

jak ktos chce miec ladny mebel w salonie i ma duzo siana - niech kupuje

jak ktos chce, zeby koralom bylo dobrze i swiatlo efektywnie wykozystane - polecam odblysniki typu lumenbrright, lumenmax, lumenarc, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja teraz szukam czegoś co spełni moje założenia:

150W + 4x24W oczywiście musi być HQI na elektronice Ten Geismann to ciekawa propozycja, ale może znacie inne lampy które spełniły by moje założenie? Bo szukałem, ale lamp 150W HQI i 4x24to ciężko znaleźć - znalazłem jedynie AM stary jakiś model chyba wycofany z produkcji nawet skoro nie ma go w ofercie sklepu internetowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik mi taki zalega w szafie... oświetlisz nim maks 90 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik dlaczego chcesz koniecznie "elektroniczny" balast? w czym jest lepszy?

poza tym balast sie dobiera do zarnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elektroniczny chyba jednak sporo mniej pradu zuzywa


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej trochę mniej.... sporo w tym wypadku to spora przesada:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MateuszD poszperaj ile swiatla daje ten sam zarnik w zaleznosci od balastu. moze sie okazac ze jest wieksze PAR na magnetycznym i wiecej mocy na nim pobiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnetyczny spokojnie bierze 50% wiecej niz podawana moc lampy, elektronicznego nie mialem wiec nie wiem z autopsji ile, ale czytalem ze niewiele wiecej nad nominalna moc - jakies 5-10% - czyli roznica to 40% - przy zarniku 400W to juz sporo jest.

KIDULT: faktycznie moze to byc efektywniejsze, ale obiektywnie pradu zre wiecej, nawet jesli daje wiecej PAR (choc w az taka roznice to watpie, choc jak bym znalazl dowod to uwierze :googleye )


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze lampa Aquasunlight AM kosztuje trochę więcej czy faktycznie jest to jakaś nowość która niszczy infiniti?

Odbłyśniki to chyba ma 2 razy większe jak się nie mylę ale chyba mniej lustrzane są.

Przy zbiornikach "mniej więcej" 250l o podstawie 68-75/68-75cm lepiej iść w 250w i 4x24w 350w czy 150 4x24w wystarczy do sps?

Mam tu dylemat bo chciałbym mieć lampę na takiej wysokości aby nie grzała wody a z drugiej strony nie chciałbym za dużego kąta światła aby nie skupiało się na ścianach i podgłogach.

Odłożyłem już na lampę 200zl.jpg

:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda sie grzeje od pochlaniania fal swietlnych a nie od tego ze lampa blisko. im dalej bedzie lampa tym mniej swiatla poleci w wode a wiecej po scianach i podlogach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.