Skocz do zawartości
sPRYTny

Obudowa stelażu + korona

Rekomendowane odpowiedzi

...Dzieki chlopaki...pomyslow jest sporo i sporo idei...Hepatus,takie cos jak przedstawiles na zdjeciu,bylo by niezle...Inmar to ze drzwiczki beda zachodzic na akwarium w niczym mnie nie przeszkadza,wrecz przeciwnie...wiecej miejsca...no i ten system wciskany,ma moze ktos zdjecia...Inmar,myslisz ze taki system by sie nie sprawdzil...?...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam obudowę z płyt, mocowaną do stelaża za pomocą takich uchwytów. trzyma mocno i w zasadzie trzeba porządnie chwycić żeby zdjąć płyty. u mnie więc są cały czas zdjęte, ale za to całość nie jest szczelna, zasłaniam (teoretycznie) to co chcę.

stelaż

uchwyty

całość

korona tradycyjna, ale żadnych problemów przy ściąganiu/zakładaniu bok i drugi


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika : bardzo fajne rozwiązanie mocowania korony . Co do uchwytów obudowy szafki to te co masz trzymają potęga .:waving


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no i temat sie rozwinal...juz wiem co to sa te zatrzaski kulkowe,mam je w szafce,ale mysle ze pod cos tak solidnego jak stelaz powiniennem kupic jakies lepszej jakosci bo te w szafce maja tendencje do luzowania sie...swoja droga podoba mnie sie pomysl z rozbieralna obudowa na zatrzaski...Inmar,Tys Guru drzewiarstwa,uwazasz ze dostane takie zatrzaski kulkowe,ktore nie beda sie luzowac bo te co mam to Mickey Mouse Style...Stelaz na przestrzal to to co chyba zrobie...co do malowania to we Francji pojawila sie ostatnio kolorowa zywica,nie wiem czy dotarla do Polski a moze w Polsce byla juz wczesniej...wymalowanie taka zywica stelaza wewnatrz zaoszczedzi jego ewentualnego puchniecia...a same scianki okleja sie listewka wystajaca na 1-2mm i zalewa te sama zywica w wybranym przez nas kolorze...efekt-lustro w ktorym mozna sie przegladac,jezeli ktos lubi blysk,oczywiscie w moim przypadku czarny albo grafitowy blysk...zywica te mozna malowac wanny,zlewozmywaki...efekt rzeczywiscie powala...www.resinence.com lub fr. ...u gory po prawej mozna wejsc w video jak wyglada malowanie taka zywica i jaki efekt mozna uzyskac...wszystko po francusku,ale widocznosc video...miedzynarodowa...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TU masz taki zatrzask ze stali nierdzewnej A4 - pod odnośnikiem znajdziesz też producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dzieki OCB...to juz wyglada konkretnie,jak kawal miesa...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zakładać nowego wątku. Mam pytanie, bo szukam i nie mogę nic znaleźć: czy ktoś robił lub widział stelaż stalowy przedłużony nad akwarium: jednym słowem drugi mały stelaż nad akwa, wysokość np. 40-50 cm (na koronę i lampę), zespawany z dolnym stelażem z jednej strony ? profil z boku litera F. poniżej szkic na szybko.

Do tego przykręcona jakaś cienka płyta meblowa, z 1 lub 2 stron drzwiczki podnoszone do góry.

czy to ma szansę wytrzymać bez podpórki ? długość nie podpartego ramienia pewnie do 1m.

post-27261-0-87798700-1477865474_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ramie tak jak piszesz 1 metra to zły pomysł może nie wytrzymać jest duże ryzyko i poco ci później nerwy,odpukać jak coś się wydarzy.Ale jak tak planujesz to zamiast podpórki ja bym podwiesił linkę do sufitu na końcu ramienia i problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.