Skocz do zawartości
smoki

Nie miała baba kłopotu - kupiła se ukwaiał

Rekomendowane odpowiedzi

Inteligentnie wymyśliłam, że nemo potrzebują domu i jak im kupię ukwiał, to przestaną mi molestować koralowce.

Poszłam do sklepu i dumna z siebie wróciłam z woreczkiem, w którym pływał sobie ukwiał. Starannie zaplanowałam mu miejsce i wsadziłam to to do akwarium.

Posiedział w wyznaczonym kącie 5 minut i polazł za skały. Zdemolowałam pół akwarium zanim wywlokłam zwierza. Posadziłam w innym miejscu i poszłam na kawę. Wredna cholera znowu poszła na spacerek. Wlazła w jedyne niedostępne miejsce w akwarium.

Nemo jej nie widzą.

Ja jej nie widzę.

Nie wiem jak ja nakarmię, bo pod skałę nie wlezę.

Dziś rano Dawid podsumował: "mamo, twoje wredne dwie stówy wylazły spod skały!"

Niestety na krótko. Już wlazły z powrotem.

Kochani akwaryści morscy. JAK JA MAM TO BYDLE WYCIĄGNĄĆ???? Już pal licho, że go nie widać ale nakarmić się tam go nie da.

Za radą forum próbowałam wykurzyć ją cyrkulacją. Piasek wywiało a ukwiał ani drgnął.

HELP!


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaw go w spokoju, wiekszosc ukwialow spokojnie bez specjalnego dokarmiania daje sobie rade, a pod skalami w ciemnosci to i 2-3 tygodnie dranstwo potrafi wytrzymac.

Jak sie zaklimatyzuje to wyjdzie, i sam sobie znajdzie pasujace mu miejsce - szansa ze to bedzie to ktore Ty wybralas jest raczej niwielka :D


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za ukwiał?

Moje dwa ukwiały są dokładnie tam gdzie chciałem aby były : ) więc nie wiem gdzie problem. Jak zaczął chodzić, to podstawiłem mu skałkę przygotowaną dla niego. Skałka ma piękne wgłębienie, tak że całą stopę schował sobie. Spróbuj znaleźć taką skałkę, ewentualnie połącz skałki tak aby pojawiła się szczelina i postaw taki twór na jego drodze. Wejdzie i jak się ucieszy to może zostanie.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zauważysz, że ukwiał będzie się nadymał jak balon, to prawdopodobnie zacznie nie tylko chodzić, ale również unosić się w wodzie. Wtedy lepiej pilnować, by nie trafił na pompy cyrkulacyjne. Jeden z moich podopiecznych tak właśnie zakończył swój żywot :D

A błazny w końcu pewnie go znajdą, trzymam kciuki.


700 litrów wody - a ile zabawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja swojego ustawiłem i stoi tam gdzie chcę :D minimalne ruchy na 1cm, to max co robi (quadricolor),

szarykruk - wiesz że z tym wgłębieniem to możesz miec rację ? :D faktycznie - tam gdzie ja posadziłem swojego - jest jakby skała z akropory - z takimi jakby wypustkami, no i ukwiał zadomowił się właśnie między nimi i tak siedzi :D

Smoki - daj mi troszkę czasu, jak będzie w miejscu w którym chcesz by był - spróbuj go nakarmić - przekupić by został :D


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spirou tak na logikę to wziąłem- ukwiały lubią mieć schowaną stopę

Gorzej jak ktoś ma złe parametry wody, wtedy ukwiał będzie stale wędrował.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem tzw ukial konski. Stal wlasnie na malej skalce z wglebieniem posrodku i nigdzie sie nie ruszal. Jak zostal zgladzony przez euphylie to mialem okazje zobaczyc jak glegoko byl w tej skalce osodzony :D


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#326730 szarykruk :

Co to za ukwiał?

Macrodactyla


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Smoczku" mój kochany zostaw zwierzynę :D

On pewnie troszkę zestresowany miejscem i sobie zwiedza. Po za tym pamiętaj że ukwiał jak już znajdzie swoje miejsce to w nim zostanie, ale.... zazwyczaj będzie to miejsce wybrane przez niego a nie przez Ciebie :D

Chyba że Ci się jakoś uda - przekonać go do "twojego" miejsca.... może ciastem :D


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.