Skocz do zawartości
rpp

Ceny szkła - aż tak w górę?

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach pierwszej przymiarki do mojego baniaka zrobiłem wycenę szkła tak trochę ponad rok temu.

Niestety z przyczyn różnych projekt się mocno opóźnił i dopiero teraz mogę sobie pozwolić na dalsze zakupy.

Baniak z 12mm szkła (115x66x56/wys/). Szkło grubsze bo nie chcę wzmocnień poprzecznych a przednia szyba nie może się uginać ze względu na wpasowanie tego w dziurę w ścianie i danie ramki dookoła). Dwa długie boki i jeden krótki z Optiwhite. Do tego komin z 3 otworami.

No i spotkała mnie przykra niespodzianka. W zeszłym roku najkorzystniejszą wycenę dostałem z AM. W związku z tym, że mają dobrą opinię jeśli chodzi o produkcję akwariów zdecydowany byłem na ich wyrób. Jednak dzisiaj dostałem wycenę wyższą o równe 50% (1200->1800)!! Czy po prostu AM tak podniosło ceny czy też przez ten rok cena szkła tak mocno poszła do góry?

A jeśli nie AM to gdzie polecalibyście zamówić taki baniak (zdecydowanie Warszawa lub bardzo bliskie okolice ze względu na koszty transportu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu:

http://www.oceanus.net.pl/

lub tu:

http://sklep.roslinyakwariowe.pl/kalkulator-akwarium.php?length=115&depth=66&height=56&tchikness=12mm&x=72&y=20

Ale ceny będą podobne zapewne.

Tofik, ale tego pociągiem do Wa-wy nie przywieziesz:bump1


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#328796 Włodzimierz :

Tofik, ale tego pociągiem do Wa-wy nie przywieziesz:bump1

Mogę zabrać jak będę wracał z Białegostoku

tylko transport może być droższy niż akwarium :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#328800 Tofik :

Darek Ty pazerna bestio.... :clowning

Nie miałem na myśli kasy :D

Do Białegostoku jeżdżę z żoną,

więc albo akwarium albo ona... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:clowning

To poproszę DIY royala w wersji 200 z pompą. Masz 7 dni a potem żona się dowie - muahahahhahaha :D

Screen już jest więc kasowanie posta nic Ci nie da :D

Aha no i co do uginania przecież ono nie wygnie Ci się 5cm tylko 5mm co na 2 bokach daje kilka znikomych mm

Poza tym można dać podwójne dno co zwiększy płaszczyznę dla kleju. A samo miejsce pod akwarium zrobisz tak, że 1 dolna cześć akwa się tam zamaskuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tofik - dzięki ale nie znam opinii o Twoich wyrobach i bez urazy ale wolę coś sprawdzonego.

Dodatkowo stwierdzenie "transport da się załatwić" mnie odrzuca bo już kiedyś tak kupowałem szafkę pod akwarium. Dobrze, że cena była potwierdzona bo później człowiek sam się przyznał, że nie miał pojęcia ile kosztuje transport i w sumie wyszło mu, że na robocie za wiele to nie zarobił.

1200zł za 10mm to za 150zł więcej mam w AM i odbiorę osobiście w Warszawie albo zapłacę max. 50zł za transport z wniesieniem do domu. No i grzebień + otwory są w tej cenie (nie wiem jak u Ciebie).

@Włodzimierz - roslinyakwariowe zawsze mieli wycenę z kosmosu. U nich wychodzi z otworami prawie 2500 a do tego jeszcze transport prawie 200zł.

Ten drugi sklep to Włocławek więc znowu dochodzi transport :-(

Ale skoro twierdzicie, że cena jest w miarę ok to chyba zdecyduję sie na AM. Szkoda tylko 6 stów które można było inaczej zagospodarować :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50% w gore? A o ile wzrosl popyt?

Na przestrzeni ostatniego roku zainteresowanie morszczyzna poszybowalo w niebo, a sklejenie akwarium to nie szklenie obrazkow dostepne u kazdego szklarza, wiec chyba stad taka reakcja rynku


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rpp w końcu trzeba się rozdziewiczyć i zaryzykować - Darek nie narzekał, chociaż jego konikarium do klejenia to było masakryczne wyzwanie :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak transport z Lublina Cie nie przerasta to mam dobrego szklarza, który ponad rok temu policzył mi za akwarium 180 l + sump 700 zł mniej niż AM.

zadzwoń sobie i się dowiedz co i jak ABC zakład szklarski ul Popiełuszki 31.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek - dokładnie tego się obawiam. Nie tyle szkło czy robocizna poszły tak w górę tylko zwiększył się popyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rpp, mimo wszystko zadzwoń do Włocławka. Oni wożą akwaria do Acropory więc i może Tobie podrzucą.

P.S.

A Tofik klei ładne kostki. Kilkadziesiąt osób widziało w Milówce zbioniczek przez niego sklejony.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Ja mam u siebie też zbiornik wykonany przez Tofika

stoi obok akwarium innej znanej firmy i róznicy nie widać, więc moge śmiało polecić

Następny zbiornik też zamówię u Tofika,

negocjacje już trwają :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trochę zmienia moje podejście :-)

Będę musiał w takim razie mocno przemyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#328824 rpp :

No to trochę zmienia moje podejście :-)

Będę musiał w takim razie mocno przemyśleć.

tel do mnie masz jak coś

zawsze możesz podjechać i zobaczyć :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również widziałem akwarium Tofika, które sam skleił u siebie....

super wygląda - o niebo ładniej niż moje klejone niby u najlepszego szklarza w białym...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik a kleisz też narożne? :D ,jak tak prosiłbym o wycene moze być na PW , akwa narozne ramiona 110-115cm. wys. 60-65cm. przednia opti, reszta float , w tylnym rogu komin z 3 otworami .Sorry Panowie za offa w tym topicu :clowning .Zdravim :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak robię szkła na zamówienie.

Wszyscy którzy wysłali mi PW w sprawie wyceny dostaną odpowiedź dziś w przeciągu 2-3h bo jestem trochę zalatany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ceny bez wpływu też nie pozostały podwyżki prądu, paliwa, vatu i poszło wszystko w górę


odpieniacz i dolwajka już jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra - o Tofiku wypowiedziało się trochę osób (wszyscy pozytywnie :-) więc na plus) ale czy ktoś z Was miał do czynienia z firmą Oceanus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik :clowning oby tak dalej


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam akwa Tofika widziałem i jest wykonane wzorowo :kapelusz Ja stawiam bardzo podobny litraż i wycenę jaką dostałem to 800zł szyba front i bok OW, ale myślę nad floatem (OW jest miękkim szkłem i podatnym na zarysowania co w morszczyźnie jest częste...) Z tym, że firma jest z Łodzi, mają 20lat doświadczenia jak coś to pisz na priv :clowning


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Oceanusa jak napisałem na priv. 7 zbiorników mi skleili. W sumie ~1800 l. pojemności. Ostatni 1000 l. kleili u mnie w domu na dwa razy. Profesjonaliści. Czysto i dokładnie. Terminowo, co nie wszędzie jest oczywiste. Szlif maszynowy polerowany.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rpp, wycena poszła na Pw.

Myślę, że atrakcyjna.

Tym przepraszam jeżeli komuś nie odpisałem proszę się przypomnieć i odpiszę bo w ciagu kilku h dostałem tyle pw że się zaczynam gubić! :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pochwalę Tofika za szkło ze zlotu- specjalnie macane na krawędziach czy równo, klej ładnie położony. Sam się zastanawiam na nowym szkłem i nie wiem czy nie u niego.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.