Skocz do zawartości
Ben_sage

-Nasze baniaki i światlo w nim-

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie i tak samo jak niżej :)

Baniak

Światło

Opis

Zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od siebie

Wymiary baniaka 100x40x40

Lampa/y firmy: Glo

Parametry lampy: 2 belki 4x39w T5 (ati actinic,blue plus,sylvania 10000k,ati 15000k)

Komentarz: Nie podoba mi się brak reflexów, tandetny czarny szpecący stojak na szybę-(już go brak szyny wsadzony odwrotnie i wygląda dużo bardziej estetycznie)

Ilość światła wystarczająca by mieć spsy.

dsc7580.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kris_rok_02.jpg

Baniak: 122x72x57 h

Lampa firmy: Ati Powermodul

Parametry: 8 x 54 W (niebieska, różowa, niebieska, biała, różowa, niebieska, biała, niebieska)

Komentarz: do szerokości 72 cm przydała by się lampa z 10 belkami - po powieszeniu na środku korale przy froncie rosną do tyłu - co do ilości światła pozwala już raczej na każdego sps-a - barwa piękna - brak refleksów - mętniejsza woda niż przy hqi czy ledach


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary baniaka 100x50x50

BP 110W -80% 21000K

BP 160W -60% 21000K

Przy tym oświetleniu SPS rosną elegancko nie wiem jak by to było przy HQI i T5 ale ja wsadziłem pierwsze szczepki jak baniak miał 2 miesiące i stwierdzam znaczne przyrosty po kolejnych dwóch miesiącach

1204-1204-0126_4.jpg

jeden panel wystarczy na max 60-70cm długości baniaka według mnie

Światło w baniaku ok tylko szkoda że jest ono jeszcze w całym pokoju :)

1204-2100k.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baniak 130x80x50 lampa Blau 8x54 + 2x54 T5 świetlówki AM białe 50% niebieska 50%

stan na 10.2010 obecnie restart

Zdjęcie mega fleja brudna szyba i czyścik :) ale innego nie mam .

To ostanie zdjęcie...akwa.jpg

pozdrawiam Janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baniak 100x50x50 kolegi Svenio

2x belka glo 2x 15000k white i 1xactinic 1xblue plus 4x39w

Tylko i wyłącznie dobre światło pod miękkie co do opinii zamieściłem ją w moim akwarium w 2gim poście.

Troszkę ciemniej wyszło niż w rzeczywistości jest.

poprawion2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiar akwarium - 120x45x60h

Swiatlo - Orginalna w zestawie fluval Vicenza belka oswitleniowa 2x39. Wbudowany zegar sterujacy, statecznik elektroniczny

Swietlowki - przod Giesemann Powerhrome Aquapink tyl Giesman Powerhrome Actynic+

Komantarz- Dla korali niefotosyntezujacych tak mala ilosc swiatla jest obojetna. Ale o dziwo Fungia i Euphila calkiem fajnie daja rade mimo tak skapego swiatla i wysokosci 60cm. Dla mojego oka super. Z przodu aquapink ktora okazala sie rewelacja w porownaniu z KZ Fiji Purple. Doskonale wyciaga kolory takie jak czerwony, zolty pomarancz a nie wypala sie po 3 miesiacach. Natomiast z tylu swieci Aqctinic+. Mieszanka 60:40 swiatla niebieskiego i aktynicznego ktore doskonale podbija takie kolory jak zielony, niebieski, fioletowy.

p1020415p.jpg

Ben_Sage

Te uchwyty bez problemu mozna zdjac i porzec belke na samych metaowych regulacjach. Zajrzyj do tematu Strugasowa solniczka. Estetycznie bedzie o niebo lepiej.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.