Skocz do zawartości
Sebastiuan

Amblygobius phalaena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Szukałem w googlach i znalazłem opis jak rozpoznać kiedy Amblygobius phalaena się rozmnaża, ponieważ w zeszłym tygodniu zaobserwowałem u jednej bardzo duży brzuch plus terytorium oznaczone brakiem ryb po stronie ich groty, a dokładnie juz opiszę...

Kupiłem erybce 2 Amblygobius phalaena małe, aż dorosły... nie wystarczały mi jednak do przekopywania piasku, więc kupiłem w styczniu dwie dodatkowo małe Amblygobius phalaena, i jak się okazało dobrała się jedna para... u mają w akwarium 4 groty gdzie pilnuja sobie terytorium i pływają w większości czasu razem... w tamtym tygodniu zaobserwowałem spustoszenie po prawej stornie akwarium i pilnowanie groty plus u mniejszej mega wielki brzuch, który po paru dniach zmalał, wczoraj znowu zauważyłem co raz to większy brzuch, pilnowanie terytorium, samice rozpoznaje po jednej kropce na ogonie, asamiec ma ich kilka i jest większy od samicy..

Pytanie teraz jak dochować małych??:waving

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że dostanę Złotą Łopatę :D ale odkopię.

Ponieważ mamy sytuację jaką mamy, na import ryb może przyjdzie dłuuuugo czekać... dlatego rozszerzam to stare pytanie na ogół morskiej ichtiofauny. Czy mamy akwarystów rozmnażających morskie ryby z sukcesami? - z tego co wiem, w niewoli mnożą się błazenki i pterapogony, coś gdzieś mi mignęło o innych apogonowatych i gobiodonach, pokolce zaś mają rozród zależny od faz księżyca w specjalnych basenach.... :D ale to informacje szczątkowe i sprzed kilku lat, mogło się coś zmienić.

Żeby nie było. Mam pełną obsadę i jestem z niej zadowolona, nie planuję teraz ani w dającej się przewidzieć przyszłości kupowania ryb. Jestem tylko ciekawa, jak - i czy w ogóle - się ma "rynek F-jedynek" morskich w Polsce (dla ścisłości F1 = ryba pochodząca od dzikich rodziców z odłowu, urodzona i wychowana w akwarium). ((Bo słodkowodnych ma się całkiem dobrze, właśnie u hodowców-amatorów biotopów.))

Edytowane przez 12dot12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie wczoraj złożyła samica ikre a teraz samiec jej pilnuje jest jej bardzo dużo setki jaj. Zobaczymy co z tego wyniknie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuj hodowle wrotka i hodowle nauplii artemii plus oddzielny baniak na larwy jesli chcesz probowac cos odchowac ;) 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.