Skocz do zawartości
dziuso27

Chemi-pure a wartosci wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...chcialem skorzystac z waszych doswiadczen z chemi pur i spytac po ilu dniach od wlozenia chemi-pur zaczely wam sie wartosci wody zmieniac.chodzi o to ze mam problem z NO3 i chcialem tego absorbera sprobowac.umiescilem go w akwa 3 dni temu.wlasnie zrobilem testy.i co sie okazuje nie wiele sie zmienilo:

Przed chemi pur bylo:

-NO2 0,5

-NO3 50

-PO4 0

-pH 8,5

Teraz czyli po 3 dniach z chemi pur:

-NO2 0,5

-NO3 50

-PO4 0,5

-pH 8,0 z tego co czytalem to wszystkim spada o 0,5...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się nie zmieniło po miesiącu więc wylądował w pojemniku z powrotem.Jedyny plus to czysta woda była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dziala na zasadzie wymiany jonow-dokladnie tak jak chemi-pur.na tej stronce proponuja dodatkowo wegiel,a czy chemi pur to czasem nie wegiel z zywica?najbardziej zastanawia mnie jednak to PO4 bylo zawsze 0,0-0,1 a teraz 0,5.co jest grane?


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 miechy stosowania ,żadnego efektu jeśli chodzi o parametry wody no3-po4 ,oj a glony w refugium musiałem wyrzucić bo się zaczęły rozpuszczać i oczywiście kolor granulek się zmienił na beżowy ,jak to miało ładnie działać i działa do :clowning


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#331370 akvarius :

3 miechy stosowania ,żadnego efektu jeśli chodzi o parametry wody no3-po4 ,oj a glony w refugium musiałem wyrzucić bo się zaczęły rozpuszczać i oczywiście kolor granulek się zmienił na beżowy ,jak to miało ładnie działać i działa do :clowning

juz mniejsza z NO3-bylo i jest wysokie ale dlaczego tak PO4 podskoczylo?


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Prawde mowiac nie wierze w zadne absorbery,ktore obniza NO3 czy NO2...to robia bakterie...wegiel tez Ci wyciagnie trujace,nieporzadane zwiazki ale ten maly woreczek z kulkami w srodku...?...juz wizualnie jest on tak maly ze nielogiczne by bylo ,jakby cos mial zbic...po chemi-pure woda robi sie krysztalowa na krotki czas...potem znow to samo...podobnie jest z purigenem,tez cczysciutko,ale nie tak jak pisze producent ze przez pare miesiecy...Mysle ze te absorbery moze by i dzialaly w jakims tam stopniu,jakby je wymieniac co trzy dni...Ja sie pozbylem absorberow,na PO4 uzywam atrament...z prostej przyczyny...przez absorbent przechodzi woda i wyciaga PO4 ale tylko z wody...atrament penetruje skaly,podloze,dlatego czuje ze lepiej odwala swoja robote...Dobry skimmer,odpowiednia ilosc skaly,troche wegla raz na jakis czas i powinno byc dobrze...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#331370 akvarius :

3 miechy stosowania ,żadnego efektu jeśli chodzi o parametry wody no3-po4 ,oj a glony w refugium musiałem wyrzucić bo się zaczęły rozpuszczać i oczywiście kolor granulek się zmienił na beżowy ,jak to miało ładnie działać i działa do :clowning

O czym wy mówicie ?? O chemi pure czy purigenie ??

Polecam Lekturę


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzyści ze stosowania Chemi Pure

Trzy lub nawet czterokrotne wydłuża czas życia ryb, zarówno słodkowodnych jak i morskich--- to moze my tez lykniemy ? Bedziemy zyc 200-400 lat (335 na emeryturze...)

Usuwa zanieczyszczenia &


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani: no jak to, jesli 4-rokrotnie wydluza czas zycia ryb, to teraz niektore akwariowe przezyja wlascicieli :clowning


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyhy, dobre, Stani :waving :waving Sam używam ChemiPure Elite gdzieś od roku, ale też się zastanawiałem niedawno jak wyglądałoby moje akwarium, gdybym nie używał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie ze względu na szumny i zastanawiający opis Chemi Pur czy Purigenu z pominięciem pewnych punktów, które Stani opisał zwykłą głupotą, stwierdziłem że równie magicznie zadziała u mnie zwykły węgiel.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ja ślepy chyba jestem pisze o purigenie, sory za zamieszanie


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm,a wiec jednak jakas zmiana po chemi-pure jest...wlasnie testy zrobilem...i wyglada to tak:

-NO2-0,25

-NO3-25

-PO4-0,25

Czyli wszystko o polowe spadlo..(mam nadz. ze to nie chwilowe)

pH dalej na 8

Tylko kH troche lipa-7 dKH


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci najwyraźniej nie przykładają się do opisu działania absorberów.

Nie jest tak ze absorber działa np.: 3 miesiące i jest do wymiany. Absorber jest do wymiany kiedy jest pełny i nie może więcej już nic absorbować ( niektóre absorbery po wypełnieniu oddają z powrotem do wody to co wcześniej pobrały więc trzeba uważać).

Jeżeli ktoś ma wysoki poziom np.: PO4 i wkłada absorber(oczywiście proporcjonalną ilość do rozmiaru akwa) to może się tak zdarzyć że po tygodniu już jest do wymiany. Więc trzeba brać pod uwagę jakie parametry mamy w baniaku i wymieniać częściej na początku, inaczej to błędne koło.


5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci najwyraźniej nie przykładają się do opisu działania absorberów.

Nie jest tak ze absorber działa np.: 3 miesiące i jest do wymiany. Absorber jest do wymiany kiedy jest pełny i nie może więcej już nic absorbować ( niektóre absorbery po wypełnieniu oddają z powrotem do wody to co wcześniej pobrały więc trzeba uważać).

Jeżeli ktoś ma wysoki poziom np.: PO4 i wkłada absorber(oczywiście proporcjonalną ilość do rozmiaru akwa) to może się tak zdarzyć że po tygodniu już jest do wymiany. Więc trzeba brać pod uwagę jakie parametry mamy w baniaku i wymieniać częściej na początku, inaczej to błędne koło.

Tak Tomek wszystko to co napisałeś było,jest już opisane na naszym forum w dziale chemia...W różnych postach.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.