Skocz do zawartości
Mr_Garden

450L morskiego klimatu... :)

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne drzewko skalne i baniaczek również :thumbsup:


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa super , lewa strona mistrzostwo , teraz tylko trzeba cierpliwości .


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy go tak chwalicie, powrzucał kamienie do akwa i od razu zachwyt, niech się chłopak postara i jak zarośnie to koralami to wtedy będzie się nad czym rozpisywać :harhar: :harhar: :harhar:

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki :) korale na spokojnie ... doda się myślę, że wtedy nabierze to kształtów :thumbup: Fotki jeszcze "kaliczne" robię tym aparatem tzn. akurat tego akwa... nie wiem co jest ale muszę jeszcze w ustawianiach pogrzebać...


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 24

Mały up date... w zasadzie jak to śpiewaliśmy na zlocie "... nic się nie dzieje.." :thumbsup:

może poza tym, że:

1. Doszedł borsuk

2. Euphylia

3. Posypała się pompa Aquela 10 000L/h zastąpiłem ja Tunze 6000L/h i powiem szczerze dmucha zdecydowanie lepiej od Aquela pomimo, że ma teoretycznie mniejszy przepływ...

4. Glony w odwrocie

5. Zmieniło się ustawienie skały

parametry na dziś:

Ca 480

Mg 1500

Kh 9

Ph- 8.0

No3- 4

Po4- 0,02

za dwa tyg. wstawię pierwsze SPS

a tak sobie to wygląda na dzień dzisiejszy...

img8997x.jpg

img9003z.jpg

img9005f.jpg

img8985r.jpg

img8994y.jpg

img9007b.jpg

img9068uj.jpg

a tu mała niespodzianka na szybach :) okazało się, że mam meduzy jak wyczytałem przeżyją tylko do pewnego stadium larwnego, a później skończą w pompach cyrkulacyjnych... szkoda fajnie wyglądają :)

img8986fa.jpg

img8932b.jpg

Mój ulubieniec, który jest od samego początku mojej przygody... spojrzał na temperaturę i chyba się trochę wystraszył :)

img8975d.jpg


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ca i Mg troszkę wysokie, ale pewnie z czasem się ustabilizują :thumbup:

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomiooo CA tak jak mówisz samo zejdzie (aczkolwiek sam się dziwie, że jest tak wysokie przy soli RC) a Mg sam podbiłem żeby glony wygonić :thumbup:


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony nie lubią wysokiego MG i KH u mnie to podziałało miałem je wszędzie... :wallbash:


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kilka razy przewijał się temat podwyższania MG przy walce z glonami. Możesz coś napisać o tym? Czego użyłeś do podwyższenia, w jakim tempie i do jakiej wartości? Ciekaw też jestem jak długo utrzymywaleś ten podwyższony poziom, zanim dało się zaobserwować zmiany w "obsadzie" glonu?


--

300L kostka + sump

8188_8427.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garden - przeszukalem juz wiele tematow na temat tych statecznikow i nie znalazlem nigdzie info ze musza dzialac na krotkich polaczeniach. W data sheet czegos takiego tez nie ma:

http://datasheets.emcc-europe.com/datasheets/download.php/EMCC%20%28PRISMA%29%20Lamps%20%26%20Gear%20Europe%20Publication/Lighting%20Electronics/Fluorescent/Fluorescent%20electronic/HF-Performer%20II%20%28flat%29%20for%20TL5%20lamps.pdf

Jestes pewien ze wszystkie przewody dlugie byly ok i nie bylo tam jakiejs przerwy ? Bo strasznie to dziwne ze nie chca dzialac. Prad to prad - strata w przewodach na rezystancji nie powinna miec znaczenia. Jest IMHO pomijalna. Ewentualnie wchodzi w gre indukcyjnosc. Stateczniki maja zabezpieczenia przed blednym polaczeniem. Moze zrobiles jakis blad w sztuce ? :p

P.s Dla jasnosci chodzi mi o ten konkretny statecznik - przy innych na schematach wyraznie jest zaznaczone ktore kable musza byc krotkie i ile max moga miec dlugosci.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djender ano przewijał, przewijał i postanowiłem to przetestować u siebie, do podwyższania użyłem magnez z Kenta ok 1L podniosłem mg na 1600 w ciągu 5 dni i trzymam go do dziś na 1500, w zasadzie sam się trzyma bo nic nie leję, niech sobie teraz sam spada :)Jak dodam korale to pewnie momentalnie spadnie, plusy tego są takie, że wszystkie zielenice jakie miały poszły w pieruny :thumbup: w ciągu zaledwie tygodnia... trzyma się jedynie pył na szybach, troszkę dino na skale oraz schodzące bardzo mozolnie cyjano z piasku.

VDR jestem pewny w 100% też się mocno wkurzyłem bo sobie rozplanowałem wszytko na dole, o pomyłce z mojej strony nie ma mowy bo podłączyłem już dziesiątkich takich stateczników, ale zawsze łączyłem na oryginalnych kablach... na statecznikach miałem max. 1,5 m czyli tyle co oryginalny, a ja chciałem dać 2x blisko 2m... spróbuj sobie podłączyć 1 spróbuj swój podłączyć na długich kablach, jak nie masz oznaczenia na nim o krótkich przewodach to powinno być ok...


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy projektowanie stależa z drewna nie jest trudniejszym wyzwaniem niż metalowego :)


Akwarium: 320x70x70+ sump niestety słodkie przymierzam się do morskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już niebawem będzie aktualizacja :) póki co wygrałem z cyjano (obeszło się bez chemiclean'a)... dojdzie tez trochę szczepek to porobię foty ;) Zrobienie stelaża z drewna wbrew pozorom nie jest wcale trudne ;)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja dziś mija 66 dzień od założenie zbiornika, jak widać miejscami jeszcze się trzymają glony zielone, od ostatniej aktualizacji sporo się wydarzyło, między innymi doszli nowi mieszkańcy,odpuściła plaga cyjano na piasku, dino na skałach ale przyszły inne problemy... Akwarium zasoliłem na "ubogiej soli" Reef Crystals aby uniknąć na starcie wysypu glonów, po dodaniu sporej ilości korali do zbiornika z dnia na dzień drastycznie rozjechały się parametry, a co za tym idzie straciłem sporo koralowców... niestety morszczyzna nie wybacza błędów... koralowce które przetrwały powoli (mam nadzieję) dochodzą do siebie, co ciekawe niby najtrudniejsze SPS czyli u mnie 2 acropory mają się świetnie i pięknie polipują mając w nosie to zachwianie parametrów ;) Wyprostowałem zbiornik w ciągu 2 tyg. serią 4 podmian na"lepszej/mocniejszej" soli, od tygodnia leję ballinga, a wygląda to sobie wszystko tak:

mg9884.jpg

mg9889.jpg

mg9894.jpg

mg9895.jpg

jeżowiec śmieciarz :)

mg9899.jpg

mg9900.jpg

mg9907.jpg


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

fajny baniaczek

fajne ułożenie skały

tylko dlaczego powrót wody zaraz przy kominie tego nie rozumiem :question: woda z sumpa praktycznie wraca do sumpa

tak to :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem tego samego zdania co @inmar,większość zbiorników ma wylot przy kominie,reszta zależy od ustawienia pozostałych pomp


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

ok tylko pytam :huh:

bo dla mnie to do dziś dziwne przy powrocie dawać spływ ale to moje zdanie :huh::question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W słodkim,gdzie nie ma cyrkulacji zawsze wlot i wylot miałem po przeciwnych końcach.Raz tylko było razem jak miałem kubełek fluvala,wlot i wylot miał połączony na stałe taką złączką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AnT dokładnie jak chłopaki piszą wylot wody jest na tyle silny, że raczej nie ma szans na zaciągnięcie jej do komina, zresztą to i tak jest "chwilowe" docelowo będzie pociągnięta rura na tylnej ścianie i od niej pójdą 3-4 trójniki skierowane na szybę i skały , fajnie że się podoba :thumbup:


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

ok tak jak pisałem wcześniej tylko zapytałem :whistle:

i tak dalej to dziwne

po pierwsze primo - komin ma zaciągać syf z akwa a tak to bierze max 50/50 (powrót,akwa)

ale to moje zdanie i na pewno niema to nic wspólnego z cyrkulacją jak Inmar pisze bo tak ma większość na forum :)

(np.powrót przy kominie 5cm od grzebienia )

u tych morszczaków co ja byłem i widziałem baniaki powrót był zawsze z drugiej strony baniaka

jak się pytałem czemu tak a nie jak większość to ..... - no i to na tyle :)

Garden to już już to na kom. tłumaczyłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo :) aranżacja akwa zmieniła się o 180 stopni, zmieniłem światło na 2x250W i 4x 54W T5 na chwilę obecną trwa "zalesianie" :) niebawem wrzucę aktualizację ;P


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.