Skocz do zawartości
Mr_Garden

450L morskiego klimatu... :)

Rekomendowane odpowiedzi

Wiedziałem, że ktoś odkopie ten temat..., coś tam się pozmieniało niebawem coś wkleję ;)

EDIT:

Jesteś nie lepszy od sierpnia sahara w temacie ;)

Edytowane przez Mr_Garden (wyświetl historię edycji)

Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś mała aktualizacja? Właśnie powoli zabieram się za baniak podobnych rozmiarów co Twój i jestem ciekaw przyrostów korali.


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Postanowiłem zrobić kolejną odsłonę swojego baniaka (chociaż za bardzo nie ma jeszcze czego), ponieważ wiele osób pewnie myśli, że już go dawno zlikwidowałem :) a tu niespodzianka jeszcze stoi, z naciskiem na jeszcze, to co przeżył ten zbiornik to nie jednego wprawiłoby w osłupienie zwłaszcza przy SPSach :) Tak w skrócie, przez prawie rok zbiornik wegetował, nie miałem czasu pilnować parametrów robić podmian itp. żył swoim życiem, niekiedy nie byłem wstanie na czas dolać wody do dolewki... także możecie sobie wyobrazić jaka była huśtawka parametrów... o dziwo większość korali przeżyła spadki CA do 290 ppm i PO4 ok 1mg/ L. Jakieś 2-3 miesiące temu unormowało mi się z pracą i mogłem nieco więcej chwil poświęcić akwarium, wyprowadziłem parametry na w miarę prostą (jeszcze są wstrętne brązy) i można powiedzieć, że baniak żyje od 3 miesięcy tj. widać przyrosty i powoli kolory... wstyd się przyznawać, ale tak było... długa długa wegetacja i wreszcie się zebrałem....

Zdjęcia robione na szybko zwykłą "małpką" także z góry przepraszam za jakość...

aktualizacja danych:

Akwarium OW 450L (115x60x65) + sump 150L łącznie 600L w systemie

Oświetlenie obecnie 8x54W

Pompa obiegowa NJ 3000

Odpieniacz jeszcze DIY BK200 zrobiony przez DarkaB30

Cyrkulacja 1x Tunze 6500L , JVP 5000L, 1x Aquael 10.000L (obecnie poszła do serwisu) ale zastanawiam się nad jakimś falownikiem

ok 40kg skały, patyki i ryby :)

post-10676-0-44913700-1372276706_thumb.jpg

post-10676-0-48740500-1372276718_thumb.jpg

post-10676-0-22168000-1372276763_thumb.jpg

post-10676-0-02844200-1372276773_thumb.jpg


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dramatyzować, akwarium pomimo wszystkich trudności , o których pisałeś wygląda bardzo dobrze. Może według Ciebie jest inaczej ale według mnie patrząc na zdjęcia z maja zeszłego roku i te wczorajsze widzę dużą transformacje. Była pustynia a zaczynasz mieć fajny lasek :clap: .

Mógłbyś powiedzieć jak spisuję się pompa NJ3000 ? Na jaką wysokość musi pompować u Ciebie wodę ? Zastanawiam się nad kupnem jej do siebie tylko nie wiem czy nie będzie za słaba (432l i 150cm wysokości )

Edytowane przez felek99 (wyświetl historię edycji)

Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wyczyściłeś szybki :)

Ciekawie rozwiązałeś powrót :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , fajnie że się podoba :)

Felek99 pompa nawet daje radę, ale jakoś super wydajna nie jest, myślę, że na taki litraż powinna być NJ4500 , u mnie pompuje na ok 135cm w górę strumień na wylocie jest powiedzmy średni, z czasem ją wymienię na coś wydajniejszego.


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaki sie ma komin - tzn jaki długi grzebień. Ja małego komina nie mam, a przy NJ 4500 musiałem wyłamać co drugi ząbek w grzebieniu bo mi przelewało ponad grzebieniem. I teraz za kolorowo nie mam


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.