Skocz do zawartości
mathom

Moja rafka 247L + 80L sump

Rekomendowane odpowiedzi

 

Akwarium odpalone 30.01.2017.

  • Szkło 90x50x55h, opti z AM, komin zewnętrzny
  • Sump 75x35x40 + zbiornik na dolewkę
  • Woda w całości z AM (50% żywa, 50% swieża solanka).
  • Skała Real Reef Rock 15kg, klejona CX5
  • W sumpie DSB 27x35, 10-11 cm piasku frakcja 0, bez plenum, 5L siporaxu w komorze za odpieniaczem
  • Odpieniacz DELTEC 1351
  • Cyrkulacja na razie 2x RW4
  • Obiegówka AM ECO Runner 3.1
  • Lampa DIY 2x 30W CW, 3x 30W RB, 1x 30W RED/BLUE, 1x 30W UV 410 (planowana zmiana na zielony), sterowana sterownikiem mojego autorstwa http://nano-reef.pl/forums/topic/88904-a-qualed-sterownik-led-termometry-lcd-nextion/
  • Lampa w sumpie 1x 30W CW
  • Grzałka 300W + sterownik AM T-Controller Twin
  • Elektryka na różnicówce 10mA 10A + 3 "eski" B6

Parametry po zalaniu: NO2 0, NO3 30-40.
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg

10.jpg

11.jpg

 

12.jpg

Edytowane przez mathom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję!!!Widać, że wszystko przemyślane i zaplanowane. Oby dojrzewanie przebiegło bezproblemowo. 

PS: jakoś tam odpieniacza nie widzę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć super wygląda, czy górna szafka z przodu oparta jest na wzmoznienu akwarium? 


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie !

Gratuluje


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki konkretnie piasek wykorzystales pod DSB?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zasłonił odpieniacz,bo przez halogen będzie ci zarastala rura algami wapiennymi.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że całkiem ładnie wyszło :) Szparki jednak się zrobiły, ale i tak wszyscy będą oglądać co w akwa. Obserwuję bo też będę robił w białej zabudowie tylko aż po sam sufit i ciekaw jestem jak to wszystko wyjdzie w połączeniu z wilgocią. Byle nie bokiem :P


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

projekcik zacny ale lampe w refugium/dsb proponowal bym opuscic bądź ukierunkować aby nie swiecila po całym sumpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Piotr1 napisał:

Jaki konkretnie piasek wykorzystales pod DSB?

Polecany gdzieś na forum piasek kwarcowy frakcji 0 (niby do akwarium) z Allegro.

29 minut temu, bober6662 napisał:

Ja bym zasłonił odpieniacz,bo przez halogen będzie ci zarastala rura algami wapiennymi.

Chyba raczej ukierunkuję bardziej światło lampy, na razie zakleiłem taśmą, ale i tak daje na boki.

17 minut temu, Shellik napisał:

Widzę, że całkiem ładnie wyszło :) Szparki jednak się zrobiły, ale i tak wszyscy będą oglądać co w akwa. Obserwuję bo też będę robił w białej zabudowie tylko aż po sam sufit i ciekaw jestem jak to wszystko wyjdzie w połączeniu z wilgocią. Byle nie bokiem :P

jedna jest większa ok 5 mm - ta jest do poprawy, ogólnie szpary max 2mm. Ściana niestety okazała się lekko krzywa więc płyta dolega częsciowo :)

49 minut temu, kanio10 napisał:

Jak dla mnie miazga :-) projekt na którym sam w przyszłości będę się wzorowal bo planowanie i wykonanie pierwsza klasa. Dodaje do obserwowanych. 

thx :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że jestem pod wrażeniem ułożenia skałek i porządku. Czekam na dalsze relacje z działania zbiornika.

PS: jak światło teraz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie i estetycznie :) Do takiego fajnego szkiełka będzie warto wysłać sporo żyjątek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręci się na razie tydzień, zero oznak jakiekolwiek dojrzewania - co w sumie było do przewidzenia na RRR i żywej wodzie.

Największy problem to wydmuchiwanie piachu. Z końca zbiornika po 1 dniu wywiewa piach z dna całkowicie i tworzą się wydmy - może to się ustabilizuje jak piach zrobi się bardziej lepki... Ten dc runner + 2x rw4 jednak dają nieźle :)

Na razie planuję wymienić 1 diodę UV na BLUE i przykryć zbiornik - paruje mi ok 3-4L na dzień.

Przy okazji - jak załatwiacie temat dolewki na wyjazd ? czy wystarczy podłączyć do zbiornika z dolewka drugi zbiornik wężykiem akwarystycznym ? czy poziom wody w zbiornikach będzie się wyrównywał sam przy pracy pompy dolewki ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawie 3 tygodniach doszły nowe makroglony, Caulerpa pogubiła "liście" (rozpuściły się), ale ma dużo nowych "pączków" i pędów.

Wywaliło trochę okrzemków w DSB i delikatnie w głównym na skale i piasku (chyba okrzemki, chociaż są też pojedyńcze farfocle). Poza tym zero innych niespodzianek, może oprócz małego zakwitu bakteryjnego po pierwszym wlaniu wódki (ustąpiło po 1 dniu)

NO2 0,  NH4 0,04, PO4 może 0,01-0,03 (salifert), KH 8,5, PH 7,8, zasolenie 1026

NO3 spadło z 50 tydzień temu do 25.

Wsadziłem malutką skałkę z braerium i xenią (przy tylnej szybie, mam nadzieję że chwasty porosną szybę) i kilka podstawek z zoaskami. Póki co pompują się lepiej niż w istniejącej od sierpnia 30L. Zoasy były tratowane przez pustelniki, poza tym żona nie może się doczekać likwidacji 30stki, stąd decyzja o przenosinach. W weekend chcę kupić ze 2 pustelniki (ulubione zwierzęta moich dziewczyn) i kilka ślimaków, chociaż nie jestem pewny czy będą miały co jeść... :/ (chyba że będą wcinały okrzemki)

Jak pójdzie dalej tak ładnie to krewetka, błazen, ukwiał i wężowidło (coś zeżarło mu końcówki macek - chyba krab dzikus lub mitrax) z 30stki dostaną eksmisję może za tydzień.

Edytowane przez mathom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie fajnie kibicuje bo widzę praktycznie mamy ten sam litraż, też zaczynałeś od 30 i wystartowałeś tydzień wcześniej :P

Ile wsypałeś piasku do zbiornika ?

Edytowane przez matheroz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne zrobione masz wszystko! Na jakiejś soli prowadzisz?

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.