Skocz do zawartości
Ben_sage

Od dodania mg spada mg?

Rekomendowane odpowiedzi

Już wiem Tomasz jest dobrym matematykiem więc problem rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz dodac mala ilosc tego MG do np 1l wody z RO i tam zmierz poziom magnezu.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam wstepnie ze mam cholernie niski poziom ca w akwarium i wysokie Kh kolo 14

Edit teraz już zupełnie zglupialem! dodalem do szklanki 250l ro 1ml magnezu i test pokazuje prawie 0,95 czyli kolo 100 ppm? o co chodzi :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc dodaj cacl2 (ballinga) na wapno i kh samo spadnie, tylko powoli. Daj spokój z tymi specyfikami, zacznij stosować ballinga, chyba ze masz mało korali to podmieniaj częściej wodę.

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to chyba bylo w innym watku - faktycznie przed podniesieniem Ca warto doprowadzic Mg do wlasciwego poziomu.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korali mam sporo jak na 160l ale na razie nie mam gotówki na ballinga wiec zostaje opcja podmiany dużej ilosci solanki albo ręczne dozowanie...

Mam wrazenie jakby to grubo odejmowało zamiast dodawało.

Wyżej zrobiłem edita i dalej nie wiem o co chodzi :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to ten specyfik o jakim mysle, to ma on 50g Mg w 1 litrze - czyli w 1 ml ma 50mg. Jak dodales 1ml tego plynu do 250ml RO, to test powinien pokazac 200mg/l - jesli pokazuje 100mg/l to jakby brakowalo polowy - moze sproboj solidnie potrzasnac pojemnikiem i jeszcze raz sprawdz. 1ml dodany do 100ml RO powinien pokazac 500mg/l - czyli gorna granice testu Saliferta.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GroTech - Magnesium Pro Liquid 500ml

Preparat przeznaczony do podwyższenia poziomu magnezu w wodzie, do stosowania bezpośrednio w akwarium.

1 litr preparatu zawiera 50.000 mg magnezu.

Tłoczek wbiłem dosłownie 10 mm i z fioletu woda zrobiła sie niebieska. Testy saliferta mam na kh,mg,ca

Pojemnik przed nabraniem mg zamieszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i OK, powinno byc 200mg/l, ale moze tez dodales troche mniej niz 1ml? Czy odmierzales 1ml tez taka dokladna strzykawka jak do miareczkowania do testu? Przeczytaj mojego posta wyzej, i zrob jeszcze raz test.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nałałem do szklanki 250ml wode ro , i wlałem strzykawka 1ml tego mg i wymieszalem i zrobiłem test.

Wynik podałem czytajac z pierwszej rubryki przenosząc sie na druga w ppm.

Wynik czytalem ze strzykawki na czarnym tloczku od strony igły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy wymieszales dobrze butelke z Mg zanim nabrales ten 1ml? Bo moze Mg sie osadza na dnie :waving


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mozesz reklamowac ten Mg, bo ma 2x za malo magnezu w magnezie :baby - ew powtorz test na wiekszej dawce (np 4ml w 1 litrze), i jak znow wyjdzie 100 zamiast 200 to reklamuj :waving


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem swieża wode 250ml dolałem 2 ml (mocno zabełtałem butelka) magnezu i po paru kroplach woda niebieska pokazuje mi na strzykawce na czarnym tłoczku 0,98 a w ppm to 30mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze policzyłem (a głowy nie dam ... właściwie nic nie dam) to żeby w 160l podnieść magnez o 50 należy wlać coś koło 150ml. To co Ty chciałeś podnieść wlewając 5ml??? Właściwie to w ogóle Twoje zachowanie daleko odbiega od racjonalnego - masę nerwowych ruchów, zero myślenia czy liczenia, zero chęci do przyswajania wiedzy... przeczytaj coś wreszcie o Balingu, kup w POCH-u czy odkup od kogoś mniejszą ilość chlorku i siarczanu magnezu, policz na kalkulatorze jeśli samemu Ci się nie chce i okaże się że:

1. TO DZIAŁA

2. jest tańsze niż syf który właśnie lejesz więc Twoje głupie wymówki o braku kasy czy czegoś tam stracą sens

3. może wreszcie poznasz podstawy, które już dawno powinieneś znać.

PS. Bez urazy. Ja tak z dobrego serca.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupiłem syf i mało wydajny preparat pomogła mi twoja wypowiedz aczkolwiek mogłeś troszke lżej chciałem dobrze a testy kupiłem żeby w końcu to ogarnąć a nie dlatego że padło mi akwarium czy życie.

Nie czuje urazy bo twoja wypowiedz chyba najwięcej tu wniosła.

:waving:clowning

Temat wyczerpany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyczerpany. :waving

Jak napisales, koszta graja swoja role, wiec zamiast gotowych plynow, przestan placic za wode z proszkiem, tylko kup prochy do Ballinga i sam rozmieszaj. Jak kupisz pare kilo to Ci takich "gotowych" plynow wyjdzie kilka wiader... Dodawac, przy braku pomp, mozesz nadal recznie, jak to robisz w tej chwili. Przynajmniej bedziesz wiedzial co dodajesz.

Powodzenia:waving


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś powiedział mam adhd i jestem mało cierpliwy.

Parametry wody to najtrudniejszy etap jaki chce opanować - nie przychodzi to lekko dlatego zostawiłem to z drugiej strony.Wiem że wcześniej czy pózniej będzie to dosyć ważny etap by być w pełni zadowolonym.

Na szczęście nie odczułem konsekwencji igrania z suplemetami.

Być może od przyjaciela z forum dostane coś na próbę i zobaczę jak to działa.

Jedno mnie zniszczyło to że CA jest bardziej wydajne niż to Mg w płynie.

Dając to robiłem po kazdym razie testy nie widząc różnicy ale nie zwróciłem uwagi że inne parametry mogą się rozjechać.

Na najbliższym czasie zaopatrzę się w proszki.

Niepotrzebnie wprowadziłem nutkę samodzielności...

Na razie ca i mg chyba uda mi sie opanować i teraz potrzeba paru-kilkunastu dni żeby parametry wyszły na prostą - pewnie uratowało mnie to że mam proste korale ale po 2 acroporkach nic nie widać po reszcie zmian też nie dostrzegłem.

Nabiłem kilkanaście strzykawek mg i bedą dodawane 2szt/dzień.Przy tej zawartości myślę że będzie to dosyć spokojny etap by dochodzić do perfekcji...

Pozdro :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Hej...podalem Ci wczesniej strone,tam jest kalkulator albo obliczanie recznie,jak lubisz sie bawic...kalkulator jest w jezyku niemieckim i latwo Ci obliczy ile gram czego potrzebujesz by podniesc to czy owo...jezeli masz akwarium 160l i Mg 1100 a chcesz miec 1300 to wsypujesz to do wody i rozkladasz dawkowanie na 10 dni...242,56g Magnesiumchlorid Hexahydrat (MgCl2 x 6H2O)

30,39g Magnesiumsulfat Heptahydrat (MgSO4 x 7H2O)...wez poprawke ze w akwarium jest pewnie mniej wody...uzyj kalkulatora...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.