Skocz do zawartości
Eqilibrum

Aptasia ... czas na chemie.. :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Próbowalem krewetek, brzydala i nic to nie dało na dłuższą metę. Plaga sie rozrasta.. :waving Nie mam już pomysłu ani sił.

Mam pytanie do osób, które wykorzystywały jakąś chemię do niszczenia aptasji: co było skuteczne i jak wpływało na inych mieszkańców.

Pozdr.


160l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio stosowałem ten produkt Joe's Juice.Usuwałem plagę bez negatywnego wpływu na korale.


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak miales brzydala i krewetki a pozniej sie ich pozbyles to chyba naturalne. Chemią też doraźnie tylko zabijesz to co widzisz, a problemu w zupełności nie rozwiążesz.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani krewetki ani brzydal nie wytępiły nawet tego co widziałem. Brzydal początkowo skutecznie usuwał potem przestał i skubnął trochę zoa przez noc, a aptasia została.

Czy wiecie jaki jest wpływ produkt Joe's Juice na ukwiał E.Quadricolor?


160l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eqilibrum mam nadzieje ze Twoj problem bedzie przestroga dla wszystkich. Kiedy pojawia sie jedna Aiptasia to zawsze bedzie nastepna jezeli nie stlumisz

akcji w zarodku. Jak krewetka czy ryba nie wezmie sie do roboty w pierwszy tydzien od wpuszczenia to prawdopodobienstwo ze moze sie jeszce wezmie znikome. Ja wygrywalem srodkie m RedSea AiptasiaX ale byly to pojedyncze sztuki nie plaga.

Trzymam kciuki, ale nie ma w 100% bezpiecznej chemi


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na Quadricolora JJ podziala jak na aiptasie, czyli zabije jesli bedzie odpowiednie stezenie.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..Witam...chemia to tylko polsrodek...fakt ze wytepisz aiptasie pod warunkiem ze bedziesz wstrzykiwal w nie trucizne co trzeci dzien...w koncu pewnie jak wszyscy,bedziesz mial juz dosyc...czy jest to aiptasia X,aiptasia killer,Joy juice czy zwykly ocet na jedno wychodzi...efekt ten sam,tylko ocet kosztuje grosze a te inne cuda cos tam kosztuja...nie licz na to ze jak bedzie "grotech" to pozbedziesz sie rozyczek,bo ladnie etykietka wyglada i pewnie czarodziejski elixir w nim jest...Juz tyle lat czekam a jeszcze nikt nic na aiptasie nie wymyslil...przepraszam za pesymizm ale jest to temat,ktory mnie zawsze draznil bo nigdy nic z takiego tematu nie wyniknelo...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem 2 sztuki na skale ze sklepu. Potraktowalem je Joe's Juice i sladu po nich nie ma. Wczesniej probowalem wrzatkiem z RO i znikaly na kilka dni a potem powrot.

A jak masz po reka "Aiptasia Killer Chick" to jeszcze lepiej. :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg bo lepiej zababypobiegac nic leczyc:baby

Jak masz skalke z malymi Aiptasiami do 5-8mm ja chetnie sie zamienie. Wysylka w termobox i autobus bezposredni Rzeszow - Londyn. Ja swoja wysle poczta


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, choć nic z nich tak naprawdę nie wynika.. oprócz tgo z mam plagę :waving Musze coś wymyślić.


160l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc foto tej plagi. Bo na razie najwieksza jaka widzialem to ma AnT z Tarnowa. A sps-y za***iste


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#327637 Grzegorz Dyzma :

Iceberg bo lepiej zababypobiegac nic leczyc:baby

Jak masz skalke z malymi Aiptasiami do 5-8mm ja chetnie sie zamienie. Wysylka w termobox i autobus bezposredni Rzeszow - Londyn. Ja swoja wysle poczta

...Grzesiek,Ty cos dzisiaj piles...?...niezla propozycja,ale co Ty bys zrobil z ta plaga z mojej skaly...?...nie wierze ze pokochales aiptasie...one sa roznej wielkosci,tych wielkich staram sie nie ruszac a te mniejsze od czasu do czasu octem potruje...Problem z aiptasia jest taki ze nawet jak zostanie gdzies w overflow,czy rurze,da o sobie wczesniej czy pozniej znac...poza tym akwarium bez skaly,nawet te pare dni...hmm...pewnie cos sie rozjedzie...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4934-347 (800 x 533).jpg

tak wyglądało moje akwa jak walczyłem chemią.:waving tylko było.... eee dzisiaj nie bo mi się nie chce.. jutro nie mogę... zrobie w sobotę aż doprowadziłem do takiego stanu.... mi wyczysciło do zera to paskuctwo 8 krewetek wundermani i auriga która gosciła u mnie przez miesiąc. więc jak walczyc już z "plagą" to tylko biologicznie


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o auridze, ale mam trochę rurówek i boje się że je wydłubie. Są zagrożone?


160l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auriga zeżre rurówki aż miło. Zgadzam się, że najlepszą metodą są zwierzęta. Miałem kilka aiptazji ale chelmon wymiótł je momentalnie (wraz z rurówkami). Jak patrzę na doktora rostratusa jak obczaja skałę to aż przykro że od miesięcy nic na niej nie znalazł...


"When the wife gets preoccupied with other things make your move. Never place a new coral, fish or Berghia in the aquarium while anyone is watching and never reveal how much anything costs"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem również solidny las aiptasi, i u mnie niestety skończyło sięwyciąganiem skały z baniaka, zalewaniem wrzącym RO i szorowaniem skały szczotą... życie całe padło ale innego wyjścia nie było... mimo ze wpuściłem brzydala, 8 wuderwaffe i nawet chelmona... a teraz mam tylko wunderwaffe i swoją czujność... więc jak tylko zobacze sztukę to ja zaklejam ją poprostu klejem do korali... i też po niej śladu nie ma a przynajmniej nie wlewam dziadostwa do wody...

JAcek


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.