Skocz do zawartości
bestiakol

Skromne początki reefmax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Wczoraj zakupiłem reefmaxa . Skała oraz woda pochodzą z działającego baniaka, więc ominie mnie dojrzewanie:)Już troszkę życia jest w śródku ale to widać na fotach, którę wstawię później:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj:waving Masz jakieś doświadczenie, czy to pierwszy zbiornik?

Szczerze? Jak się zaczyna to dobrze jest odbębnić rytuał dojrzewania :mooning sam start wiele uczy, na pewno cierpliwości, ma się wtedy dużo czasu na czytanie i zgłębianie wiedzy, która przyda się już wkrótce. Jakie plany odnośnie baniaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pewnie masz rację ale już czytam forum od grudnia i to najwyższa pora żebym miał włane akwarium:) Jestem dobrej myśli, bo przecież wy jesteście i mi pomożecie:) Proszę o komentarze i opinie na ten cięzki czas nauki:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś tam pływa sobie i parę krabów i rozgwiazdek też:mooning A i jakiś ślimak też się znajdzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konkretne te ryby wpuściłeś :mooning pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kobieta troszkę miała wpływ na to ale mi się podobają:mooning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za mało miejsca dla nich tam??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

october_rust :mooning tak, właśnie to jest takie pytanie....


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawiak: chyba nie było jeszcze tematu w ktorym byś nie przedstawił Swoich wątpliwości czy aby zbiornik nie jest za mały dla pływających w nim ryb :mooning


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie mam płytkiej wyobraźni i jestem w stanie wyobrazić sobie to jak bym się czuł gdyby ktoś kazał mi żyć przez całe życie w pomieszczeniu 4m2 gdzie miał bym i wrogów, kibel,jadalnie, sypialnie miejsce do spacerów i biegania w jednej klitce na raz...

Ale niestety większość ludzi to tylko nie myśląca w tej kwestii materia dążąca do zaspokojenia tylko i wyłącznie swoich potrzeb.. ot co....

Mateusz to nie przedstawiam swoich wątpliwości "czy zbiornik nie jest za mały" tylko zadaje pytanie retoryczne i mam nadzieje że większość z ludzi którzy spotkali się z taką moją reakcją spostrzegła że chyba coś nie halo :mooning Od razu powiem że to nie jest moja zgryźliwość i złośliwość lecz tylko mam na myśli względne dobro zwierząt.. bo wiadomo że idealnie było by zwrócić im wolność... :whip


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak masz rację ale myślę ze go komuś oddam ale to jeszcze troszkę potrwa lub będę miał nowy baniak:)

wiem że troszkę za mało litrów na taką rybkę ale trzeba podejmować w życiu wybory i myślę że na razie może poczekać sobie :mooning

a pytanie z innej beczki po jakim czasie można wyjąć igły ze szczepek czy może lepiej gumka receptura????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333606 bestiakol :

a pytanie z innej beczki po jakim czasie można wyjąć igły ze szczepek czy może lepiej gumka receptura????

Po czasie az przyrosna :mooning


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się zorientujesz kiedy można wyjąć :mooning obserwuj szczepki...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333604 Warszawiak :

Bo nie mam płytkiej wyobraźni i jestem w stanie wyobrazić sobie to jak bym się czuł gdyby ktoś kazał mi żyć przez całe życie w pomieszczeniu 4m2 gdzie miał bym i wrogów, kibel,jadalnie, sypialnie miejsce do spacerów i biegania w jednej klitce na raz...

Ale niestety większość ludzi to tylko nie myśląca w tej kwestii materia dążąca do zaspokojenia tylko i wyłącznie swoich potrzeb.. ot co....

Mateusz to nie przedstawiam swoich wątpliwości "czy zbiornik nie jest za mały" tylko zadaje pytanie retoryczne i mam nadzieje że większość z ludzi którzy spotkali się z taką moją reakcją spostrzegła że chyba coś nie halo :mooning Od razu powiem że to nie jest moja zgryźliwość i złośliwość lecz tylko mam na myśli względne dobro zwierząt.. bo wiadomo że idealnie było by zwrócić im wolność... :whip

Człowiek z natury jest egoistyczny . Juz sama chęć posiadania akwarium morskiego jest egoistyczna i nieważne jaki litraż.

Czym się różni taka rybka od korala w reefmaxie? .Zarówno jeden jak i drugi zwierz , wolałby mieszkać na wielkiej rafie niz w 80L reefmaxie.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ona: no niby tak, ale o koralach myślę ze 99% ludzi myśli raczej jako o roślinach niż o zwierzętach (no może z wyjątkiej ukwiałów) - wiem ze za punktu widzenia systematyki to zwierzęta, ale sam się nie mogę przekonać do takiego o nich myślenia.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak mniej więcej ile czasu trwa przyrastanie????

czy karmicie wasze kraby i rozgwiazdy i jak często????

Mrożonki czy też tabletki?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie... 2 tygodnie... czasami krócej czasami dłużej.. zależy co i gdzie... itd...

Kraby rozgwiazdy żywią się resztkami w akwarium... tym co nie zje ryba czy koral...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego a wypowiedz i pomoc mi:) czy wystarczy 10 litrów podmianki co dwa tygodnie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podmieniałem na początku po 15L co tydzień ale im mniej "działałem" tym lepiej było dla zbiornika :) Później 5L raz na miesiąc. 10L co 2 tyg powinno być ok ale to musisz wyczuć..


45Litrów :) ciasne ale własne !! start 04.06.2010 - 4.07.2010 przesiadka na Reef Maxa :) 6.02.2011 nowe 150L w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i woda musi być przygotowana przynajmniej 24 godziny przed tak????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. wszelkich podręczników tak powinno być, ale ja nie do końca tego przestrzegałem :) bywało ze woda była rozrabiana 5 minut przed podmianką :)

Ps. Żeby nie było nie namawiam nikogo na takie zabawy :)


45Litrów :) ciasne ale własne !! start 04.06.2010 - 4.07.2010 przesiadka na Reef Maxa :) 6.02.2011 nowe 150L w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)dobrze ja wolę dmuchać na zimne i nie chce wykończyć życia:) Dziękuje za pomoc wam wszystkim:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mieszam 12h zawsze solankę i to wystarcza moim zdaniem, zawsze podmieniam 12 litrów... chyba że jakies większe czyszczenie to wtedy jakieś 16 litrów.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.