Skocz do zawartości
MateuszD

Koralia nano vs Tunze 6015

Rekomendowane odpowiedzi

Wg sklepow pompki maja pobobna wydajnosc i moc, przy czym Tunze przy wiekszej wydajnosc jest nawet minimalnie tansze (porownuje ofc do Koralii 1600) - czy ich faktyczna wydajnosc jest zblizona?

Ktora jest mniejsza i latwieksza do ustawienia? Wydaje mi sie ze Koralia, bo patent tunze na mocowanie czasami nie pozwala na calkiem dowolny kierunek dmuchania ze wzgledu na sztywnosc kabla.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak bylem w jednym z warszawskich sklepow klient przyniósl koralie nano z ulamanym patyczkiem co laczy pompe z magnesen,strasznie to delikatne polaczenie,ja bym bral Tunze.Tunze nano na 230v wcale nie maja tak bardzo sztywnego kabla,w przeciwienstwie do tych sterowalnych.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, bierz Tunze, albo rozważ Aqua Ela.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie koralie nano 900 i 1600 i obie powodując rezonans bardzo buczą, w nocy ciężko to znieść. Czasem są głośniejsze, czasem cichsze, ale ogólnie nie polecam, nie mogę powiedzieć, że ich po prostu nie słychać.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam koralie nano 900 i tunze 6025(wiem wiem nie do końca o nich tu mowa)

Jeśli w korali nano 1600 jest takie samo przyłącze pompki do magnesu jak w tej 900 - to ten kto to złamał musiał być naprawdę zdolny - to fioletowe przyłącze jest z bardzo dobrej jakości plastiku - plastik jest sztywny a jednocześnie hmmm.. (trudno wytłumaczyć :clowning )

moja 900 - (przypięta co prawda do panelu (z pienionego PCV) nic a nic nie buczy - jest nie słyszalna. Jej mocowanie i znacznie elastyczniejszy niż mojej tunze kabel zapewnia to że tam gdzie ją ustawię tam dmucha, ruszając kablem nie da się jej przestawić - w przeciwieństwie do tunze 6025 gdzie przestawić ja sztywnym kablem - naprawdę łatwo.

ile osób tyle opinii - mi zdecydowanie odpowiadają koralie nano - i to je polecam :(


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, szczerze mowiac to obawialem sie ze opinie beda za obiema pompkami :clowning Sztywnosc kabli chyba bede musial organoleptycznie sprawdzic, bo faktycznie tez mi sie zdazalo przestawic Tunze przypadkowo ruszajac kablem, choc moje pompki byly juz troche leciwe, a z czasem plastik kabla sztywnieje i chyba nie ma na to rady.

Jakby jeszcze ten maly Aquael mial regulacje przeplywu to byloby chyba idealnie, ale w tym zakresie wydajnosci to sie chyba po prostu nie oplaca producentom.

Koralia wg opisu jest troche mniejsza, niby niecale 1.5cm w srednicy, ale zawsze to cos, w malym akwa zawsze mniej miejsca zajma.

@MateuszD, obiema :(

/edit/ poprawilem, ale troche jestem nieprzekonany, w necie mozna znalezc rozne wersje, lacznie z tym ze i forma 'oboma' pasuje do rzeczonikow rodzaju zenskiego

@MateuszD, i masz też rację :( choć od XIXw przyjęło się że np. "oboma" obsługuje rodzaj męski i nijaki. choć w r. żeńskim jest dupuszczalna. A "dedykowana" dla rodzaju żeńskiego jest forma "obiema".


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquael z regulacją wydajności fajnie dmucha ale są to pompki o wydajności 10000 l/h(tak podaje producent), osobiście nie polecam. Problem jest z regulowanym zasilaczem tej pompki,dość mocno się nagrzewa i się wyłącza(zabezpieczenie termiczne)aby wystartowała trzeba wyłączyć z sieci na jakieś 10 min.Jeśli zasilacze będą w szafce lub przyjdzie upalne lato ,a Ty w pracy będziesz to pompa stanie na kilka godzin i katastrofa może być w akwa.

Tunze mam od ponad trzech lat, pracuje non stop bez awarii. Kabel może trochę stwardniał ale nieznacznie i w niczym to nie przeszkadza. Po za tym nie ma chyba żadnego urządzenia do naszych potrzeb w których by zastosowano nie sztywniejący przewód zasilający w wodzie słonej.

Tunze--- polecam

Aquael-- nie bardzo(ładne wykonanie, dobre tworzywo,skopane zasilanie,chyba że na 230V)

Koralii--nie używałem,wiem że mają dosyć cienkie ośki ceramiczne i długie(można łatwo złamać podczas czyszczenia)


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te nowe Koralie sa chyba w ogole bez osiek, wiec ten problem odpada - choc przez 2.5 roku stalowe oski w Tunze nie zaczely nawet rdewiec, wiec da sie bez ceramiki czy tytanu :clowning


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ja jestem zwolennikiem Tunze...dobra stara firma,pompy nieslyszalne,mozna ladnie powycinac co drugi zabek oraz ta plastikowa oslone przed wirnikiem...maja tez wady,gdyz wszystko ma wady.Pierwsze tunze mialy problemy z uchwytami,ktore sie lamaly...teraz nowy uchwyt od ponad roku nie lamie sie...wada tez jest mocowanie dwoch czesci koszyka...czasami ciezko to pod woda zlozyc,ale nie ma to znaczenia...raz zrobisz i nie manipulujac ,bedziesz sie cieszyl dobra pompa...Korali nie znam,widzialem tylko...co do ceramicznych osiek to rzeczywiscie maja tendencje do lamania sie...dla mnie nigdy to nie bylo problemem...polamalem wszystkie oski w marea i w pompie wczesniejszego odpieniacza...dzialaja bezproblemowo ,nawet zlamane,wiec nawet nie odeslalem do sklepu by wymienili...Marea na zlamanej osce chodzi w sumpie i jest nieslyszalna...choc do sumpa staram sie znalezc jakies pompy o duzym wykopie i waskiem strumieniu,fajnie jeszcze jakby zmienialy kierunek...Ja polecam Tunze...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg: Tunze znam z doswiadczenia, i wydaje mi sie ze maja dosc skoncentrowany strumien - kiedys testowo wlozylem do akwa JVP o podobnej wydajnosci do Tunze i mialem wrazenie ze jej strumien byl duzo bardziej 'rozlozysty' - i z pewnoscia nie docieral tak daleko jak z Tunze. A wlasnie co do tej wlasciwosci to czytalem ze Koralia ma szerszy strumien od Tunze, co dla mnie byloby zaleta, bo akwa bedzie raczej kostka, i to niewielka (ok 70l netto +panel)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam tylko korali, nano, 1 i 2 (nowa) i sa SUPER ciche. Zbiornik mam kolo glowy doslownie i NAPRAWDE nic nie slychac.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam aquaela małego 2600 ale jak na mój gust to prawdziwa rewelacja. W nocy w sypialni u dzieciaków nie słuchać jej w ogóle i to nie po kilku dniach a po włączeniu nowej z pudła ;-) strumień bardzo przyzwoity, a mocowanie naprawdę solidne! grzać też za bardzo wody nie grzeje... co prawda zima teraz jest ale... nie wyczuwam ciepła jak ją dotykam! słyszałem jak działa sunsun 102 i powiem, że to wiertarka udarowa w porównaniu do aquaela i słyszałem nie jedną, a 3 sztuki losowo otwarte nowe z pudła.... co prawda widziałem też terkoczącą (nową) koralię-1 co mnie bardzo do niej zraziło... i właśnie dlatego nabyłem koralię nano za kilka dni przyjdzie i zobaczymy jak wypada przy aquaelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to decyzję podejmę chyba jak zobaczę na żywo obie pompy i porównam je, bo parametry mają generalnie bardzo zbliżone, cena też jest w zasadzie taka sama :waving


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.