Skocz do zawartości
radek911PL

Kostka 80cm x 80 cm x 70 cm - pytanie techniczne?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zwracam się z prośbą o poradę do osób które mają doświadczenie w klejeniu akwariów. Otóż w dniu dzisiejszym drogą kupna :), nabyłem kosteczkę o wymiarach 80cm x 80 cm x 70 cm wysokie wykonane z szyby 10mm. Akwarium ma wklejone jedynie wzmocnienia wzdłużne na dwóch przeciwległych szybach. Ponieważ akwarium to nie posiada żadnych otworów na spływ pomyślałem, że aby zaoszczędzić miejsce w baniaku zrobię komin zewnętrzny o szerokości 40 cm na tylnej szybie pośrodku. Zastanawiam się jakie wtedy dać wzmocnienia? czy doklejać wzdłużne na wszystkie szyby. Jakie dokleić wzmocnienie na ścianie na której będzie komin, skoro będzie ona miała wycięcie na spływ? czy dokładać wzmocnienia poprzeczne??

Pozdrawiam

Radek

PS

jutro postaram się wkleić fotki mojej kosteczki :).


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem forum i też ciekawi mnie ta kwestia ale tu nic nie znalazłem.

Musisz spytać na reefcentral na googlu masz tłumacza w razie problemów z językiem.

Czym chcesz doświetlić baniak ?400w hqi? i co chcesz w nim mieć.

dawaj fotki ciekawi mnie to jak wygląda wymiar kozacki ale 70 bym się bał trochę.

Ps też będę otwierać kostkę ale przeglądając zagraniczne projekty cube tank powiem ci ze dużo osób robi na środku tylnej szyby taka deltę a zewnętrzny komin sporo rzadziej nie wiem co powodem tego jest.

Musisz mieć długą rękę w razie co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium wylądują moje korale Niefoto więc światełko będzie niewielkie. Opcje są dwie. Albo 3 świetlówki Led 60cm z eRybki, dwie aktyniki i jedna biała, lub opcja druga 4 żarówki LED 12W o ile pamiętam.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan nie jest takie wielkie, jedynie 70 litrów więcej niż obecnie. A z karmieniem jakoś dam radę :)


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże ?? Nie ma wśród nas szklarza który doradzi :)


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.